Щорічно 30 вересня в Україні відзначається День усиновлення
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-09-2018, 08:30
Переглядів: 13

 

Це свято було установлено Указом Президента України Віктором Ющенком від 27.11.2008 № 1088/2008. В Указі наголошується суспільна значущість усиновлення у забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї. Мета цього свята полягає в підтримці та розвитку національного усиновлення.
Усиновлення  - є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину, особливо про дітей, які залишились без батьківської опіки.
 
Усиновлення — це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювачем є родич дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на 15 років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж 45 років.
 
Усиновленими можуть бути діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, батьки, яких дали нотаріально посвідчену згоду на усиновлення. Кількість дітей, яких може усиновити один усиновлювач, не обмежується.
 
Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява вважається поданою, якщо до неї додаються всі документи, визнані законодавством. Інформація про дітей, які можуть бути усиновлені, надається кандидатам в усиновлювачі службою у справах дітей за місцем їх обліку. Кандидату в усиновлювачі надаються відомості про ім’я, вік, стать дитини, стан її здоров’я, правові підстави для усиновлення, форму влаштування, наявність або відсутність братів, сестер. Ознайомлення з інформацією про дитину супроводжується показом її фото. Кандидат в усиновлювачі має право ознайомитися з особовою справою та медичною карткою дитини, провести додаткове медичне обстеження дитини, яка може бути усиновлена у державному або комунальному закладі охорони здоров’я, відвідувати дитину за місцем її проживання щодня протягом строку дії направлення. Усиновлювач має такі державні гарантії: отримання грошової допомоги при усиновленні дитини у розмірі, як при народженні першої дитини; надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; надання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше 3 років); надання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.
 
З нагоди свята  служба у справах дітей Кіцманської райдержадміністрації вітає з Днем усиновлення - святом родинного затишку та дитячої надії усіх,  хто причетний до цього свята:  усиновителів, прийомних батьків, працівників служб у справах дітей, центрів соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, працівників дитячих будинків.  
 
Якщо бажаєте отримати більш детальнішу інформацію щодо питань усиновлення чи влаштування на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в свою сім’ю, звертайтеся в службу у справах дітей Кіцманської райдержадміністрації: м.Кіцмань, вул.Незалежності, 83, 4 поверх, 52 каб. Телефон для довідок:2-16-48.
 
Служба у справах дітей
Кіцманської райдержадміністрації.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет