Як отримати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану, які складені за межами України
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 1-11-2018, 10:36
Переглядів: 7

Громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, мають право витребувати документи на підтвердження фактів реєстрації актів цивільного стану, здійснених компетентними органами іноземної держави. Порядок надання правової допомоги та витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану є актуальним, особливо для держав колишнього Радянського Союзу. Для врегулювання цього питання, Україною підписано з багатьма державами та ратифіковано договори про правову допомогу та правові відносини у цій сфері.

Як отримати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану, які складені за межами України

 

Порядок надання правової допомоги щодо витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, між державами – членами СНД, врегульовано Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, підписаною 22.01.1993 року у м.Мінську.

Відповідно до статті 13 зазначеної Конвенції документи, що були складені або засвідчені відповідною установою однієї з Договірних Сторін, скріплені гербовою печаткою та засвідчені підписом компетентної особи, мають силу документа на території другої Договірної Сторони без будь-якого іншого засвідчення. У випадках виконання документів державними мовами Договірних Сторін до них додаються засвідчені, неофіційні, переклади російською мовою . Договірні Сторони зобов'язуються пересилати одна одній на прохання без перекладу і безкоштовно свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану безпосередньо через органи державної реєстрації актів цивільного стану з повідомленням громадян про пересилку документів.

На даний час Договірними Сторонами Протоколу є: Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Республіка Молдова, Республіка Таджикистан, Республіка Віременія, Російська Федерація.

Окремими чинними двосторонніми договорами встановлений інший порядок витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану.

До прохання про надання правової допомоги необхідно прикладати копії документів, засвідчені гербовою печаткою і підписом уповноваженої особи, які підтверджують право заявника на отримання довідки чи свідоцтва, що витребовується.

Правилами зазначеної Конвенції та інших міжнародних договорів визначаються порядок зносин між договірними сторонами, форма та зміст клопотання про надання правової допомоги, мова, яка використовується при її наданні, порядок витребування і вручення документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Таким чином, громадяни звертаються до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за постійним місцем проживання щодо складення прохання про правову допомогу до компетентних органів іноземних держав.

Ю.О.Півторан,

спеціаліст Кіцманського РВ ДРАЦС.


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет