Країни — різні, потреби реабілітації дітей — подібні
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 1-11-2018, 17:22
Переглядів: 6

Країни — різні, потреби реабілітації дітей — подібні

 

Минулого тижня в нашому районі перебували  представники Асоціації ІВО Італія, Асоціації Італія – Україна (Болонья), асоціації «Зелений Хрест» Мелдола та делегація з округу Швабія (ФРН) на чолі з координатором проекту між організацією Engagement Global та організацією Lebenshilfe Ostallgay Катаріною Габеркорн.Сприяння соціалізації дітей з інвалідністю, обмін досвідом у питаннях реабілітації, лікування було основною метою поїздки європейців на Кіцманщину. Тому делегації з Італії та Німеччини перебували в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Дзвіночок» (керівник — Людмила Крестянікова), де разом з нашими фахівцями  проводили практичні заняття з фізичної реабілітації, спілкувалися, домовлялися про подальшу співпрацю.
19 жовтня в приміщенні Кіцманської райдерж-адміністрації відбувся круглий стіл із представниками делегацій з Італії та ФРН, за участю керівництва районної державної адміністрації та районної ради, на якому обговорили перспективи подальшого співробітництва.
Т.в.о. голови райдержадміністрації Юрій Косар розповів гостям про Кіцманщину, основні здобутки і напрями розвитку району та висловив сподівання на розширення подальшої плідної співпраці з країнами ЄС не лише на загальнонаціональному, а й на локальних рівнях. "Нині весь цивілізований світ спрямовує свої зусилля на інтегрування дітей з інвалідністю у суспільство. Робота реабілітаційних центрів  нині є одним із пріоритетів у соціальній політиці України. Саме тому ознайомлення з світовим досвідом реабілітації є однією із важливих ланок в роботі для покращення умов та надання послуг в реабілітаційних центрах України" — сказав Юрій Косар.
Гостям показали приміщення, де буде розміщений нещодавно створений комунальний заклад «Кіцманський інклюзивно-ресурсний центр», його керівник Оксана Олексюк розповіла про те, що завданнями роботи центру є проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, надання консультативно-психологічної допомоги батькам.
 
 

Країни — різні, потреби реабілітації дітей — подібні

 

За круглим столом його учасники поділилися думками щодо інтеграції дітей з інвалідністю у суспільстві, зміцнення та підвищення кваліфікації українських спеціалістів з реабілітації, розвиток інклюзивної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах Кіцманського району, підтримка сімей дітей з інвалідністю. Італійським та німецьким фахівцям було цікаво, як працюють і яке обладнання мають українські колеги. Гості з Євросоюзу зауважили, що незважаючи на невеликий розмір приміщення в «Дзвіночку», працівники з користю використовують кожен наявний тренажер, проводять сеанси фізичної реабілітації і навчають цьому батьків, а до дітей ставляться щиро і сердечно.
Заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук, сказала: «Відрадно, що Україна у 2016 році ратифікувала конвенцію про права осіб з інвалідністю і на державному рівні визнала, що всі члени суспільства мають однакові права —  громадянські, культурні, економічні, політичні і соціальні. Особлива увага зараз приділяється соціалізації і реабілітації дітей з інвалідністю, впровадженню інклюзивної освіти. На цьому етапі розвитку для нас дуже цінним є досвід сусідніх країн, в яких соціалізація і реабілітація людей з інвалідністю реалізовується вже багато років. Сьогодні такими партнерами для нас є члени делегацій з Італії та Німеччини. Приємно, що окрім надання  консультацій та практичних навчань є прагнення подальшої широкої співпраці». Тож кіцманчани разом з делегаціями з Італії та Німеччини намітили майбутні плани співпраці щодо перспектив покращення надання реабілітаційних послуг дітям, які незабаром можуть бути реалізовані.
Ольга КУЛЬКО.
 

Країни — різні, потреби реабілітації дітей — подібні

 

Країни — різні, потреби реабілітації дітей — подібні

 


 
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет