8 листопада віряни вшановують Святого Великомученика Дмитра
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 8-11-2018, 11:57
Переглядів: 3

8 листопада віряни вшановують Святого Великомученика Дмитра

Щорічно 8 листопада українці відзначають День Святого Великомученика Дмитра, або як кажуть в селах — "Дмитрів день”, "Дмитра”. Хто такий Великомученик Дмитро, які існують прикмети цього дня та що роблять у цей день віряни читайте далі.

 


Дмитро Солунський — мученик, якого у 306 році за його віру римські воїни пронизали списами. Чоловік був християнином і попри те, що його призначили на високу державну посаду — замість переслідування вірян почав займатись проповідуванням. Після страти був зарахований до святих.

Вшановувати пам’ять Великомученика в Україні почали після Хрещення Русі. День цей асоціюється не лише з особистістю Святого, але й з патріотизмом, рідною землею та родом.

В "Дмитрову” суботу або ж "Дідову” — справляють осінні поминки за померлими предками. Запалюють вдома свічки, проводять ритуальну вечерю. Від кожної страви відкладають частинку окремо і ставлять на покутті на ніч — щоб душі померлих також прийшли до родини і почастувались. Також ставили до їжі рушник і чисту освячену воду, щоб духи могли вмитись та відпочити вдома з далекої дороги.

В цей період обов’язково навідуються до могил родичів та наводять там лад. Раніше вірили, що в "Дідову” суботу можна побачити духів, які блукають між могилами та шукають шлях до своїх домівок.

У Святого Дмитра в цей день просять допомоги у бою, мужності, терпіння. Також просять прозріння і зцілення ті, у кого є проблеми із зором.

Саме з 8 листопада у багатьох регіонах закінчувався весільний сезон. Вважалося, що якщо дівчина до цього дня ще не була засватана кимось, то рік для неї видався невдалим. Існувала навіть приказка "До Дмитра дівка хитра, а по Дмитрі хоч комин витри”, котра означала, що до цього часі дівчата перебирають нареченими, а вже після — можуть згодитись і на "терпимий” варіант, аби заміж вскочити.

Народні прикмети на Дмитра 8 листопада:

Відлига на Дмитра — значить зима буде мокрою та теплою, а весна — ранньою.

День на Дмитра без снігу — зими поки що буде.

А як буде на Дмитра вже сніг — весну доведеться чекати довго.

Проте таке буває вкрай рідко: Зима, навіть рання, до Дмитра не вступає в силу.

Земля на Дмитра замерзла і дме холодний вітер — снігу не буде до свят.

Сніг і мороз на Дмитра — весна буде пізня й холодна.

Часник треба садити до Дмитра — от тоді він і виросте гарний, дорідний.

На Дмитра тепло — весна буде рання, м’яка.

Коли 8 листопада холод і сніг — весна пізня і холодна, якщо відлига — зима і весна теплі.

Якщо відлига, то на теплу зиму і ранню весну, цей день зі снігом — весна пізня; холод і сніг — на пізню і холодну весну.

Якщо на Дмитра дощ, то на Введення снігу буде по коліна.

Випав сніг — увесь листопад буде холодним і морозяним.

Замерзла земля і дме холодний вітер — снігу не буде до Нового року.

Якщо кури ходять дотемна — наступного дня буде негода.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет