Рятувальники застерігають: під час зимових свят не забувайте про правила безпеки
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 19-12-2018, 07:03
Переглядів: 14

Скоро розпочнуться новорічні і різдвяні свята. Усім хочеться зустріти їх весело, без неприємностей.

У зв’язку з цим Кіцманський районний сектор Державної служби України з надзвичайних ситуацій нагадує основні протипожежні вимоги, яких потрібно дотримуватися під час новорічних свят:

Рятувальники застерігають: під час зимових свят не забувайте про правила безпеки

 

 

·Встановлюйте ялинку на надійній, стійкій підставці, подалі від штор, гардин, та інших предметів, які легко спалахують;

·Не ставте ялинку в проходах та біля виходу з приміщення;

·Освітлюйте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення;

·З метою попередження травм і нещасних випадків просимо бути особливо обережними під час користування бенгальськими вогнями та різноманітними піротехнічними виробами.

 

Якщо при святкуванні Нового року Ви плануєте використовувати різну піротехніку, феєрверки то безпечніше купувати такі вироби у спеціалізованих магазинах, що мають відповідні ліцензії, сертифікати та інструкції на продукцію яку вони реалізують.

 ·місце для феєрверкаповинно бути вільні від дерев та будівель.

·глядачі повинні розміщуватись не ближче ніж за 20-25 метрів від пускового майданчика.

·забороняється використовувати піротехнічні вироби з явними дефектами

·не запускайте феєрверки у вітряну погоду.


Кіцманський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області звертається до жителів району та гостей краю із застереженням дбати про власну безпеку під час відзначення новорічних та різдвяних свят. Памятайте, небезпека може виникнути на кожному кроці!
Якщо Ви опинилися в натовпі :

Взагалі, як би не хотілося подивитися на подію, краще уникати значних скупчень людей. Якщо Ви все-таки потрапили в натовп, дозвольте йому «нести» вас у напрямку від центру до краю і поступово вибирайтеся з нього. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена. Не наближайтеся до вітрин, стін, скляних дверей, металевих огорож, до яких вас можуть притиснути і задушити. Якщо поруч із вами знаходяться діти, міцно тримайте їх за руку, або несіть на руках, коли вони зовсім малі. Головне завдання в натовпі – не впасти. Якщо Ви впустили якусь річ, у жодному разі не намагайтесь її підняти – життя дорожче. У випадку, якщо вас збили з ніг, прийміть позу ембріона – згорніться калачиком, підборіддя притисніть до грудей, коліна до голови, руками прикрийте голову. За будь-якої можливості спробуйте встати.

Якщо Ви побачили підозрілий предмет, що може виявитись вибухонебезпечним :

При виявлені «безгоспних» речей, не можна чіпати їх, як би привабливо вони не виглядали. Варто пам’ятати: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Не чиніть самостійно по відношенню до нього ніяких дій та якнайшвидше повідомте фахівців за номером «101» або «102». До їх прибуття постарайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли від місця знахідки на безпечну відстань.

Якщо Ви вирішили провести свій відпочинок на природі :

Аби не зашкодити довкіллю, дотримуйтеся нескладних правил пожежної безпеки. Вибираючись на пікнік до лісу, розкладайте багаття лише на спеціально відведених ділянках, не застосовуючи при цьому легкозаймистих речовин. Не викидайте на землю непогашені сірники чи недопалки, а також не відходьте далеко від вогнища. Перед поверненням додому обов’язково залийте вогонь водою або засипте землею.

 

 

 

Начальник Кіцманського РС УДСНС

підполковник служби цивільного захисту Віктор Гуцуляк

 

 
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет