4 січня – день Анастасії Узорішительниці: обряди та традиції
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 4-01-2019, 09:38
Переглядів: 14

4 січня – день Анастасії Узорішительниці: обряди та традиції

Як Свята допомагає жінкам і як до неї звернутися?

4 січня у православному світі вшановують пам'ять святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, яка прийняла мученицьку смерть в 304 році під час гоніння на християн

 


Хто така свята Анастасія Узорішительниця?

Анастасія була родом із знатної родини. Її мати Фауста Сірмійська потай сповідувала християнство і звернула в цю віру дочку. Вчителем у дівчини був ранньохристиянський мученик святий Хрісогон. Анастасія таємно пробиралася до в'язниці, де утримувалися в'язні-християни, і доглядала за ними. Коли її вчитель був страчений, вирушила по світу, пройшла по Македонії та Греції, скрізь допомагала християнам. У Сірміумі її схопили, піддали страшним мукам, після чого спалили на багатті.

Анастасію прозвали Узорішительницею за те, що вона допомагала і полегшувала страждання в'язнів, ув'язнених у в'язниці за віру Христову.

Обряди й традиції цього дня

За народними повір'ями 4 січня існує ряд заборон:

Не можна штовхати або бити тварину. Хто не послухається, може ногу зламати чи буде мучитися від сильних хвороб ніг.

Заборонено по будинку босоніж ходити, на сім'ю можна злидні накликати, а хтось з рідних у в'язницю догодить.

Дівчатам у цей день не варто проколювати вуха, вони дуже довго і болісно будуть гоїтися.

Але є і хороша традиція. Наближається великий і світлий день Різдва Христового. 4 січня починають різати свиней і готувати ковбаси до свята.

В чому допомагає свята Анастасія жінкам і як попросити її про це?

Свята Анастасія Узорішительниця вважається покровителькою вагітних, допомагає їм щасливо народити дитину. В цей день жінки й незаміжні дівчата вишивають рушник (візерунок), який стане своєрідним оберегом і в майбутньому допоможе при пологах. У старовину бабки-повитухи цим рушником витирали піт з чола жінок під час пологів.

З днем Анастасії Узорішительниці пов'язано багато прикмет і забобонів для вагітних:

4 січня вагітним жінкам забороняється шити.

Обов'язково в цей день треба з'їсти кашу, так вагітна жінка захистить себе від викидня.

Велика удача, якщо на день Анастасії припадуть пологи, вони будуть швидкими та легкими, а немовля, яке з'явиться на світ, буде міцним і здоровим.

4 січня вагітним жінкам не можна зав'язувати ніяких вузлів і змотувати мотузки.

 

 

Щоб звернутися до святої Анастасії, краще підіть у храм. Відшукайте там її ікону, купіть свічки і поставте на свічник, при цьому подумки або пошепки розкажіть про свої проблеми, попросіть святу про співчуття і допомогу. Буде дуже добре, якщо замовити Анастасії молебень і бути присутнім на ньому особисто.

Якщо немає можливості сходити в церкву, можна помолитися святій біля домашнього іконостасу. Повинен бути її образ, а також обов'язково ікони Спасителя і Божої Матері. Важливо розуміти, що допомогу чинить не сама Анастасія, вона вислуховує наші молитви з проханнями, і заступається за нас перед Богом.

Добре б мати невеличкий образок великомучениці Анастасії, і носити його з собою, коли вирушаєте в дорогу або на важливу справу (особливо це стосується жінок, які збираються в пологовий будинок).

Просять Узорішительницу не тільки про полегшення пологів, їй моляться жінки про здоров'я та благополуччя дітей. Також свята надає допомогу невинно засудженим людям. З молитвами звертаються до Анастасії і ті, у кого родичі волею долі опинилися за ґратами, просять врятувати їх від загибелі у в'язниці.

Народні прикмети 4 січня

Якщо 4 січня хмари по небу пливуть проти вітру, значить, в найближчі дні очікується сильний снігопад.

Багато бурульок у цей день звисає з даху будинку, значить, влітку і восени можна чекати багатого врожаю.
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет