НОВОСЕЛИЦЯ СТАНЕ СЕЛИЩЕМ?
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 14-02-2020, 13:40
Переглядів: 5
Не тим, що біля Голубівки, а селищем міського типу замість міста. І не тільки вона. Усі міста Буковини, крім Чернівців, незабаром можуть отримати статус селищ або сіл.
 Такі зміни передбачає проект Закону про засади адміністративно-територіального устрою України, який на сайті Верховної Ради зареєстрували за ініціативи прем’єр-міністра Олексія Гончарука, пише molbuk.ua
 Так, стаття 10 в цьому проекті Закону пропонує встановити, що "місто є населеним пунктом з переважно компактною забудовою, загальною чисельністю населення не менше ніж 20 тисяч жителів, на території якого розташовані промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства, житловий фонд, та який має розвинуту соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру".
 При цьому, проект закону пропонує встановити, що "селище є населеним пунктом, загальною чисельністю населення не менше ніж 5 тисяч жителів, утворення та розвиток якого пов’язані з розташуванням на його території підприємств, залізничних вузлів, гідротехнічних, інших споруд і об’єктів, та який має соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру".
 Таким чином, такі населені пункти, як Сторожинець, Новодністровськ, Глибока, Хотин, Сокиряни, Заставна, Новоселиця, Кельменці, Кіцмань і Вашківці (Вижницького району) можуть стати селищами.
 Окрім того, у цьому законопроекті зазначається, що селом може бути населений пункт загальною чисельністю населення менше 5 тисяч жителів, який має соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру. Це означає, що Вижниця, Путила і Герца, у випадку ухвалення цього закону можуть стати селами.
 Згідно з даними Державної служби статистики України за 2019 рік, у Чернівецькій області, крім міста Чернівців, немає жодного іншого населеного пункту із населенням 20 тисяч жителів і більше. Зокрема, чисельність наявного населення у містах і райцентрах Буковини станом на 1 січня 2019 року є такою:
 Сторожинець – 14 198
 Новодністровськ – 10 709
 Глибока – 9 424
 Хотин – 9 163
 Сокиряни – 8 877
 Заставна – 7 896
 Новоселиця – 7 588
 Кельменці – 7 211
 Кіцмань – 6 229
 Вашківці – 5 389
 Вижниця – 3 976
 Путила – 3 434
 Герца – 2 118.
 

Джерело http://novoselytsia.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет