Новоселицька об’єднана громада: якою вона буде. І коли?
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 3-04-2017, 10:01
Переглядів: 192
Нарешті! Те, до чого ми йшли майже два роки, що обговорювали в кулуарах влади, на кухнях, у FB і маршрутках, сталося. Депутати Новоселицької міської ради прийняли рішення про ініціювання добровільного об’єднання територіальної громади з центром у м.Новоселиця та доручили міському голові  протягом 30 днів, згідно до чинного законодавства, провести громадське обговорення з цього важливого питання.

Власне, питання не просто важливе, а надважливе, стосується долі майже двох десятків населених пунктів району. Нагадаю, за перспективним планом, затвердженим обласною радою, до Новоселицької громади мали б увійти 18 населених пунктів: Новоселиця, Зелений Гай, Слобода, Рокитне, Рингач, Шишківці, Динівці, Строїнці, Маршинці, Котелеве, Черленівка, Щербинці, Форосне, Жилівка, Тарасівці, Ванчиківці, Малинівка, Довжок і Берестя. Звідси – і така пильна увага до створення саме Новоселицької громади. Що й казати, Новоселиця була і залишається центром нашого маленького Всесвіту, “їду до Носелиці рішати проблєми” – це те, що чуєш кожного ранку в маршрутці, “а в Носелиці сказали...” – це вже ввечорі чуєш, як вирішували ті проблеми (з конкретними іменами, посадами і всім, що думають про них, але це вже так, до слова).

Очікування того моменту, коли в Новоселиці оголосять про наміри щодо майбутньої громади, скажемо так, затягнулось. Що дало привід для найрізноманітніших припущень, чуток. У когось “перегоріло” бажання об’єднуватись, у когось здали нерви. Треті спробували знайти інші конфігурації об’єднання: йшла вже мова про утворення приміської об’єднаної громади, до якої мали б увійти села від Кишинівської до Київської трас, з центром під боком у Новоселиці. Важко сказати, наскільки то були серйозні наміри і чи залишаються вони чинними зараз, коли депутати міськради зробили перший крок до майбутнього об’єднання. Так само важко сказати, яким це об’єднання буде – думки з цього приводу найрізноманітніші, іноді абсолютно полярні. І, взагалі, що там далі за процедурою? Коли у місті відбудуться слухання з цього приводу? Ось що нашому кореспонденту відповіла мер Новоселиці Марія НІКОРИЧ.

– Спочатку про терміни, – каже Марія Нікорич. – Так, мабуть, ми мали б визначитись з цим питанням раніше. Але ми зважили на прохання своїх окремих колег, які казали: “Давайте трохи зачекаємо з об’єднанням, дайте нам можливість після виборів щось зробити корисного для села, проявити себе”. Наміри ніби й непогані, тому ми і не стали поспішати. Але зараз зрозуміло, що більше зволікати в цьому питанні не можна – ми упускаємо можливості, які дає децентралізація. На сесії міськради, яка відбулась минулого четверга, п’ятнадцятеро депутатів виступили зі зверненням про ініціювання добровільного об’єднання громад з центром в Новоселиці. Колеги їх підтримали. Якби такого звернення не було, наступного дня я видала б розпорядження про ініціювання добровільного об’єднання громад навколо районного центру (за законом як міський голова маю такі повноваження).

– Рішення прийнято. Що далі?

– За законом, громадське обговорення питання про майбутню громаду ми маємо провести впродовж тридцяти днів. Готові зробити це вже, але, порадившись, вирішили призначити слухання на один із днів післявеликоднього тижня. Зрозумійте правильно: питання важливе, думки з цього приводу різні, можете собі уявити, що буде в залі. До прикладу, окремі депутати міської ради вважають, що до громади мають увійти Новоселиця і один приміський населений пункт, інші їх колеги – що Новоселиця і декілька сіл. За перспективним планом, як ви знаєте, до Новоселицької об’єднаної громади повинні б увійти вісімнадцять населених пунктів.

– А як вважає пані мер?

– У мене, звісно, є своє бачення і конфігурації майбутньої об’єдної громади, і того, з чого має починатись її життєдіяльність. Але я хотіла б спочатку, щоб висловились жителі міста.

– Я далека від думки, що ви не знаєте настроїв городян.

– Знаю. Не всіх, звичайно, але знаю. Це питання хвилює багатьох, люди підходять просто на вулиці, цікавляться моєю думкою, висловлюють свої. Думки діаметрально протилежні, хоча більшість городян  не в захваті від того, щоб до громади входили вісімнадцять населених пунктів. Бути центром громади – дуже відповідально, і новосельчани розуміють, що, коли в якомусь віддаленому селі громади щось піде не так, усі каміння, образно кажучи, будуть кидати в город містян. Тому багато хто висловлюється за те, щоб розпочинати цей процес з об’єднання кількох населених пунктів в одну з Новоселицею громаду, а вже потім, коли буде запущено механізм життєдіяльності громади, згідно з законом, доєднати й інші населені пункти.

Втім, не будемо забігати наперед, дочекаймось громадського обговорення.

Ганна ВАКАРЧУК

 

Від редакції.

Тим часом закликаємо наших читачів до обговорення: якою має бути майбутня громада? Скільки сіл має вона об’єднувати.

Пишіть нам на адресу редакції, у ФБ та «Одноклассниках».

З наступного тижня можна буде голосувати і на нашому сайті

slovo-pravdi.com.ua


Джерело http://novoselytsia.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет