Процес триває: Зелений гай відмовив новоселиці. Черленівка запрошує сусідів до себе. Припруття і Форосне – визначаються
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 9-06-2017, 10:14
Переглядів: 159
 
Знаєте, про що найчастіше говорять в маршрутках у ці дні (коли не сварять водія, звичайно)? Найперше – про те, як дуже треба дощу. Друге, що людей хвилює: з ким об’єднуватись. Ну, щодо першого, небесна канцелярія виправилась. З об’єднанням складніше. Набагато. І люди, схоже, це усвідомлюють. От тільки не до кінця розуміють, навіщо треба об’єднуватись, чому в якомусь селі має бути центр, а в іншому – ні. Втомлені реформами і обіцянками, не дуже довіряють експертам і нинішнім лідерам. Радяться з колишніми (яким свого часу не так уже й вірили).

консультації. Переговори. підкилимні ігри – куди ж без них?! Словом, процес триває.

З хроніки подій. Минулої п’ятниці на сесії Припрутської сільської ради, яку провели в присутності членів виконкому, депутата обласної ради Івана Семенюка та його колеги з районної ради Тодора Ротаря, сільського голови Боян Георгія Деменчука, представників департаменту архітектури і містобудування ОДА обговорили одразу два запрошення об’єднатись в одну громаду – від Боян і Магали. Більш як двогодинне обговорення, повідомляє «Район-Інфо», фактично ні до чого не призвело. Питання залишається відкритим до обговорення його на загальних зборах села, які планують скликати ближче до кінця місяця.

У Рокитному, де ніколи не приховували свого бажання бути разом з Новоселицею, все відбулось прогнозовано. Минулого понеділка загальні збори села більшістю голосів прийняли запрошення Новоселицької міської ради об’єднатись в одну громаду. Значно більше часу зайняло обговорення ще однієї надважливої теми – стану дороги, котра сполучає Рокитне з райцентром (про це – на 3-ій стор.)

В Рингачі, де сільчани висловились «за» ще тиждень тому, уже прийняли відповідне рішення сесії.

Подивував Зелений Гай – той самий, котрий окремі депутати міської ради розглядали як єдиний варіант для об’єднання з Новоселицею. Спочатку там на загальні збори зібралась рекордно мала кількість сільчан. Погодьтесь, 35 чоловік – це далеко не все село. Майже половина з них не взяла участі в голосуванні, дев’ятеро – “за” об’єднання з Новоселицею. Одинадцять чоловік висловились проти того, щоб прийняти запрошення від депутатів міськради і їх думка виявилась вирішальною. Тетяна Татарчук, директор Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області, так прокоментувала цю ситуацію Інформаційному агентству АСС: «Обговорення в Зеленому Гаю зібрало рекордно малу кількість учасників. Однак закон не визначає кількості учасників громадського обговорення, і воно було проведене. Мешканці отримали вичерпну інформацію про стан впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання громад», про плюси та мінуси об’єднання. Поділ думок мешканців – це їхнє право. Громадське обговорення носить дорадчий характер, основним у цьому процесі є рішення, яке приймають депутати сільської ради, яким мешканці делегують відповідні повноваження...” Думка депутатів виявилась солідарною з тими одинадцятьма, що проти. У середу депутати Зеленогайської сільської ради більшістю голосів вирішили не приймати запрошення своїх міських колег щодо об’єднання в одну громаду. Як сказала нашому кореспонденту секретар сільської ради Інна Гуцул, більшість депутатів нині “за” те, щоб цьогоріч не об’єднуватись ні з ким. Мовляв, далі буде видно.

Щербинецькі депутати на своєму пленарному засіданні у вівторок відхилили запрошення Черленівки об’єднатись в громаду, до якої б увійшли Черленівка, Щербинці, Форосне і Жилівка. Щоправда, запрошення було усним, тому й рішення офіційного не приймали. Люди, за словами сільського голови Зінаїди Сімак, хотіли б приєднатись до Новоселиці, дуже втішились рішенню Котелевого, були впевнені, що і Черленівка захоче до Новоселиці – тоді дорога відкрита.

– Ви збирали збори, щоб вивчити думку людей?

– Збори у нас, можна сказати, збираються щомісяця – третього вівторка, коли до нас приїздять представники пошти для прийому комунальних платежів. Коли минулого тижня зібралось тут, у коридорі, біля півсотні щербинчан, лише й розмови було, що про об’єднання. Я у кожного особисто запитувала думку. І депутати, і більшість людей хочуть до Новоселиці, кажуть аж до того, що будемо перекривати дорогу, бастувати...

– А варіант з Мамалигою, яка готова вас прийняти?

– Ні. При всій повазі до Аркадія Костянтиновича, то вже «кінець географії». З наших до Мамалиги ніхто не хоче. Ви ж подивіться, центр Госпітального округу буде в Хотині, правоохоронні органи в Сторожинці, обласний центр в Чернівцях, а ми – до кордону? До того ж туди дуже погана дорога.

– А якщо таки Черленівка не захоче до Новоселиці, що далі?

– Чекатимемо рішення Форосного і Берестя. Будемо шукати варіанти на Динівці, Малинівку, лиш не Мамалига.

Тим часом Форосне, як повідомив сільський голова Флор Щербанюк, поки що визначається.

Ганна ВАКАРЧУК

P.S. Коли верстався номер, «Район-Інфо» повідомив, що сесія Маршинецької сільської ради погодилась на утворення Новоселицької об’єднаної громади.


Джерело http://novoselytsia.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет