ВІД ЧОРНОГО МОРЯ ДО ЛУЦЬКИХ ЗАМКІВ
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 3-05-2018, 09:46
Переглядів: 37
  
Історико-краєзнавча мандрівка Україною

Світ — це книга. І хто не подорожував по ньому —
 прочитав у ній лише одну сторінку.
Августин Аврелій
 
Для того, щоб пізнати історію нашої мальовничої України, доторкнутись до величних архітектурних пам’яток, помилуватися  красою природи, ми з учнями 9-Б, 9-А, 8-А  класу продовжили історико-краєзнавчу мандрівку «Подорожуємо Україною»: розробили туристичний маршрут І здійснили історико-краєзнавчу екскурсію за «трикутником» Чернівці-Одеса-Луцьк-Чернівці. Подорожували потягами.
Їдучи шкільним автобусом з ліцею до Чернівців, учні говорили про свої очікування, загадували бажання, їх переповнювали позитивні емоції. І ось перші позитивні відчуття – мандрівка потягом до історичного міста Одеса. Дорогою діти багато спілкувались, розповідали свої історії, з їхніх вуст лунало багато чому? як? коли?.. Ми, вчителі, споглядали, відповідали на їхні дитячі запитання. І – пишалися своїми прекрасними дітьми.
 Прибувши до Одеси, заснованої ще у 1794 році, згодом названої «Порто Франко», ми  відвідали історичні місця міста. Ознайомились з шедевром архітектури і зодчества – Театром опери та балету, а також з історичними будівлями. Прогулялися старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською та Рішельєвською, потім пройшлися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська рада, палац графа Воронцова з колонадою, пам’ятники герцогу де Рішельє, Дюку і знамениті Потьомкінські сходи. Відвідали парк ім. Т.Шевченка, Алею Слави. Після історико-пізнавальної екскурсії, відпочивали біля лагідного, теплого Чорного моря та насолоджувалися грайливими фонтанами Одеського дельфінарію. Одеса вразила дітей своєю неповторністю.  
Наступна зупинка нашого маршруту – місто Луцьк. Перше враження – гостинність. Нас з чарівною посмішкою  зустріли на залізничному вокзалі, надали певні послуги, порекомендували краєзнавчий маршрут містом.  Розпочали екскурсію з центральної площі – Театрального майдану.  Його назва походить від  центральної будівлі – академічного музично-драматичного театру ім.Тараса Шевченка.  Поряд розташовані Палац культури міста і Свято-Троїцький кафедральний собор. Від Театрального майдану починаються сім вулиць. Ми продовжили нашу прогулянку однією із них – вулицею Л.Українки. Також були на майдані Братський міст. Правда, самого мосту вже немає, але з його історією діти познайомились. Далі мандрували вулицею Данила Братковського, так вона названа на честь захисника прав волинської православної шляхти.
Відвідали костел св. Петра і Павла. І ось звідси підійшли до історико-архітектурної пам’ятки ХІУ століття – замку Любарта або Луцького замку. Неповторна в’їзна вежа Луцького замку: велич, історична пам’ять. Учні ґрунтовніше ознайомились з історією замку, його архітектурного стилю, до речі, це допоможе їм згодом у підготовці до ЗНО з історії. Діти отримали багато позитивних емоцій, вражень, мали змогу перенести себе в часи лицарських турнірів: відчути себе  учасником змагань лучників,  приміряти обладунки лицарів. Було дуже цікаво, пізнавально.
      Мандруючи Україною, ми виховуємо, духовно збагачуємо та поглиблюємо знання учнів про історію нашого держави. Дякую своїм учням, колегам-класним керівникам за чудово проведений час.
Оксана ОБЕРШТ,
вчитель історії, класний керівник 9-Б класу
Новоселицького районного ліцею
Джерело http://novoselytsia.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет