НІЧОГО ДІЛИТИ
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 18-05-2018, 14:20
Переглядів: 40
Щось таки пішло не так. Десь якийсь гвинтик не спрацював. Доки у будинку з левами у Чернівцях Бояни приєднують до Новоселиці, а Топорівці об’єднують з Колінківцями, пожинаємо перші «плоди» децентралізації. Вперше за багато років на травневій сесії районної ради не ділитимуть кошти. Районний бюджет виконано на 103,5 відсотка, але за Бюджетним кодексом це не дає права на внесення змін до головного кошторису району на цей рік, потрібні, як мінімум, 105 відсотків. Хоча, по-чесному, навіть, якби й ділили тих 3,5 відсотка перевиконання, це всього лише 155 тисяч гривень. Це навіть менше, ніж кіт наплакав, коли освітянам до кінця року на зарплату потрібно біля двох мільйонів гривень, майже стільки ж – працівникам культури. Первинній медицині вже у червні не вистачить на зарплату 380 тисяч гривень. Найцікавіше в цій історії, що і Новоселицька ОТГ не «в шоколаді». За даними Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування, ця громада теж не добирає заплановані ПДФО.
Отже, ділити нічого. Разом з тим фінансові питання депутати районної ради на своїй черговій сесії, яка відбудеться наступного четверга розглядатимуть. Попередньо їх обговорили цього тижня на профільних комісіях, зокрема бюджетній (головував Василь Сухораб). Гроші частково будуть, але не з районної казни. Як поінформувала начальник фінуправління РДА Наталія Дячук, районному бюджету передадуть субвенцію: Новоселицька ОТГ – на утримання ансамблю «Ватра», на утримання самотіх непрацездатних громадян у Стальновецькому відділенні, на Новоселицьку амбулаторію сімейної медицини; Припрутська сільська рада – на придбання вхідних дверей для школи; Чорнівська сільська рада – для придбання спортінвентарю школі. Розглянули члени комісії і листи прохачів, але вимушені були відкласти їх, сподіваємось, до кращих часів. Нізвідки поки що виділити кошти на завершення будівництва внутрішньої вбиральні в Черленівській школі, для ремонту котельні Довжоцької школи (там, до речі, необхідні кошти має сільрада). Вимушені відмовити і Центру ПМСД, якому не вистачає на зарплату в червні – є надія, сказала голова РДА Євгенія Бойко, що питання вирішать на рівні області, аналогічні ситуація і в інших районах Буковини. Немає коштів і на зарплату працівникам Жилівської сільської ради, тут ситуація не зовсім проста. Члени комісії вважають, що і в самій Жилівці повинні вишукати резерви. Так, село віддалене, можливості не ті, що у Припруття, скажімо, але й ситуація, коли плата за землю у декілька разів нижча, ніж у сусідів, теж змушує замислитись. Часи настали такі, що кожну копійку треба рахувати і вчитись її заробляти.
Окрім сесійних питань, члени комісії обговорили і суто профільні. На комісії з питань АПК (Алчіп Рошка) мова йшла про те, що в Новоселиці потрібно кардинально вирішувати питання з опалюванням бюджетних установ – астрономічні рахунки «Нової ери» скоро вже ніхто не зможе оплачувати. На комісії з питань охорони здоров’я (Ігор Дубей) обговорили і підтримали ініціативу голови районної ради Дмитра Вакарюка провести обстеження школярів на цукровий діабет – хворобу, що стає великою проблемою. Знову ж таки з подачі Дмитра Вакарюка на комісії з питань освіти (Світлана Гавка) йшла мова про пріоритети в освітньому процесі. Чи не заважають численні виховно-спортивно-розважальні заходи навчально-виховному процесу? Це планують обговорити на одному з наступних засідань комісії. Тема наркоманії, яка стає все більшою проблемою для Новоселиччини, обговорили на комісії з питань законності (Валерій Пріску), тема не закрита – далі буде.
Обговорили на всіх комісіях і рішення депутатів Новоселицької ОТГ про те, щоб передати їм будівлі по вулицях Чкалова, 7 (районна рада) та Центральній, 37 (РДА) у Новоселиці дле ефективного управління громадою. Таке рішення колег депутати районної ради вважають, як би це м’якше сказати? Передчасним. Рада і адміністрація функціонують, крім того, в цих приміщеннях розміщені інші служби – Пенсійний фонд та ін. Куди їх? На вулицю? Разом з тим, для користі справи готові потіснитись. Детальніше – у листі-відповіді, який, виконуючи волю депутатів, оприлюднюємо.

Ганна ВАКАРЧУК

 
Джерело http://novoselytsia.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет