НЕЧЕСНО ОТРИМАНІ ГРОШІ ДОВОДИТЬСЯ ПОВЕРТАТИ
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 28-09-2018, 12:49
Переглядів: 8
З метою матеріальної підтримки громадян, які зайняті доглядом за особами, нездатними за станом здоров’я до самообслуговування, чинним законодавством передбачено декілька видів соціальних допомоги, призначення яких знаходиться в компетенції органів праці та соціального захисту населення.
Грошова компенсація фізичним особам, що надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які  не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, призначається відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558, компенсаційні  виплати  особам, які доглядають за інвалідами І групи, а також за особами, які досягли 80-річного віку,  призначаються і виплачуються органами праці та соціального  захисту  населення   відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 №832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян».
Крім цього, відповідно до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 №178 (далі – Порядок 178) районними управліннями праці та соціального захисту населення здійснюється  нарахування єдиного внеску за непрацюючих працездатних осіб, що здійснюють догляд за інвалідом, особою похилого віку тощо, що дає право на включення періоду, за який особа здійснювала такий догляд, до страхового стажу.
Водночас, відсутність певної інформації в установах соцзахисту та шляхів її отримання дає можливість громадянам незаконно отримувати від держави певні виплати.
В той же час, з метою перевірки дотримання законодавства при призначенні, нарахуванні та виплаті грошових компенсацій і компенсаційних виплат фізичним особам, які здійснюють догляд, працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області в ході ревізій в управлінням праці та соціального захисту населення проводиться співставлення періодів отримання виплати за здійснення догляду, з даними інформації  правоохоронних органів про перевірку за міжвідомчою підсистемою «Аркан» щодо перетину кордону України.  В результаті таких співставлень, лише за результатами завершених в поточному році ревізій у трьох районних управліннях встановлено виплати щомісячної компенсації за здійснення догляду за інвалідами I групи та особами, які досягли 80-річного віку, 747 особам, які жодного дня в місяці, за який їм була виплачена зазначена компенсація, не перебували на території України (знаходились за її межами) та фактично в той час не могли не здійснювали догляду за своїми підопічними.
Отже, соціальні послуги інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, не надавались, але відповідні органи соцзахисту про це не були повідомлені. Унаслідок цього «опікунам» зайво призначено та виплачено компенсацію загалом 109 тис. грн. і зайво нараховано та сплачено за них єдиного внеску загалом 2 398 тис. грн., частину з яких уже повернуто до відповідних бюджетів.
Ревізіями також виявляються факти отримання громадянами з порушенням  соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій.
Зокрема, проведеними протягом двох останніх років ревізіями управлінь праці та соціального захисту населення у 10 районах області та м.Чернівці встановлено незаконних виплат компенсацій, допомог, пільг і субсидій загалом на 8,3 млн. грн., з яких на даний час вже повернуто 3,7 млн. гривень.
Галина Веденівська, 
начальник відділу Управління Західного офісу Держаудитслужби 
в Чернівецькій області
 

Джерело http://novoselytsia.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет