Масиви Путильського лісгоспу заліснюють
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-04-2019, 14:54
Переглядів: 27

З кожним роком обсяги суцільної посадки, як і ліміт лісокористування, зменшуються

    Кожен погожий весняний день лісівники ДП «Путильський лісгосп» проводять з користю для майбутніх поколінь.  Адже в розпалі лісокультурна кампанія.  – Хоча  весна цьогоріч забарилася, та нас це лише стимулює до активної організації запланованих заходів, - розповідає головний лісничий підприємства Михайло Юрбаш.  – Земля достатньо зволожена, а дні помірно теплі, тому саджанці повинні добре прижитися. Цього сезону маємо провести суцільну посадку на площі 126,1 гектара лісових масивів. Доповнимо лісовими культурами 150 гектарів та введемо недостачах порід на 50-ти гектарах.

   Багато лісокультурних заходів відбулося на базі кожного лісництва Путильського лісгоспу в рамках проведення щорічної акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках» та Дня довкілля. Простежується тісна взаємодія лісівників з вихованцями навчальних закладів. – Як навчимо дітей, яке ставлення сформуємо зараз, які вміння продемонструємо, таким і буде майбутнє лісу Путильщини. Бо цій молодій зміні належить продовжувати наші напрацювання, - каже лісничий Селятинського лісництва Іван Юрнюк і закликає до спільної праці вихованців Селятинського шкільного лісництва. Це старшокласники Галицівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, які залюбки беруться до роботи. Хлопці несуть знаряддя праці, а дівчата – саджанці ялини. Під наставництвом досвідчених працівників лісової охорони діти сумлінно виконують завдання.

   Хоча минають роки, та вимоги до ведення лісового  господарства залишаються незмінними, бо переплітаються з законами людяності. Майстер лісу Селятинського лісництва з 44-річним досвідом Василь Горбан каже: Головне – берегти і любити ліс. Природа не раз доводила: яким буде ставлення до неї, так і віддячує людству. Сьогодні діти посадили дворічні саджанці ялини, які буятимуть  здоровим лісом для їхніх дітей та внуків. Для цього постараємося і ми. За результатами обстежень ми періодично здійснюємо освітлення заліснених територій  і прочистку від заростей другорядних порід дерев.

   Обходом № 3 в с. Руська, де діти висаджували ялину, відає лісник Віктор Тероняк. У межах його відповідальності 725 гектарів лісових масивів. Чоловік стежить за дотриманням правопорядку в підпорядкованих кварталах. Показує рекреаційні містечка та лавочки, облаштовані вздовж дороги для подорожуючих, і констатує: - На жаль, люди часто нехтують нашою працею, не шанують зроблене і засмічують територію. Лісова охорона постійно дбає про чистоту довкілля. Але хочеться, щоб кожен громадянин задумався про наслідки перш, ніж викинути побутове сміття у лісі.

   А сміття й справді багато. Разом із первоцвітами береги доріг та поточків «прикрашають» результати людської життєдіяльності. Школярі озброїлися мішками і взялися прибирати. Найбільше серед непотребу назбирали поліетиленових пляшок, які вічні у порівнянні з людським життям. Дослідники припускають, що термін розкладання пластику – 200 років. На сьогодні ще не пройшло стільки часу, аби перша пляшка могла розкластися. Усвідомлюючи важливість цього повчального уроку, діти обіцяли дотримуватися правил санітарії і берегти природу.

   І для лісівників, і для школярів час, проведений разом, був взаємокорисним. Ким би не була людина в майбутньому, вкотре знаходить підтвердження проста істина: природолюбів потрібно виховувати змалку.

Людмила БАСЮК.
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет