Будинок відновлять, але слід від пожежі залишиться в серці
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-04-2019, 14:56
Переглядів: 31

Нерідко ми чуємо застереження про ймовірну небезпеку від електроприладів. Навіть думаємо, що знаємо правила безпечного поводження з ними напам’ять і біда омине стороною. Та все частіше на рівні району дізнаємося про займання від електрики, що спричиняє чималі матеріальні втрати.

   Такий випадок минулого тижня трапився в райцентрі. Зранку 16 квітня молода путильчанка увімкнула в кухні тепловентилятор та пішла поратися по господарству. Поки здоїла корову та нагодувала курей, пройшло біля 20 хвилин. Звісно, вона й не сподівалася, що повернеться додому вже у цілком задимлену кімнату. Окрім диму, в кухні було досить гаряче. З переляку дівчина поспішила викликати рятувальників, хоч вогню ще не було помітно. Та цей вчинок став рятівним для їхнього будинку. Адже вже через п’ять хвилин у приміщенні зайнялося полум’я, і робити щось самотужки було неможливо.

   Валентина Самотюк згадує той момент зі сльозами на очах:

  - Коли я побачила густий дим вдома, то насамперед зателефонувала до пожежників та відчинила вікно. Думала, що врятую хоч маленьких кошенят, які були у кухні. Але, певно, якраз через доступ повітря вогонь запалав на повну силу. Тоді я почала кликати на допомогу випадкових перехожих. І що важливо, першим прибіг зовсім незнайомий чоловік, який ішов дорогою. Все діялося за лічені хвилини. Рятувати якесь майно було нереально, бо дим заповнив усе приміщення. Маємо велике щастя, що рятувальники швидко приїхали та професійно спрацювали.

    Полум’я вдалося швидко загасити. Але у кімнаті, яка постраждала від вогню, нічого не вціліло - знищені холодильник, пральна машина та меблі. Добре, що стіни будинку залишилися неушкоджені і майже сухі. А це дуже важливо для родини, яка перед святами зазнала збитків від вогню. Можна тільки уявити почуття людей, яким довелося пережити страх втратити рідний дім.

   У такі життєві моменти надзвичайно цінною є підтримка небайдужих людей. Господиня будинку Людмила Іванівна Самотюк щиро вдячна сусідам, колегам і просто добрим людям, які миттєво відгукнулися та надали необхідну допомогу.

    - Насправді не знаю, що могло трапитися з обігрівачем, адже він був новий. Надовго ми його не залишали увімкненим. Але стався ось такий прикрий випадок. Треба, щоб кожен, виходячи з дому навіть ненадовго, вимикав будь-які електроприлади. Не дай, Боже, нікому такої біди, - каже Людмила Іванівна. На час пожежі вона була на роботі, а дочці довелося самій вживати необхідних заходів для порятунку житла. – Велика вдячність усім, хто прийшов на допомогу. Особливо – колективу рятувальників під керівництвом Михайла Співака. Для нас дуже важливо і цінно, що навіть люди, які мають достатньо власних проблем, допомогли нам матеріально. Значну фінансову підтримку організували і надали колеги із відділу у Путильському районі Головного управління Держгеокадастру і ТОВ «Путильська молочарня», місцеві підприємства, сусіди, друзі, родичі. Щиро всім дякуємо та бажаємо, нехай Бог нагородить за добрі справи.

    Начальник Путильського районного сектору УДСНС України у Чернівецькій області Михайло СПІВАК коментує: - У цьому випадку важливо, що люди вчасно помітили пожежу та викликали рятувальників. Вдалося мінімізувати збитки від вогню та від води при гасінні. Щодо ситуації по району, то з початку року трапилося 14 пожеж, більшість – через необережне поводження з вогнем та коротке замкнення електромережі. Прямі матеріальні збитки від пожеж становлять 776  тис. 200 грн, побічні - 1 млн 522 тис. 200 грн.  Внаслідок пожеж у районі знищені 2 житлові будинки та 2 господарські споруди, пошкоджені 6 житлових будинків, автомобіль, господарська будівля. Під час гасіння пожеж вдалося врятувати матеріальних цінностей на суму 3 млн 740 тис. грн. Не зайвим буде знову нагадати громадянам про необхідність обережного поводження з вогнем та електроприладами. Обачність може вберегти від лиха.

   Любов МАРШАВКА. 


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет