Національні парки створені для людей
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 13-05-2019, 13:58
Переглядів: 17

У пасмах гір Буковинської Гуцульщини є майже незаймані ділянки природи, які потрібно оберігати не від людей, а для людей

 

Національний природний парк «Черемоський» на території Путильщини утворений з метою збереження біорізноманіття та цілісності унікальних ландшафтів, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів, що мають природоохоронну, наукову цінність, а також розвитку рекреаційного комплексу.                                                                        Але серед місцевих жителів виникає багато міфів, пов’язаних із діяльністю цієї природоохоронної структури. Наприклад : «Національний природний парк – це заповідник». Або ж: «Територію національного природного парку заборонено відвідувати людям, ловити рибу, збирати гриби та ягоди». Спростовуючи такі необгрунтовані думки,  наведемо вам переконливі факти про користь створення нацпарку та розширення його територій.

Отже, міф перший: національний природний парк – це заповідник.

Насправді нацпарк і заповідник суттєво відрізняються. Заповідники виконують природоохоронну та науково-дослідну функції, а нацпарки, крім функцій заповідника, ще оздоровчу та культурно-освітню функції.                             Міф другий : територію національного природного парку заборонено відвідувати людям, а також ловити рибу чи збирати гриби та ягоди.

Ні. Така заборона існує тільки в заповідниках. Адже територія національного природного парку ділиться на чотири зони, які відрізняються за ступенем заповідності та визначеними функціями. В інших зонах дозволено відвідування, збір грибів та ягід.          

Міф третій: у національному природному парку заборонено рубати ліс, тому місцеві жителі не зможуть отримувати дрова.

Ні. У парку заборонені рубки тільки в заповідній зоні та частково – в зоні регульованої рекреації. Рубки, що дозволені на території НПП, забезпечуть місцевих жителів дровами.                                                                          

А от чого точно не буде в місцевості, де знаходяться національні парки так це стихійних сміттєзвалищ, розораних річок, мисливських гулянь, руйнівних джипінгів, шкідливих промислових об’єктів, заводів, фірм, фабрик. Саме тому парки приваблюють туристів, і не тільки українців.                                  На території НПП «Черемоський» значну увагу приділяють рекреаційній діяльності, яка здійснюється в зонах регульованої та стаціонарної рекреації, а також у господарській зоні відповідно до чинного законодавства. Працівники парку стараються зробити відпочинок кожного відвідувача максимально корисним та приємним, але при цьому з врахуванням антропогенного впливу на екосистеми. Відвідувачі можуть поєднати прекрасне з корисним: відпочити в зручних альтанках, напитися джерельної води з благоустоєних джерел та оздоровитись духовно, споглядаючи неймовірної краси Карпатські пейзажі та відпочиваючи на лавочках.                                                                                       Крім того, створення та розширення НПП є позитивним фактором для місцевих жителів. Адже завдяки збільшенню потоку відвідувачів, які хочуть побувати на теренах парку, зросте перспектива розвитку сільського зеленого туризму та еко-маркетингу, а з ними і сталого економічного благополуччя громад. Також варто зауважити, що при розширенні територій національного природного парку збільшиться чисельність працюючих.                       

Отже, національні природні парки створені для людей! Ми хочемо, щоб люди зрозуміли: природу потрібно охороняти і берегти не від людей, а для людей. Тільки у взаєморозумінні та співпраці можна реалізувати ідеї на наших рідних Карпатських теренах.                                

Алла ТОФАН, 

начальник відділу еколого-освітньої діяльності та рекреації НПП «Черемоський».         
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет