ГЕПАТИТ ЛІКУЄТЬСЯ
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-05-2019, 11:37
Переглядів: 51

Але для цього вірус треба вчасно виявити в організмі

   Часто люди можуть й не підозрювати, що є носіями небезпечної інфекційної хвороби, яка загрожує не тільки їхньому здоров’ю, а й оточуючим. Мова йде про вірусні гепатити, вісім штамів яких відомо сьогодні. Це досить небезпечна хвороба, яка викликає гострі захворювання печінки. Тому в світі щорічно навесні відзначають Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. А медичні світила у клінічних умовах випробовують препарати для запобігання розвитку вірусу С.

   Як показує статистика, Буковина – це регіон, в якому зареєстровано найменше хворих на гепатит. А в Чернівецькій області найменше випадків захворювання зареєстровано на Путильщині. Сьогодні найбільш відомі три види гепатиту А, В і С, розповідає завідуюча інфекційним відділенням КЗ «Путильська ЦРЛ» Олена Вікторівна ГАВРИЛЮК.

   Перший вид (у народі відомий за назвою хвороба Боткіна або жовтуха) – це епідеміологічний гепатит шлунково-кишкового тракту, який передається в антисанітарних умовах через їжу та воду. Якщо у 70-80-ті роки минулого століття це була досить поширена хвороба, то сьогодні її практично не реєструють. Останній випадок у Путильському районі гепатиту А зареєстрований у 2014 році. Олена Вікторівна пов’язує це з суттєвим покращенням благоустрою та санітарних умов проживання населення, появою значної кількості дезинфікуючих засобів.

   Можна попередити хворобу за допомогою щеплень. Однак придбати вакцину пацієнти мають за власний рахунок, бо в календар щеплень вона не входить.

   Більшу небезпеку становлять віруси гепатиту В і С, які передаються через кров та близькі контакти. Перший – більш витривалий і часто може потрапити до людини через маніпуляції, під час оперативного втручання, процедур тату, пірсингу, манікюру, гоління, отримання мікроскопічних травм. Він має довготривалий інкубаційний період та виявляється тільки за допомогою спеціального аналізу. А набувши хронічної форми, дає ряд ускладнень на печінку та організм у цілому. Від моменту потрапляння вірусу до організму і до перших проявів хвороби може минути від трьох місяців до кількох років. Тому логічний зв’язок між подіями втрачається і людина навіть не може пригадати, де могла інфікуватися.

   Для того, щоб зменшити ризики передачі гепатиту, починаючи з першого дня народження, немовлятам роблять кількаетапне планове щеплення.

   Вірус гепатиту С – менш стійкий, тому ризик підхопити його у людей набагато менший. До 2000 року часто вірусом інфікували людей під час оперативного втручання, на той час  режим дезінфекції був слабким. А згодом знезараження інструментарію почали проводити за іншими параметрами, тому хірургічні маніпуляції сьогодні – абсолютно стерильні та безпечні.

   Гепатит С протікає практично непомітно. Інфікована людина може відчувати слабкість, втому, вночі мучитися від безсоння, а вдень відчувати сонливість. Також підозрілими є невеликі кровотечі (наприклад, з носа), які свідчать про ламкість судин. Або ж поява сильних гематом під час легких ударів.

   Часто про носійство вірусу людина дізнається під час планових медичних оглядів, в період вагітності. Для виявлення вірусу В у лікарні пропонують спеціальні безкоштовні тести, а щоб перевірити організм на вірус С, варто самому придбати експрес-тест в аптеці. Лише у минулому році у районній лікарні провели 93 обстеження, на щастя, жодне з них не виявило позитивних результатів.

   Олена Вікторівна запевняє, що усі обстеження проводяться анонімно і конфіденційно. Тому краще зробити потрібні аналізи, аніж наражати себе на небезпеку розвитку подальших наслідків – онкохвороб, цирозу печінки та інших. Тим більше, що з 2017 року хворі мають шанс повністю вилікуватися від гепатиту. Звісно, за умови, що його симптоми будуть виявлені вчасно, бо наразі профілактичної вакцини від цього штаму гепатиту не існує.

   Нині у Путильському районі є 11 хворих із хронічними вірусними гепатитами. Раз на чотири роки такі люди мають можливість скористатися лікуванням за умови відшкодування державою вартості процедури. Є хворі, які не хочуть чекати державної підтримки і випробовують експериментальні методи. Однак, медики не радять так ризикувати. Адже сучасні ліки – набагато ефективніші, аніж колишні аналоги на природній основі женьшеню, розторопші та інших трав.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет