З любов’ю до дітей і професії
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-05-2019, 11:40
Переглядів: 46

Сорок три свята Останнього дзвоника промайнули у житті вчительки початкових класів

  Сьогодні знаменний день для випускників, які завершують свій шкільний шлях, для четвертокласників, які переходять у старшу школу, і для вчителів, які роблять ще один підсумок педагогічної праці. Для вчителя початкових класів Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталії Йосипівни БЕВЗИ останній дзвінок пролунає вже у сорок третій раз і покличе на заслужений відпочинок.

  «Наша вчителька найкраща», - кажуть сьогодні учні та їхні батьки, які були наче однією родиною під час навчання. Кращі риси характеру, наполегливість і старанність четвертокласникам-випускникам зуміла привити їхня друга мама. А ще вона володіє секретами, як заохотити кожного до навчання та улюбленої справи. Вміє знайти добре слово, яке торкається серця навіть не зовсім слухняної дитини. У її роботі завжди панує гармонія та організованість. Тож доземний уклін та найкращі квіти сьогодні присвячені Вчительці з великої літери, педагогу, яка з допитливих дошкільнят виховала 11 освічених поколінь. Наталія Йосипівна дала путівку у старшу школу учням, які згодом стали професорами, кандидатами наук, вчителями початкових класів, відомими лікарями та майстрами своєї справи.

   Може, і ці радісні четвертокласники (на фото), які безтурботно радіють початку літніх канікул, через якийсь десяток років стануть відомими й успішними фахівцями і завдячуватимуть своїй першій учительці. А поки що вони дарують педагогу гарні вірші і пісні та щирі обійми. Їхня любов безмежна, чиста і взаємна.

  Наталія Йосипівна ступила колись на професійний шлях саме з великої любові до дітей і протягом всієї педагогічної діяльності зуміла пронести вогник тепла і мудрості. Його бережуть у серцях усі випускники, найстаршим – уже понад 50 років, а наймолодшим – 10.

    Наталія Йосипівна почала працювати вже під час навчання у Вінницькому педагогічному інституті імені Миколи Островського. Її першими учнями були хворі на серце діти, які навчалися у школі-санаторію. Навчальний заклад у містечку Муровані Килилівці на Вінничччині був особливим, адже будь-яке емоційне навантаження хворим дітям протипоказане. Зараз вчителька згадує, що лагідність і увага до кожної дитини  - це були її перші професійні здобутки.

На Путильщину Наталія Йосипівна приїхала за трудовим направленням разом із чоловіком Пилипом Івановичем, який родом із Вінниці. У Путильській школі з 1974 року працювала вихователем групи продовженого дня, пізніше – вчителем початкових класів, 12 років була заступником директора з навчальної роботи, три терміни підряд очолює профспілковий комітет школи, також є головою районного методоб’єднання учителів четвертих класів.

 Змінювалися часи, вимоги, шкільні програми, а Наталія Йосипівна постійно підвищувала професійний рівень, ставала все вище на сходинці педагогічної майстерності. За сумлінну працю та високий професіоналізм неодноразово була нагороджена грамотами районного, обласного рівнів, грамотою центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України. Також вчителька нагороджена заохочувальними відомчими відзнаками Міністерства освіти і науки України - нагрудними знаками «Антон Макаренко», «Василь Сухомлинський». Педагогічне звання вчитель-методист, яке має Наталія Йосипівна, підтверджує її передовий педагогічний досвід, свідчить про активну участь у розробленні шкільного компонента змісту освіти, практичну допомогу молодшим колегам.

     - Робота з дітьми, - це зміст мого життя, - каже Н. Й. Бевза. – Не раз доводилося чути від чоловіка чи то жартома, чи то всерйоз, що школа для мене на першому місці. Справді робота вчителя відповідальна і навіть вдома ми завжди працюємо, щоб прийти на уроки з чимось новим і цікавим для дітей.

     Прикметно, що сумління мами і ерудованість батька передалися їхнім двом дітям. Син Віталій Пилипович, як і батько, здобув освіту лікаря-епідеміолога та працює в місті Герци начальником відділу Держпродспоживслужби. А дочка Оксана Пилипівна, як і мама, отримала професію вчителя початкових класів, додатково здобула фах логопеда і трудиться за професією в Чернівецькій гімназії.

   Наталія Йосипівна пишається своїми дітьми і радіє, що вони самостійно вирішили унаслідувати батьківську професійну стежку. А своїм учням для заохочення ставить у приклад досягнення їхніх батьків, дідусів, бабусь, спонукає до навчання та досягнення нових вершин у житті.

    У житті вчительки є ще улюблені заняття, яким вона не втомлюється приділяти свій час. Це читання книг і вирощування квітів. Кожну справу Наталія Йосипівна робить красиво і натхненно. Тож нехай для вас, шановна вчителько, пишно розцвітають найкрасивіші квіти і нехай ваша життєва книга буде наповнена тільки добром, позитивом і вдячністю.

  Любов МАРШАВКА.Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет