Горяни здають худобу за безцінь
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-05-2019, 11:42
Переглядів: 112

Здавна відомо, що гуцули – трудолюбиві люди, які не уявляють свого життя без господарства. А для декого утримування худоби –  єдина можливість виживання у горах. Та коли приходить час здавати тварин, люди стикаються з недобросовісними покупцями і зазнають фінансових втрат.

  

   Днями до редакції завітав житель Путили, який представився Михайлом Івановичем. Чоловік раніше не стикався зі здачею худоби, тому не уявляв наскільки буде складно і невигідно здати свою годувальницю. Тож вирішив розказати читачам на сторінках газети свою історію, щоб застерегти від ошуканства інших господарів.

   Перед Великоднем Михайло зателефонував покупцеві з Вашківців і дізнався, що ціна за 1 кг живої ваги коливається в межах 23-25 грн. Почувши, що корова має в об’ємі тулуба 187 см, власнику запропонували щонайбільше 10,5 тис. грн. Чоловік не погодився, бо за його підрахунками ця сума мала б скласти не менше, як 11 тис. грн.

   «Як правильно робити обміри - ми з дружиною подивилися в Інтернеті. Стрічку добре притискали до тулуба, щоб не тішити себе ілюзіями про більшу вартість. Тому були впевнені, що нас хочуть ошукати», - розповідає путильчанин.

   Тоді Михайло Іванович звернувся за порадою до знайомих, які неодноразово здавали худобу. Роздобувши кілька номерів, зателефонував чоловікові на ім’я Василь. Той, не бачивши корови, запевнив, що об’єм таким великим бути не може, а ціна за кілограм становить 23 грн. Михайло нехотячи погодився, але покупець годував обіцянками про приїзд до Путили цілий тиждень.

   «Сіно закінчується, на випас вигнати немає куди, а покупець все не їде», -  пригадує чоловік. - Добре, що сусідка подзвонила і повідомила, що наступного дня неподалік прийматимуть худобу за нормальною ціною». Запросив цього покупця провести обміри корови. Куди він тільки ту стрічку не прикладав, посміхається мій співрозмовник, але коли сказав, що об’єм тулуба 180 см, то було вже не до сміху.

   Поки власник худобини розмірковував, що не так з його стрічкою, покупець почав підраховувати остаточну суму. І тут Михайло Іванович краєм ока побачив, що вага корови множиться не на обіцяних 23 гривні, а на 21.

 • Як на 21? – мало не зомлів чоловік. – П’ять хвилин тому Ви обіцяли 23 грн за кілограм!
 • Так вона ж у Вас середньої вгодованості, це нормальна ціна.
 • Але ж мінімальна пропозиція 23 грн, до чого тут це?
 • Я можу дати не більше як  9 300 грн і крапка.
 •    На цьому слові чоловіки потиснули один одному руки і розійшлися. А Михайло Іванович приніс свою стрічку і знов узявся обмірювати корову. В результаті – 187 см. І як це пояснити? – розмірковували з дружиною. А різниця в 5 см – це мінус 50 кілограмів. І навіть якщо збути худобину по 20 грн за кілограм, то можна втратити цілу тисячу.
 •    Чоловік вирішив розвідати обстановку у місцевого заготівельника. Той прийшов, обміряв і в нього вийшло вже 182 см в об’ємі та 450 кг ваги. Сказав, що може забрати корову максимум по 20 грн за кілограм, а це – за 9 тис. грн.
 •    Михайло Іванович у відчаї повернувся до покупця, на якого перед цим чекав тиждень. Цього разу за корову запропонували максимум 9,5 тис. грн, тобто вже не по 23-25 грн за кілограм ваги. І знову віддати годувальницю за безцінь чоловік не наважився.
 •    За кілька днів з допомогою знайомих Михайло вийшов на тернопільського покупця, який саме скуповував у районі худобу, і врешті віддав корову за 9,800 грн. Цікаво, що цього разу обміри в господаря та закупівельника не співпали всього на 1 см.
 •    «Мені так образливо: і за себе, і за горян, які трудяться біля маржини від зорі до зорі, а худобу здають за копійки. Ще й на державну підтримку надії невеликі. А скільки треба потратитися, щоб витримати ту корову. До того ж закупівельники так себе поводять, ніби ще й людям послугу роблять, - каже господар і додає: - Ще й не зрозуміло чи контролює хтось політику ціноутворення. І від цього стає ще сумніше.
 •    Зрештою, якби людям було невигідно скуповувати худобу, то й не рясніло б стільки оголошень. Дай, Боже, щоб новообраний Президент зумів навести лад і в сільському господарстві України».
 • Як правильно визначити вагу великої рогатої худоби
 •    Якщо покупець починає обмірювати худобу, не бійтеся втрутитись у процес. Для цього потрібно знати два заміри – косу довжини тулуба (від плеча-лопаткового з’єднання – до заднього виступу сідничних бугрів). Цей замір знімається по діагоналі мірною стрічкою. Другий замір – обхват грудей за лопатками, який вимірюється мірною стрічкою. Точка перетину цих двох замірів і покаже приблизну живу вагу тварини середньої вгодованості.
 • До теми
  • Один із місцевих закупівельників у середу розповів, що нині приймає корів за ціною від 17 до 24 грн за 1 кг, а інший, з Верховинщини, пропонує від 22 до 24 грн за 1 кг живої ваги. Тобто ціна продовжує стрімко падати, і ні закупівельники, ні посередники йти назустріч людям не збираються.
  • Марина ЮРЧЕНКО.Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет