ВШАНУВАЛИ ПОДВИГ ЗЕМЛЯКА
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 5-06-2019, 10:42
Переглядів: 62

У Конятинській школі встановили меморіальну дошку в пам'ять про колишнього вихованця – загиблого героя Ферлієвича Віктора

   Данина пам’яті – це найменше, чим може віддячити суспільство тим, чий земний шлях передчасно завершився у військових сутичках в зоні операції об’єднаних сил, які тривають уже шостий рік.

   26 травня минув рік з того трагічного дня, коли через підрив БМП під час маневрування, потрапивши в засідку ворожої ДРГ між опорними пунктами ЗСУ на Горлівському напрямку загинув уродженець Конятина ФЕРЛІЄВИЧ Віктор. Вантажем-200 прибув до рідного порогу старший солдат, старший механік-водій БМП 1-го взводу 1-ї роти 1-го механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади, сумлінний, добрий і світлий юнак, який прожив всього 24 роки. Уже цілий рік, а односельці й досі не можуть змиритися з тяжкою втратою. Що й говорити про рідних, для яких світ після зникнення світлої посмішки сина, брата і дядька ураз почорнів.

   Та ось він заусміхався знову – з меморіальної дошки, яку урочисто встановили у Конятинській ЗЗСО І-ІІІ ступенів 26 травня. Там, де минули найкращі роки Віктора, а мудрі наставники й досі згадують та ставлять у приклад школярам сумлінного і відповідального вихованця. Нинішній директор навчального закладу Геннадій Юрійович Скрипчук не навчав хлопця особисто, бо очолює заклад і працює тут третій рік. Але колеги згадують лише добрим словом хлопця, у якого ключовою життєвою фразою було: «Усе буде добре!». Вчителі розповідають, що учень завжди гордився, коли доручали особливо важливі справи і з дитинства цікавився військовою справою.

   Коли за станом здоров’я його звільнили від строкової служби, не вагаючись підписав контракт. Цілих п’ять років Віктор впевнено виконував покладені державою обов’язки і жодного разу не пожалкував про це. А рідних особливо беріг від розмов про небезпеку, запевняв, що все гаразд. Був із тих людей, яких називають «позитивчиками». Він просив у Господа миру для держави, а рідні тепер просять упокоїти його молоду душу, яка не встигла пройти відведені життям земні шляхи.

   Ідея встановити пам’ятну дошку серед педагогічного колективу виникла ще напередодні Дня Незалежності минулого року. Але згідно офіційного положення про встановлення меморіалів, думку не можна було втілити швидше, ніж через рік після смерті.

   Пропозицію педагогів активно підтримали на сесії сільської ради Конятинської ОТГ. Більше десятка учасників АТО, волонтери Ілля Косован та Оксана Забродоцька, голова ОТГ Олександр Комариця, працівники Путильського районного військкомату, учні та вчителі місцевої і сусідніх шкіл, односельці зібралися, щоб урочисто вшанувати пам'ять загиблого за цілісність України земляка. А матір героя Олена Ферлієвич цього дня отримала орден «За мужність» ІІІ ступеня. Ним посмертно нагородили Віктора за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

   Усміхався юний герой до присутніх з іменних медалей, які вручали переможцям волейбольного турніру, присвяченого пам’яті Віктора Ферлієвича. Серед чоловіків переможцями та володарями перехідного кубка стала команда працівників освіти (М. М. Аннич, А. М. Федорчук, О. П. Джуряк, В. Ю. Терновий). А серед жіночих команд чемпіонами стали самаківські школярки під керівництвом тренера Сергія Плегуци. Друге місце зайняла команда вчителів Конятинського ЗЗСО ІІІІ ступенів.

   Спортивне дійство організував відділ освіти, молоді та спорту ОТГ за сприяння волонтера та підприємця Іллі Косована, депутата сільської ради Олексія Скрипчука та підтримки педагогічного колективу. У майбутньому турнір планують проводити щорічно у день загибелі Віктора. Бо пам'ять про його подвиг для України і кожного з нас особисто буде жити у серцях завжди.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет