Тепер і в нас є клуб мандрівників
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 8-07-2019, 10:16
Переглядів: 50

   Районне товариство «Гуцульщина» реалізувало ще одну важливу ініціативу. В суботу, 22 червня, актив товариства схвалив рішення про утворення клубу мандрівників, що діятиме під егідою знаного жителя Яблуниці, лісівника, природознавця Руслана Миколайовича Мицканюка.

   Таке рішення зовсім невипадкове. З кожним роком товариство «Гуцульщина» єднає все більше людей різних професій та інтересів навколо ідеї популяризації туристичного розвитку краю. Адже на Путильщині є чимало ландшафтних, кліматичних та інших неповторних природних особливостей, які можуть стати туристичною принадою для мандрівника. Звичайні, здавалося би, буденні й давно вивчені місцевості можна відкрити для себе в іншій інтерпретації. Свідченням цього став суботній автопробіг високогір’ям Путильщини, присвячений утворенню клубу мандрівників.

   Який би маршрут ви не обрали, якими б гірськими хребтами не мандрували, ви завжди без повторення маршруту можете повернутися у його початкову точку. І щоразу це буде для вас корисна й неповторна подорож рідними місцями. Головне – добре орієнтуватися на місцевості.

   Так і учасники клубу мандрівників зібралися на кордоні Яблуницького лісництва ДП «Путильський лісгосп» в урочищі Лопушна, узгодили організаційні моменти, питання безпеки руху, попросили Божого сприяння і благополучно стартували.

    Перша зупинка позашляховиків була на горі Максимець, лісові масиви якої належать до Яблуницького лісництва. Тут команда лісівників під керівництвом лісничого Руслана Мицканюка збудувала дерев’яний будинок для мандрівників. Скрізь зелено, гарно і затишно. Прекрасні краєвиди милують око кожного, хто відпочиватиме на лавочці чи заховається від проливного дощу в ґанку. На облагородженому подвір’ї є мангал. А в будинку – гуцульська піч, готова до експлуатації. Нинішні подорожуючі стали першими відвідувачами новобудови, де Руслан Миколайович розповідав: - Щоб туристи могли скористатися будинком, тут буде інформація про відповідального лісівника та його контакти. Ми готові йти назустріч людям, тільки б вони шанували нашу працю, не забруднювали довкілля і після себе залишали порядок.

   Далі гірський маршрут пролягав через гори Випчина (1100 м), Боргиня, Лопушнянський перевал (1168,6 м), Яровиця (1586,9), Томнатик (1565,3 м), перевал Семенчук (1410 м).

   Як прикро було на Томнатику споглядати на «розриті могили» (так присутні порівнювали побачене), що не приваблюють, а відлякують туристів. Учасники автопробігу дискутували на цю тему і з сумом констатували: «Ось якою, виявляється, була суть фестивалю «Море можливостей на горі Томнатик». Після великої слави і зйомок кліпу до пісні «1944», з якою співчака Джамала виграла Євробачення-2016 – банальне знищення споруд. Про це тепер нагадують гори розритої землі та глибокі небезпечні траншеї. Залишки військових споруд – це історія «Паміру», яку не зберегли для туристів і наступних поколінь. Цю історію по-варварськи знищили та вивезли тоннами цінного металобрухту, що мільйонами гривень осіли на чиїхось банківських рахунках. 

 З другої половини дня дощ рясно поливав Карпати. Вода, стікаючи з гір, миттєво перетворювалася у неприборкані гірські потоки, що бурхливо стікали до водосховища міні-ГЕС у Сараті.

   А водоспад Дівочі Сльози, незважаючи на примхливу погоду, кришталево чистим джерелом стікав гірськими схилами.

   Маршрутне кільце автопробігу завершилося там, де й починалося – в урочищі Лопушна. Захоплені поїздкою, всі дякували лісничому Яблуницького лісництва Руслану Мицканюку, голові районного товариства «Гуцульщина» Михайлу Григоряку, за постійне сприяння й підтримку – директору ДП «Путильський лісгосп», депутату обласної ради Петру Фрею. А потім жваво взялися обговорювати цікаві маршрути, якими обов’язково попрямують наступного разу. Долучайтеся!

Людмила БАСЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет