Куполи Паміру залишили громаді в подарунок
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 22-07-2019, 10:12
Переглядів: 18

Однак селятинці тут господарювати не можуть

Днями інформаційне агентство АСС опублікувало в мережі статтю про те, що куполи Паміру передали на баланс Селятинської ОТГ. Але офіційно задокументованої передачі немає, каже голова Селятинської ОТГ Валерій Полянчук. Куполи минулого року військові не демонтували тільки на його прохання і нібито залишили громаді в подарунок.

На баланс сільської ради ОТГ районна рада передала тільки споруди житлового призначення. Військові споруди минулого року балансоутримувач із Рідківців списав на металобрухт. А 17 га землі вважаються землями оборонного запасу Міноборони. Тому селятинська громада не є повноцінним господарем на цьому об’єкті.

«Якби земля на Памірі була у нашому розпорядженні, я б особисто шукав іноземного чи, можливо, й вітчизняного інвестора, який сприяв би розвитку зеленого туризму», - розмірковує Валерій Кузьмович. Адже на Томнатику не все ще втрачено. Звісно, після того, як тут попрацювали з технікою військові, панорама місцевості виглядає сумно. Та завдяки тому, що багато років за об’єктом доглядав охоронець, більша частина колишньої радіолокаційної бази таки збереглася».

Кілька років поспіль сюди охоче з’їжджаються туристи на фестиваль «Любіть Буковину, бо вона того варта». Людям такі зустрічі потрібні. На горі, де, здається, можна торкнутися руками краєчка неба, панує особлива атмосфера. Тут забуваєш про мирську суєту і просто насолоджуєшся природою. Але створити кращі умови для подорожуючих – поки що в мріях.

У Чернівцях студент презентував проект реставрації куполів Паміру

На обласному рівні нещодавно зацікавилися дипломною роботою студента ЧНУ імені Ю. Федьковича Андрія Грималюка, який навчається на факультеті архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва. Хлопець розробив власний проект реставрації куполів Паміру, реалізація якого принесла б шалений успіх усьому Карпатському регіону.

Один із куполів Андрій пропонує оздобити склом, щоб туристи з висоти могли любуватися навколишньою природою. Один купол – залишити без змін, де туристи можуть розбити намети. В інших - облаштувати кафе, басейн, хостел. А куполи між собою з’єднати пішохідними мостами. Задум – привабливий, однак, щоб його реалізувати, потрібно вирішити питання з землею та сподіватися на державні кошти. Якщо така можливість з’явиться – у Селятинській громаді готові до активної співпраці.

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет