Хто доглядатиме за 85-річним чоловіком? (ОНОВЛЕНО)
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 10-03-2017, 10:06
Переглядів: 121

   Із кого починається економія державних коштів? Це просте запитання, адже відбивається воно на всіх українцях: малих, за харчування і навчання яких у державних освітніх установах мають платити батьки, працюючих, які з острахом чекають на чергову оптимізацію, і стареньких, які за послуги соціального працівника повинні віддавати чималі гроші.

   Для прикладу візьмімо найбільш соціально вразливу категорію населення – одиноких пенсіонерів і проаналізуємо, яким чином сьогодні про них піклується держава.

   Василю Івановичу Троєцькому з Путили 85 років. Він має другу групу інвалідності, ледве ходить. До цього року двічі на тиждень до чоловіка приходила соціальна працівниця, а з січня Василю Івановичу в територіальному центрі (надання соціальних послуг) повідомили, що за ці послуги вже треба платити, адже в Путилі проживає його онук, який і мав би доглядати за дідусем.

   Але ніхто не врахував, що внук у будинку Василя Троєцького не прописаний і стосунків вони не підтримують. До того ж, від сусідів чув, що онук збирається за кордон на заробітки, у нього своє життя. Діти пенсіонера постійно проживають у Хмельницькій області і не мають можливості йому допомагати.

   На прохання чоловіка повернути соціального працівника у терцентрі відповіли, що комісія після розгляду цього питання прийняла рішення про надання соціальних послуг виключно на платній основі, оскільки Кабінетом Міністрів України від 29 грудня 2009 року передбачено, що особи, які мають рідних, повинні забезпечити їм допомогу. За згоди чоловіка, йому рекомендовано звернутися із заявою у відділення надання соціальної допомоги вдома про взяття на платне обслуговування.

      «У територіальному центрі сказали, що за послуги соціального працівника щомісячно треба платити щонайменше 400 гривень. А звідки? – запитує чоловік. – Я отримую 1800 гривень пенсії. Підсобне господарство утримувати не можу, тому доводиться жити на всьому купленому. Крім цього, торік я тричі лежав у районній лікарні, двічі – в обласній, переніс операцію. Я збився з рахунку, скільки грошей потратив на ліки».

   Останні роки, а, може, вже й не роки, розмірковує чоловік, йому б хотілося дожити у власному будинку, тут померти і бути похованим біля покійної дружини. Чому держава вирішила економити кошти саме на ньому – ніяк не збагне. Тим більше, попри інвалідність, отриману ще в 1950 році на Донбасі, Василь Іванович 40 років, як міг, так і працював на благо цієї ж держави.

   Все це він обґрунтував у письмовому зверненні до голови райдержадміністрації Миколи Савчука з надією, що проблему вирішать на його користь. Але днями чоловік отримав негативну відповідь та ще й із переліком вартості платних соціальних послуг. Голова РДА у відповіді зсилається на рішення територіального центру та п. 7 Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 року за номером 1093. Звучить законно, але Василя Троєцького так ніде й не почули.

   Переглянувши прейскурант із вказаними послугами, затраченим на них часом і вартістю, так і хочеться проаналізувати, у скільки обійдеться одинокій людині таке обслуговування. Отже, ведення домашнього господарства, а саме підготовка продуктів для приготування їжі вартує 9,47 грн за умови витрачених на це 18-ти хвилин. Приготування страви вартує 31,57 грн, якщо соціальний працівник упорався за годину. За 42 хвилини вологого прибирання доведеться заплатити 22,10 грн, а за 126 хвилин генерального – 66,30 грн. Одне розпалювання печі, піднесення дров, води, розчистка снігу коштує 22,10 грн. Миття вікон, при чому не більше трьох – 15,79 грн. Так само коштують прання білизни та одягу до 1,5 кг у сухому вигляді, і прасування сухої білизни до 1,5 кілограма. Заміна постільної і натільної білизни обійдеться у 5,26 грн. Це найнеобхідніші послуги, яких потребують старенькі.

   А якщо, приміром, до великодніх свят людина забажає зробити косметичний ремонт у будинку, то за 240 хвилин роботи доведеться заплатити 126,28 грн. Обробка присадибної ділянки площею не більше 0,02 га – 72,61 грн за 138 хвилин роботи. Найдорожчою послугою у переліку є надання допомоги в оформленні документів на субсидію і комунальні послуги – 142,06 грн за витрачені 270 хвилин.

   Тож підсумуємо елементарні потреби. Соціальний працівник має прийти до одинокої людини хоча б два рази у тиждень. У місяць, якщо тижнів чотири – це вісім разів. Найперше, що потрібно зробити – приготувати їжу. Підготовка і сам процес коштуватимуть 41,04 грн, за місяць – це 328,32 грн. Для більш-менш комфортних умов проживання хоча б раз у тиждень треба зробити вологе прибирання та попрати. Це коштуватиме 151,56 грн. Порахувати, скільки потягнуть витрати на все інше – читачі можуть самостійно. А перелічені всього лиш три послуги вже склали 479,88 грн на місяць. Звідки брати гроші і як дожити цим людям на білому світі?

 

 Прикро, що ми живемо в такий час, коли державні гроші економлять на бідних, а закони діють лишень там, де є фінансова вигода для багатіїв. Але, як каже ведучий «Надзвичайних новин», і це поборемо.

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет