Доля автодоріг: цифри і сподівання
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 10-03-2017, 10:15
Переглядів: 263

   Весна оголила всі рани дорожнього полотна в районі. І настільки вони болючі для водіїв та користувачів автотранспорту, що найшвидше треба запитати – коли ж то їх будуть лікувати.  А процес цей, як ми знаємо, дороговартісний і, на жаль, не завжди ефективний.

  Та головне – діагноз встановили. Тобто деякі пріоритети вже визначені. Про це ми дізналися з інформації, оприлюдненої на офіційному сайті райдержадміністрації з посиланням на Службу автомобільних доріг у Чернівецькій області. 

    У перспективних планах на 2017 рік - будівництво та ремонт дорожнього полотна на окремих відрізках автошляхів Путильського району та дорожньої інфраструктури загалом. Чернівецькій області з державного бюджету передбачено 79 млн 190 тис.грн.. В цій сумі – і витрати на дороги Путильського району. Зокрема, на  коригування проектно-кошторисної документації реконструкції автомобільної дороги загального користування місцевого значення Плоска - Лустун км 0+000 - км 2+642, в тому числі трьох мостів загальною протяжністю 57 погонних метрів - 800 тис. грн. Коригування проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт ділянки дороги Т-26-01 км 112+514- км 115+714 (с. Сергії Путильського району) коштуватиме 500 тис. грн. Коригування проектно-кошторисної документації на капітальні ремонти двох мостів на автодорозі місцевого значення С 260805 Сергії-Ріпень — 300 тис. грн. Тобто понад півтора мільйона гривень потрібно тільки на коригування документації. А коли ж ремонтуватимуть ті мости? – постає питання. Та читаємо далі.

  «Разом із тим, на погодженні в Міністерстві інфраструктури України та в комітеті Верховної Ради України з питань бюджету знаходиться затверджений облдержадміністрацією та погоджений Укравтодором Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування Чернівецької області, що реалізуються відповідно до Закону України від 03. 09. 2015 року № 666-VIII в редакції Закону №1789-VIII від 20.12.2016 року (залишок митних коштів 2016 року) в розмірі 289 млн 554,518 тис. грн., який, можливо, протягом року буде коригуватися в сторону збільшення».

  До переліку об'єктів по Путильському району внесено:

 - будівництво автомобільної дороги Р-62 Криворівня - Усть-Путила – Старі Кути - Вижниця - Сторожинець -Чернівці на ділянці км 22+400 - км 23+600, (в тому числі проектні) – 30 млн грн. - в с. Розтоки Путильського району, дорога зруйнована повінню 2008 року, проектно-кошторисна документація відкоригована, роботи будуть розпочаті після проведення аукціону на роботи;

- капітальний ремонт автомобільної дороги Р-62 Криворівня - Усть-Путила - Старі Кути - Вижниця - Сторожинець - Чернівці на ділянці км 16+760 - км 17+060, (в тому числі проектні) – 3 млн 781,799 тис. грн, введення в експлуатацію 0,360 км дороги та 6-метрового моста в с. Мариничі Путильського району, дорога зруйнована повінню 2008 року, проектно-кошторисна документація відкоригована, роботи будуть розпочаті після проведення аукціону на роботи;

- капітальний ремонт автомобільної дороги Р-62 Криворівня - Усть-Путила - Старі Кути - Вижниця - Сторожинець - Чернівці на ділянці км 31+400 - км 31+750, (в тому числі проектні) – 15 млн 526,276 тис. грн, з введенням в експлуатацію 0,580 км дороги в с. Хорови Путильського району, дорога зруйнована повінню 2008 року, проектно-кошторисна документація відкоригована, роботи будуть розпочаті після проведення аукціону на роботи;

- поточний середній ремонт автомобільної дороги Р-62 Криворівня - Усть - Путила - Старі Кути - Вижниця - Сторожинець - Чернівці на ділянці км 31+750 - км 33 + 694 (в тому числі проектні) – 15 млн 822,160 тис. грн, введення в експлуатацію 1,944 км у с. Підзахаричі.

  Що ж буде з іншими відрізками дороги, які вже латані-перелатані та ямами світяться? Про це ми запитали у начальника філії «Путильський райавтодор» Сергія Пукала. Та поки що керівник не зміг надати конкретної інформації.

   А скільки будуть чекати, приміром, Сергіївські мости, що на фото? Вони вже давно в аварійному стані…

  - Відсутні кошти, - каже начальник відділу економічного розвитку РДА Роман Чопа на запитання про долю сергіївських мостів, будівництво яких включене до Програми економічного розвитку району на 2017 рік. – Програма визначає пріоритети, але кошти на її реалізацію виділяються з джерел, на які ми не впливаємо. Мости, що  у Сергіях біля церкви, перебувають на балансі Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області. Вона виступає замовником і утримувачем даних мостів, замовляє проектно-кошторисну документацію і подає у план фінансування. До Служби автодоріг ми не раз зверталися з пропозиціями.

  Із надією на позитивне вирішення проблем із дорогами коментує ситуацію голова райдержадміністрації Микола Петрович САВЧУК: 

- Коригування документації означає, що проекти є, їх заплановано переробити за новими цінами, щоб можна було включити у фінансування. Можливо, сама дорога може ремонтуватися за рахунок тих 79 мільйонів, що виділені на область, а капітальне будівництво мостів без документації зробити не можна. Чи можливо цього року зробити і документи, і ремонт? Я хотів би, щоб так це було, але не готовий переконувати. Щодо поточного ремонту автошляхів,  маю інформацію, що філії «Путильський райавтодор» виділили біля  12 тонн холодного асфальту. Цим матеріалом можна закрити великі ями. А малі лататимуть за допомогою гарячого асфальту, який повинен бути через два тижні. На сьогодні дорогу у Яблуницю прогрейдерували, підсипали, тепер працюють у напрямку Сергіїв і Плоскої. Використовують матеріал, який виготовляють в Усть-Путилі. Загалом, після зими дорога збереглася краще, ніж у минулі роки. Дорожники здійснять ямковий ремонт, і автошляхи будуть  в нормальному стані. А ми добиваємося того, щоб скоріше почали роботу на мостах і дорогах у Розтоках і  Підзахаричах. Варто зауважити, що ситуація зі станом доріг - не безнадійна. Після численних клопотань нам обіцяють навіть відремонтувати  дорогу на Івано-Франківський стороні. Тому сподіваємося на краще.

   І жителі Путильщини з нетерпінням очікують, коли нашими дорогами можна  буде їхати не зигзагами.  Бо саме за станом доріг оцінюють роботу влади та окремих  служб.

   Любов МАРШАВКА.Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет