Хто власник лісу?
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 10-04-2017, 14:49
Переглядів: 191

Сільськогосподарський виробничий кооператив імені Л. Кобилиці, як правонаступник, виборює право на сотні гектарів лісу, що належали колишньому колгоспу в Сергіях.

   Мова йде про 2667,2 гектара земель лісогосподарського призначення, котрими зараз відає ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп». Як виявилося, це єдиний сільськогосподарський кооператив у Путильському районі, що не ліквідований після затяжної реорганізації і претендує на ліси, котрі у 1950-их були передані колгоспу в постійне користування і без його юридичної згоди пізніше включені до складу колишнього міжколгоспного лісгоспу, - розповідає новообраний голова СВК, голова асоціації фермерів Путильщини Ярослав Іванович Євенчук.

   Він розповідає про реальну можливість для гуцулів розпоряджатися і користуватися лісфондом цих земель з метою підтримки індивідуального житлового будівництва, забезпечення громадян деревиною для господарських потреб, організації літування худоби в полонинах та інші елементарні потреби і, звичайно ж, продовження співпраці з держспецлісгоспом щодо охорони, догляду та розробки зрілого лісу. Ярослав Іванович спростовує кулуарні розмови посадовців про те, що фермери хочуть бути лісорубами. Нагадує про захмарні ціни на ринку лісодеревини і потребу зберегти лісогосподарську галузь, а не загубити. А ще розуміє – на цей ласий шмат є бажаючі, у плани яких аж ніяк не входили такі корективи. Тому й складно отримати згоду на виготовлення технічної документації із землеустрою, щоб оновити документи радянського зразка.

   Як наслідок довготривалих пошуків у архівах необхідних документів та їх вивчення, нещодавно кооператив спрямував до обласної ради та облдержадміністрації документ такого змісту: 

Заява

про надання згоди на виготовлення технічної документації із землеустрою

   Сільськогосподарський виробничий кооператив імені Л. Кобилиці» (надалі - Заявник) просить надати згоду на розроблення технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з площею 2667,2 га (землі комунальної власності лісогосподарського призначення (ліси), що перебуває в постійному користуванні сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Л. Кобилиці (с. Сергії).

   Заявник є універсальним правонаступником колгоспу імені Л. Кобилиці у відповідності до рішення загальних зборів колгоспу і постанови господарського суду Чернівецької області від 21 травня 2007 року по справі № 11/93. 14 вересня 1952 року у відповідності до постанови РНК СРСР від 7 липня 1935 року «Про видачу сільськогосподарським артілям державних актів на безстрокове (вічне) користування землею» колгоспу був виданий держаний акт на вічне користування колгоспами № 548654. Цей державний акт містив план земель, переданих у вічне користування колгоспу в кількості 6179,62 га. Склад зазначених земель, що були передані у постійне користування колгоспу, в подальшому був деталізований. У плані землекористування колгоспу імені Л. Кобилиці від 1978 року міститься експлікація земель, що знаходяться на плані та включає в себе 2667,2 га лісогосподарських земель.

     25 грудня 2015 року рішенням Чернівецької обласної ради № 28-2/15 було скасовано рішення 11-ої сесії Чернівецької обласної ради XXIII скликання від 6 червня 2000 року № 68-11/2000 «Про впорядкування користування землями лісового фонду системи агропромислового комплексу області» із усіма змінами та доповненнями (тобто дана земельна ділянка була безпідставно передана у постійне користування іншої юридичної особи, ігноруючи вимоги чинного Земельного кодексу щодо припинення права постійного користування земельної ділянки). Заявник є єдиним правомірним постійним користувачем згаданої земельної ділянки. Враховуючи положення чинного законодавства, Заявник просить надати йому можливість упорядкувати земельну документацію, а також провести усі необхідні дії щодо реєстрації земельної ділянки.

   26 березня у Сергіївському СБК відбулися громадські слухання з питання узаконення права на лісогосподарські угіддя СВК, засновниками якого є 18 осіб. Голова кооперативу Ярослав Євенчук запрошує до членства однодумців, свідомих жителів району для узагальнення юридичних та практичних шляхів вирішення питання на користь громади Путильщини.

   – У час, коли сільськогосподарська галузь району ледь жевріє на базі особистих селянських господарств, коли від держави немає жодного виду фінансової підтримки сільгоспвиробників (дотації за здану худобу, соціального лісу тощо) або іншої часткової компенсації за самовіддану працю селянина, єдиним шансом на виживання є повернення втрачених лісів колишнього колгоспу, - підсумовує Ярослав Іванович.   

Коментар до теми

Василь БУРАК, директор ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп»:

   - Юридично СВК імені Лук’яна Кобилиці не має права на колишні колгоспні ліси. Усі державні акти радянського зразка після створення незалежної України відмінено Конституцією. Чиї б не були ліси, їх можуть передавати лише тій структурі, котра має статус лісгоспу, тобто знає і вміє здійснювати лісогосподарську діяльність. Лісгосп має оригінали документів тодішніх колгоспів щодо передачі лісів міжколгоспному лісгоспу, в тому числі й колгоспу імені Лук’яна Кобилиці.

   Мені відомо, що кооператив уже звертався до суду з цього приводу, і отримав відмову в розгляді справи. Право, на яке заявляє ця структура, є незаконним. 

          

Р. S. Звичайно, не словом, а тільки документом будь-яка сторона може довести свою правоту. Якщо є сумніви, в Україні є чимало інстанцій, до юрисдикції яких належить вивчення та вирішення піднятого питання. Яким би не був результат, зрозуміло, що сили у цій боротьбі аж ніяк не рівні. 

 Людмила БАСЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет