За кожною нагородою – старання дитини і майстерність керівника
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 9-06-2017, 10:19
Переглядів: 111

   Традиційно в кінці навчального року Путильський районний центр дитячої та юнацької творчості підводить підсумки своєї діяльності. Та цього разу «Вернісаж» дитячих мрій і досягнень був особливим, адже свято гармонійно поєднали із Міжнародним днем захисту дітей. 

 

   Насправді, за підсумковим концертом учасників позашкільного виховання стоїть клопітка праця як керівників, так і дітей. Як каже директор ПРЦДЮТ Наталія ХРОМЕЙ, професією педагога треба жити, а діточки мають бути зацікавленні розвиватися творчо. Лише в такому тандемі приходить успіх. А успіхів у вихованців центру творчості хоч позичай.

   Цього навчального року в ЦДЮТ працювали 87 гуртків, в яких навчалася 1771 дитина. Гуртки працюють на базі всіх загальноосвітніх навчальних закладів та в Путилі за такими напрямками: екологічний, художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, декоративно-прикладний, технічний. За рік у районі провели 19 конкурсів, де вихованці центру здобули 449 перемог,  обласних - 34 конкурси, в яких 90 перемог, всеукраїнських конкурсів – 8, у яких 7 перемог, міжрегіональних і міжнародних конкурсів – 10, у яких 27 перемог. Всього пройшло 137 конкурсів, у яких взяли участь 4203 дитини, а 731 з них отримала нагороди.

      Про таланти наших зірочок можна говорити безкінечно. Особливо радують колективи «Карпатська тайстра», «Яблунчани», колектив дримбарів, який цього року спільно з тайстрою відкривав свято рідної мови в області. Андріана Дроняк із Яблуниці на конкурсі гри на пастерських інструментах в Польщі підкорила публіку майстерною грою на сопілці. Один поважний пан навіть запитав, хто її навчив так гарно грати. А коли дізнався, що це заслуга Альони Мицканюк, то вклонився їй під шалені оплески глядачів.

   Численні перемоги на рахунку Ангеліни Логош, Анастасії Пентюк, Івана Пердея, який, до речі двічі на тиждень приїжджає на заняття з Шепота. Підростає чудовий пісенний дует у складі Олександри Горбан і Мар’яни Дутчак, які вже мають досягнення на обласному рівні. Вихованка Ольга Косован має перше місце на відкритому конкурсі декоративної творчості.   Неповторністю сценічних костюмів та образів вирізняється хореографічний колектив «Колорит» (на фото) під керівництвом Анжели Іліщук. Словом, усіх вихованців, керівників та їхніх заслуг годі перелічити.

   Наразі в центрі творчості є 52 педагоги (31 з них – за сумісництвом). Кожен працює на результат у ритмі здорової конкуренції, а це, безперечно, спонукає до дій і творчого зростання, переконана директор центру творчості. Позашкільна система освіти повинна жити і розвиватися, тим більше, що кількість вихованців зростає. А керівники вміють зацікавити кожну дитину і розкрити в ній приховані здібності.

 

Мережу позашкільної освіти треба зберегти

   «За найкраще ведення позашкільної роботи в Чернівецькій області Путильський районний центр дитячої та юнацької творчості отримав у 2017 році перше місце. А два роки тому відбулася переатестація закладу, згідно якої маємо відзнаку «Зразковий колектив області», - ділиться успіхами Наталія Петрівна. – Звичайно, є чим і ким пишатися, та є що пропагувати, головне, щоб позашкільна система виховання дітей не звелася до нуля при створенні об’єднаних громад».

   Адже в Усть-Путильській громаді на базі шкіл гуртки від центру творчості вже не діють. Шкода, якщо подібне станеться в конятинському напрямку, де працюють відомі за межами України «Яблунчани», гуртки хореографічний та малювання пластиліном на склі й інші. Керівники новостворених громад повинні розуміти, що діти мають проводити цікаво другу половину дня, а разом із тим розвивати в собі творчу особистість. Якщо голови ОТГ готові делегувати кошти центру творчості, то керівники не відмовляться працювати з дітьми.

   За словами Наталії Хромей, випадкових людей у позашкіллі немає. Це педагоги, які не шкодують для роботи ні часу, ні здоров’я, ні коштів. Бо власні гроші часто доводиться витрачати на придбання матеріалів для майбутніх виробів. Звичайно, в матеріальному плані розвитку дитячих здібностей сприяють і батьки, та доводиться шукати й спонсорів. Лише одна поїздка до Чернівців обходиться у тисячу-півтори гривень. А в тиждень може бути кілька обласних конкурсів.

   Центр творчості фінансується з районного бюджету. Не те, щоб ситуація була дуже складною, та коштів все ж не вистачає. На першому місці –  виплата зарплати, а крім неї – вирішення господарських питань, оплата за енергоносії, придбання чи ремонт комп’ютерної техніки, пошиття сценічних костюмів та інше. До речі, цього року Департамент освіти і науки України започаткував конкурс «Розквітай, писанко!». Гуртківці центру взяли в ньому активну участь, розмалювавши писанки в семи техніках, і зайняли перше місце в області та отримали сертифікат на чотири тисячі гривень. Цю суму вирішили спрямувати на придбання нового принтера.

   Життя у центрі дитячої та юнацької творчості вирує на повну потужність. Вихованці та їхні керівники на досягнутому не зупиняються, а навпаки – прагнуть до самовдосконалення та всебічного розвитку. Тому нехай у творчому плаванні їхні кораблі пристають лише до берегів слави.

Марина ЮРЧЕНКО.

Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет