Очисні споруди – на стадії завершення Але здавати їх в експлуатацію «Будторінвест» не поспішає
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 19-06-2017, 11:54
Переглядів: 102

   2015 року Путильська селищна рада розпочала реалізацію проекту з реконструкції очисних споруд у селищі та отримала фінансування у розмірі 3 млн 241 тис. 276 гривень. 330 тис. 320 гривень виділили з державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Кошти в сумі 2 млн 937 тис. гривень освоїли, але систему в експлуатацію ще не здали.

  

   Як розповів селищний голова Іван Петрович ПОВІДАШ, після проведеного тендеру у січні 2015 року переможцем став «Будторінвест» з міста Чернівці. Проте, виділених 330 тис. 320 гривень із фонду охорони навколишнього середовища для повного комплексу робіт не вистачало, і селищна рада звернулася до Чернівецької ОДА з клопотанням про виділення коштів, яких бракувало, згідно розробленого кошторису. Вже у грудні 2015 року із фонду регіонального розвитку надійшло 2 млн 910 тисяч 956 грн і виконавець приступив до роботи.

    На території, де до цього часу здійснювали лише механічну очистку рідких відходів, для очищення води змонтували чотири великі резервуари. Про принцип їх роботи нам розповідав один із працівників, зварник пластмаси Олег Яніцький. За його словами, відходи спершу потрапляють у первинний відстійник, де певний час відстоюються. Груба фракція залишається на дні, а все інше за допомогою насоса перекачують на намуловий майданчик. Звідти рідина потрапляє у резервуар із бактеріями, що очищають воду. Очищена вода витікає до басейнів, а звідти - у природне середовище. Бактерії тим часом потрапляють до регенератора, який подає повітря для їх відновлення, далі ці організми знову повертаються у відстійник.

     Процес відновлення і розмноження бактерій складний, бо практично в кожному господарстві для миття посуду, туалету чи прання застосовують побутову хімію. А бактерії добре приживаються лише серед біологічних відходів. Взимку бактерії у ємності запускати не ризикували, бо вони у морозах могли  загинути. Але селищний голова обурений, бо, крім відсутності бактерій, виконавець не завершив ще й інші роботи.  

   Згідно проектно-кошторисної документації, навколо системи з резервуарами мали також зробити огорожу, бо це місце небезпечне для людського життя. У результаті облаштовувати паркан довелося своїми силами. Виконавець був зобов’язаний зробити й аналіз кінцевої рідини, щоб довести, що система працює, але не виконав і цього. Іван Петрович вже кілька разів звертався до нього з офіційними листами, але відповіді нема.

    Нині очисні споруди діють, відстійники працюють, але біологічна очистка води ще не проводиться. Аби налагодити їхню роботу повністю, потрібно замінювати трасу аж від райлікарні. А це поки що нереально. Нині насос закачує великий об’єм нечистот замість поступового надходження, а очищена рідина басейнів не заповнює, бо швидко поглинається на рівні гравійної фільтрації.

   Утримання очисних споруд – на балансі селищної ради. За приблизними підрахунками, за спожиту електроенергію у рік треба платити 120 тисяч гривень. Крім цього передбачали видатки й на утримання бодай однієї штатної одиниці, адже за системою треба пильнувати.

   У час складної екологічної ситуації будь-які способи і засоби, за допомогою яких можна запобігти забрудненню навколишнього середовища, дуже потрібні. Тож сподіваємося, що відповідні служби таки завершать розпочату дороговартісну справу, ціна якої визначається понад трьома мільйонами гривень та екобезпекою Путили.

Марина ЮРЧЕНКО.
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:




Особистий кабінет