Дах у музеї Федьковича ще однієї зими не витримає
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 14-07-2017, 10:53
Переглядів: 100

   Ще три роки тому ми писали про те, що в приміщенні музею імені Юрія Федьковича протікає дах. І вже тоді ситуація була настільки складною, що цінні історичні експонати переносили з кімнати в кімнату, а в місцях протікання стелі підкладали посуд. Нині ж справа дійшла до критичної межі і, за словами наукового співробітника музею Володимира Васильовича Торака, прийдешньої зими садиба не переживе.

  

   Із проханням посприяти у вирішенні проблеми Володимир Торак звертався  до районної влади, обласних структур – управління культури, капітального будівництва і сподівається на позитивний результат, адже родинну хату видатного українського письменника потрібно зберегти у будь-якому разі. Крім цього, перекриття та облаштування фасаду потребує і приміщення літературної частини. До 180-річчя з дня народження Федьковича тут замінили сходи на другий поверх, поремонтували пічку, вікна, але зовні будівля належного вигляду не має.

   Днями музейні кімнати оглянула комісія з участю інженера технічного нагляду управління капітального будівництва Чернівецької облдержадміністрації Петра Вижбовського. Наразі відповідні профільні служби мають переглянути пакет документів, а відтак прийняти рішення. Чіткої суми, потрібної на відновлювальні роботи, поки немає. Володимир Васильович каже, що за приблизними підрахунками потрібно близько трьохсот тисяч гривень.

   Дах музею планують перекрити все-таки дранкою, щоб зберегти історичну цінність пам’ятки. Проте під дерев’яні дощечки будуть настилати спеціальний матеріал, що не пропускатиме вологу. Звичайно, до цьогорічної «Шовкової косиці» відремонтувати будинок не вдасться, але до початку зими треба, край, щось робити.

   Власно зароблених коштів вистачає лише на господарські потреби, та й то не завжди. Екскурсії на платній основі проводять лише останні два місяці, але Володимир Васильович каже, що відвідувачі сприймають це, як належне. У благодійну скриньку на розвиток музею надходять гроші і від молодят, які виявляють бажання обмінятися обручками на родинному обійсті буковинського митця.

  Та на утримання садиби коштів постійно бракує. Науковий співробітник музею вже працює над тим, щоб мати додаткові джерела надходжень. Згідно законодавства про музейну справу, є право продавати дерев’яні вироби, картини чи туристичну продукцію, але і їх треба мати.

   Нових експонатів до музею останнім часом майже не надходить. Раніше на це держава виділяла кошти, а тепер працівники музею працюють над поповненням старовинних речей самотужки. Для нових надходжень у приміщенні виділили окрему кімнату, зробили описи речей і подивитися справді є на що.

   Нині ж у музеї Федьковича готуються до щорічного літературно-мистецького свята «Шовкова косиця». Планують замінити гуцульське вориння довкола подвір’я, звести нове господарське приміщення, де б можна утримувати столи, лавки та інший господарський інвентар, покосити траву й окультурити територію загалом. Задумів багато, але виходитимуть із фінансових можливостей.

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет