СПІНЕР: що ховається в обгортці яскравої реклами
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 14-07-2017, 10:58
Переглядів: 131

   Ніколи не думала, що доведеться писати про річ, практичне (або хоч якесь) значення якої так і не збагнула. Зате добре зрозуміла, який величезний вплив має на людську свідомість реклама. Це я про спінер – оту штукенцію, яка за останні два місяці наробила галасу в усьому світі (не можу назвати таку річ ні іграшкою, ні пристроєм). Подіяла реклама і на моїх дітей семирічного і п’ятирічного віку. Загорілися бажанням мати спінер, яке переросло у вимоги одного та істеричний плач іншої. Зрештою, ми – батьки, здалися, і син радісінький побіг у магазин за двома новими іграшками. Чесно кажучи, за 150 гривень, які ми йому дали, сподівалися побачити щось більш привабливе. Як виглядає спінер – тоді ще не знали. Та коли він приніс дві невеликі вертушки діаметром до трьох сантиметрів із підшипником всередині та трьома крилами по боках за 75 гривень кожна – ми отетеріли.

   Поки діти у захваті гралися отими дивинками, я вирішила заглянути в Інтернет, щоб прочитати більше про цю річ. Може, чогось не розумію, якихось позитивних сторін такої розваги? Адже у кожного предмета у світі є своє призначення, мусить воно бути і в цього. Виявляється, що спінер – з англійської перекладається «крутилка», така собі ручна дзиґа (у нашому дитинстві дзиґа мала хоч якесь призначення). Створювалася вона з метою боротьби зі стресом. Перевіряю версію: штовхаю одне із трьох крил спінера і він починає крутитися на руці. Вібрування, яке виникає між верхньою і нижньою знімними кнопками на підшипнику швидше дратує, аніж заспокоює. Та й щоб надати рівноваги усім сторонам (у нас – трикрильний варіант), треба потренуватися, що теж не заспокоює. В Ютубі ж щогодини з’являється нове відео, де учасники без упину годинами крутять спінери ще й пропонують ввести новий вид спорту з крутіння спінера.

   Друге його призначення – розвиток дрібної моторики рук дитини. Батьки погодяться, що у цьому плані найкраще справляються конструктори та пазли. Яку моторику може розвивати вертушка, яку дитина міцно затискає між пальцями і тримає в такому положенні довго-довго? У результаті два пальці лівої руки затерпнуть від тримання, а вказівний палець правої руки заболить від розкручування крил. Ото й уся моторика.

   Шкода мені своїх дітей і шкода чужих, які піддалися на зомбування рекламою. Звісно, це не перший рекламний хід, батьки разом із дітьми вже пережили епоху Баранчика Шона, Свинки Пеппи, Одді і Кукараччі, Маші і Ведмедя. Але там хоч якісь герої були, асоціації з чимось. А цю вертушку навіть із дзигою не можна порівняти.

   Та нехай діти, довірливі, наївні, яких легко заманити яскравою рекламою. Але коли на вулицях з’явилися дорослі зі спінерами в руках, в магазинних чергах – підлітки, які обмінюються різними моделями між собою, а на ринку вивіски «Тут є спінери» – це вже не пояснити. Так, серед призначень новинки – антистресова роль для офісних працівників та інших дорослих, які цілий день займаються одноманітними справами. Може, це десь в Європі і діє, але в Україні люди точно після робочого дня не будуть сидіти і крутити у руках спінер.

   Виявляється, цю річ придумали ще в 1993 році, але схиляюсь до думки, що тоді діти і підлітки мали зовсім інші зацікавленості і пріоритети, тому масової прихильності американський винахід не завоював. Є ще версія, що спінер створений у 2014 році Скоттом МакКоскері для особистих цілей – подолання хвилювання. Чому саме тепер ця так звана іграшка так феєрично і раптово з’явилася на прилавках всіх магазинів Америки, Європи і України в тому числі?

   В Америці пік зацікавленості спінерами припав на середину травня, в Україні – тільки розпалюється. Оскільки є шалений попит, то відповідно і достатньо пропозицій – моделі різних розмірів, кольорів, з спецефектами і без. Як мама двох дітей, зробила висновок: поки діти тішаться, а дорослі приміряють собі дитячу забавку, збоку це виглядає як масове зомбування рекламою новинки, в якої немає практичної цінності.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет