Щоб повернути довіру людей, потрібен час Працівники поліції змінюють підхід до роботи
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 4-08-2017, 09:48
Переглядів: 138

   Серед основних реформ, запроваджених українським Урядом для покращення нашого життя, була реформа органів Міністерства внутрішніх справ. Тому у районному відділенні поліції кардинально змінилися не лише назви секторів та однострій поліцейських, а й підхід до роботи. Про основні аспекти оновленої структури розповідає т. в. о. начальника Путильського відділення поліції Кіцманського відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області, майор Сергій Танасійович ЯВНІЦКИЙ.

   Сергій Танасійович розповідає, що реформування галузі принесло чимало позитивних змін. Про це свідчить зменшення кількості злочинів на території району. Нині робота поліцейських полягає, в першу чергу, в профілактиці правопорушень. Тобто під час оперативно-профілактичних відпрацювань населених пунктів району й операцій «Візит», «Зброя та вибухівка» проводять роз’яснювальну роботу з питань особистої безпеки громадян та захисту їхнього житла, як не стати об’єктом злочинних посягань. Особливу увагу звертають на осіб похилого віку і дітей.

    Оперативно прибути на місце злочину та покарати винних допомагають нині новостворені групи швидкого реагування (ГШР). У напрямку Селятина та Усть-Путили територію патрулюють два екіпажі. Якщо у повідомленні громадян немає ознак кримінального правопорушення (дрібне хуліганство, сімейні дебоші), то рішення на місці події приймає старший поліцейський,  про що вносить відомості до електронно-інформаційної системи. А якщо злочин має кримінальний характер, то на місце події направляють основну слідчо-оперативну групу.

    Основу діяльності оновленої структури становить сектор кримінального пошуку, слідчого відділення, а також сектор превенції. Окремо виділяють новостворену штатну одиницю – сектори групи швидкого реагування, які теж сюди входять. Крім цього, до сектору превенції входять інспектори безпеки дорожнього руху, сектор ювенальної превенції, дозвільна система та дільничні офіцери поліції. Основними їхніми завданнями, насамперед, є надання поліцейського сервісу для всіх верств населення району, а саме в сферах забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави, протидії злочинності та надання в межах, визначених законом, допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

   У зв’язку із значним об’ємом роботи груп швидкого реагування потрібне належне матеріально-технічне забезпечення. Тому з ініціативи Путильського відділення поліції була розроблена та прийнята на сесії районної ради «Комплексна програма протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку в Путильському районі на 2017-2020 роки». Програма передбачає поступове фінансування ГШР, що буде здійснюватися як з районного бюджету, так і з бюджетів ОТГ. Нині Усть-Путильська ОТГ виділила приміщення для базування групи швидкого реагування та допоможе вирішити питання щодо придбання оргтехніки. Новостворена Селятинська ОТГ також зацікавлена у співпраці.

   У рамках реформування на Чернівецьку область виділили машини марки Mitsubishi Outlander, але для гірської місцевості та наших доріг вони не пристосовані, а тому з керівництвом ГУНП буде узгоджено питання про виділення поліцейським для патрулювання автомобілі марки Niva Chevrolet.

 

Поліцейські діють спільно з прикордонниками

   На території району почастішали випадки контрабанди. Але, за словами т. в. о. начальника поліції Сергія Явніцкого, боротьба з незаконним переміщенням тютюнових виробів є пріоритетом фіскальної служби. Однак  працівниками поліції розроблений спільний план заходів із державною прикордонною службою «Селятин» щодо виявлення, документування та затримання правопорушників. З метою недопущення незаконного переміщення товарів через румунський кордон проводять нічні рейди та перевіряють транспортні засоби. Наш район – специфічний і роботу в цьому напрямку ускладнює значна кількість під’їзних шляхів, які контролювати нелегко.

  

   Національна поліція України – центральний орган виконавчої влади, що служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки.

   «Ми працюємо для людей, - запевняє майор поліції. – Але стара система зруйнувала їхню довіру до нас. Щоб її повернути, потрібно багато часу. Буває, людина стає свідком злочину, а в результаті боїться говорити, бо думає, що проблеми будуть і в неї. Однак ми працюємо виключно для того, щоб люди жили спокійно, а злочинці відповідали за свої вчинки».

  

Роботу полегшать камери відеоспостереження

   Резонансних злочинів останнім часом на території району не було. Поменшало їх у громадських місцях, але сімейні розбірки та хуліганство трапляються досить часто. За день на гарячу лінію «102» можуть надійти два або десять дзвінків. Найчастіше до поліції люди звертаються у вихідні та святкові дні, коли відпочинок переходить у вияснення стосунків.

   З 14 липня цього року групи швидкого реагування, приміром, розглянули 89 випадків, у яких люди просили їхньої допомоги.

   Щодо останніх подій, то  нещодавно зареєстрували факт крадіжки зі зломом у магазині «Гуцулочка», що в Путилі. Зловмисники незаконно заволоділи виробами із золота та срібла на чималу суму. Наразі тривають оперативно-пошукові дії. Перевіряють транспортні засоби, які до цього випадку і після нього зафіксували камери відеоспостреження.

   Ще одним чинником, що ускладнює роботу поліцейських, Сергій Танасійович називає недостатню кількість камер відеонагляду. Це залежить не тільки від поліції, а й від влади району, яка мала би бути також зацікавлена у порядку. Загалом із початку 2017 року нерозкритими залишаються чотири факти крадіжки.

  

Злочини є в державній та приватній сферах

   У Путильському відділенні поліції реєстрували злочини як у приватній, так і в державній сферах. Цього півріччя, наприклад, скерували до суду кримінальне провадження за фактом корупції: державний службовець невчасно подав декларацію про доходи. Вирок ще не набрав законної чинності, але відповідальність передбачає або штраф, або виправні роботи.   Щодо приватної сфери, то працівники поліції виявляли кримінальні правопорушення в бюджетній сфері та в земельних відносинах.  

   Сергій Явніцкий укотре закликає людей до співпраці і наголошує, що тільки спільними зусиллями можна зупинити злочинців та навести лад у суспільстві. А напередодні професійного свята, Дня національної поліції України, від імені керівництва ГУНП, керівництва Путильського відділення поліції та від себе особисто Сергій Танасійович вітає всіх поліцейських та пенсіонерів ОВС, членів їхніх сімей і  бажає насамперед здоров’я, щастя, злагоди, мирного неба над головою та наснаги у нелегкій справі служіння людям.

 

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет