Киселицька громада урочисто відзначатиме ювілей Храму Святої Трійці
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-08-2017, 11:14
Переглядів: 328

 

Святкове богослужіння відбудеться 2 вересня, його очолить Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій

 

   140 років тому 1 вересня був освячений новозбудований Храм Святої Трійці, який   пережив лихоліття двох світових воєн, панування кількох окупаційних режимів і служить громаді в наші дні. Але це не означає, що в до цього часу в селі не було святині. Адже люди, які оселялися в горах, першою справо вважали будівництво церкви, що була осередком православної віри, освіти, духовності й культури.

   Перша згадка про церкву в Киселицях зазначена у документах 1779 року. Храм був освячений у честь Архангела Михаїла, де служив Олексій Маренич. Він подарував для церкви села Киселиці книги 1760 року видання.

   З давніх документів дізнаємося, що в 1810 році настоятелем церкви був Петро Ганицький, син Михайла Ганицького – дідуся Юрія Федьковича. У 1842 році на парафії служив Іван Ганицький, в якого навчався грамоти Юрій Федькович.

   Минали роки, дах будівлі прогнив і церква почала замокати, поступово псувалися стіни. Так у 1861 році у день Святого Духа, в понеділок, заклали перший камінь в основу нинішньої церкви, яку будували 16 років.

   1 вересня 1877 року церква отримала від митрополита Феоктіста грамоту і антимінс (це посвячений відріз тканини з зашитою частинкою мощів святих на престолі в православній церкві) та була освячена. Грамота й антимінс збереглися донині.

   У різні роки тут служили священики: Георгій Ганицький, Феодосій Айвелінг, Григорій Кантемір, Хризонт Зеленчук, Самуїл Симіонович, Олександр Тотоєскул, Петро Брага, Тит Тимінський, Василь Яворовський – в’язень Талергофу (концтабору, що був одним із перших у Європі в XX столітті, закладений австро-угорською владою 4 вересня 1914 року), Василь Антимович - доктор Богослів’я, Георгій Балошескул, Орест Козак, який був Благочинним і був удостоєний високої нагороди  – ордена «Корона Румунії».

   Під час панування Румунії у храмі служили священики: Євген Єремійчук, який вів документацію румунською мовою; Діонісій Стасюк (з 1925 по 1932 рік), пізніше – Михаїл Георгіца, Василь Вішеван  (до 1940 року). В 1941-1944 роках служив отець Філімон Мамалига, Стахій Волинець (1946). З 30 березня 1947 по 7 липня 2012 року служив отець Авксентій Вознюк. Він пережив лихоліття війни і 65 років прослужив у нашому храмі. З 2002-го по 2010 рік Авксентію допомагав служити отець Андрій (Бечка), нині архімандрит Аарон – настоятель монастиря в селі Баб’янка Івано-Франківської єпархії. А разом з ними служили Богові й трудилися жителі села Киселиці, які збудували цей прекрасний храм і нині піклуються про нього.

   Це велична споруда, яка правильно і гармонійно спроектована та побудована. З милості Божої цей храм святкує 140-річчя з дня освячення і став видимим символом нашої віри в селі Киселиці. Адже люди будують церкву не для окраси села, а для духовної єдності народу. Це відбувається тому, що в церкві всі разом звершують молитву. Це велика родина, яка возносить молитву до Господа і Він її чує. Сьогодні ми сміливо можемо стверджувати, що Господь посеред нас і радіє подвигу тих, хто побудував цю святиню. Ми повинні пам’ятати, що Божого храму в тому, що він є уособленням людських талантів, художнього смаку, а ще більше – вмістилищем Святого Духа і Божественної мудрості. Господь сподобив нас дожити до такої дати, яку будемо відзначати всією громадою 2 вересня.

   Сьогодні нам на допомогу приходить велика сила Духа Святого, спонукаючи до того, щоб залишатися вірними єдиній святій соборній і апостольській церкві.

   Ми повинні пам’ятати, що село Киселиці було засноване як православне. Незважаючи на різні державні устрої, режими, на бурі атеїстичних вітрів, воно вистояло духовно багатим до наших часів, вистояла і церква.

   По милості Божій нашу церкву не закривали, а люди зміцнювали віру і духовно збагачувалися. Парафіяни свято бережуть у пам’яті служіння колишніх настоятелів. Бережуть і вірність Українській Православній Церкві.

   З допомогою консисторії Чернівецько-Буковинської єпархії, небайдужих людей, а також працівників районної газети «Карпати», за підтримки парафіян села Киселиці та епітропів видана книга «Свято-Троїцький Храм села Киселиці». У ній відображена хронологія подій у церкві, архітектура, фотомиті з історії парафії, архівні документи. Книгу можна придбати у скарбника церкви. 

   На святкування 140-річчя церкви 2 вересня запрошений митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій та архієрейський хор, священики Путильського благочиння і єпархії.

   З нагоди наступаючого торжества щиро дякую всім, хто матеріально, ідеями, знаннями, співом і незліченними годинами праці зробили особистий внесок у те, щоб церква залишалася невід’ємною частиною культури, архітектури та історії Киселиців.

   Молімо Бога, щоб наша файна церква служила ще довгий час православній парафії села, була духовним центром і місцем спасіння християн.

   Многая літа!

Настоятель Свято-Троїцької Церкви с. Киселиці, митрофорний протоієрей Олег (Корицький).  


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет