Поза фінансовими рамками
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-08-2017, 11:22
Переглядів: 127

Навчальні заклади району підготувалися до нового навчального року 

   Роботи, які здійснені напередодні нового навчального року у школах та дитсадках, не можна оцінити певною грошовою сумою. У те, що показали районній комісії під час об’їзду, вкладено більше, ніж гроші, - старання, творчість, креативність, титанічну сумлінну працю педагогів, техпрацівників та батьків. 

   Об’їзд навчальних закладів району розпочали у вівторок. У складі районної комісії – перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Ямницький, начальник відділу освіти Дмитро Фрей, завідуюча районним методичним кабінетом Любов Шевчук, представники державних служб санітарного та пожежного нагляду - оглядали навчальні заклади, аналізували зроблене, цікавилися потребами. Керівники освітніх установ розповідали про напрацювання і наочно демонстрували результати роботи своїх колективів. Не секрет, що навіть у відпустках не всі працівники відпочивали, а знаходили час і для своїх «других домівок». Що це справді так, помітно по доглянутих клумбах та пишних вазонах, причепурених навчальних приміщеннях.  Навіть попри відсутність достатньої кількості коштів, у школах  і дитсадках чимало зроблено.

    Кожен навчальний заклад має свій неповторний стиль і, я би сказала, дух. Це так і відчувається, якщо проїхати від Яблуниці до Довгопілля, від Підзахаричів до Шепота. Але проблеми в установ освіти майже однакові – необхідність придбання меблів, капітального ремонту приміщень, модернізації опалювальних систем. Назріває потреба будівництва нових шкіл у Розтоках та Сергіях, бо як би не старалися оновлювати стіни столітньої давності, роки беруть своє. Але… про фінансові негаразди краще не розповідати.  Такої думки дотримувалися керівники освітніх установ. І на моє запитання за які кошти, наприклад, встановили нові двері, оббили вагонкою стіни, я отримала відповідь «Про це краще не питайте». Адже чимало робіт здійснено в борг. Та водночас немало готівки поступило від батьків учнів та вихованців. Завдяки батькам і, звісно, вмілій з ними співпраці, у школах і дитсадках з’явилися нові меблеві стінки, килими, навіть підлоги і двері.

   

     А тепер – про ентузіазм і горіння до своєї справи. Педагоги у школах теж інвестують у покращення навчально-технічної бази своїх закладів. Ми побували у класах, де вчителі за власні (не батьківські!) кошти придбали дороговартісні стенди, плазмові екрани, шафи, меблеві стінки. Стає зрозуміло, що ШКОЛА вчителем стоїть, і це не порожня фраза. Варто тільки поглянути на художні роботи учнів у рукодільних рамках, що з любов’ю прикріплені на шкільних стінах, на висловлювання про любов до Батьківщини, на жовто-блакитні відтінки фарб… Творчість і сумління – це невід’ємні риси наших найкращих педагогів. За це їм дякували члени комісії і бажали подальших успіхів у роботі.

    А директори шкіл, завідуючі дитсадків і сільські голови дякували за посильну допомогу народному депутату України Івану Петровичу Рибаку. Адже народний депутат дослухається до потреб освітніх закладів та реально сприяє у їх вирішенні. Таким чином протягом року у навчальних закладах району з’явилися нові комп’ютери, замінили вікна, придбали меблі. Є ще багато задумів, які Іван Рибак обіцяв втілити у дійсність, і цим люди насправді втішаються.

   Щоб навчальні заклади сьогодні виблискували фарбою, ду-у-же постаралися техпрацівники. Можна лише уявити скільки їм довелося подихати шкідливими випарами фарби та лаку… Та які розчаровані ці люди через те, що не отримали влітку законної матеріальної допомоги на оздоровлення. Як пояснив начальник відділу освіти Дмитро Фрей у відповідь на обурення техпрацівниць у Фошках та Сергіях, ці кошти, можливо, будуть виплачені наприкінці року за підсумками виконання районного бюджету.

     Напередодні навчального року не тільки фарбували-прикрашали навчальні заклади. Їхні керівники подбали про заготівлю дров, також враховували потребу в забезпеченні первинними засобами пожежогасіння та створення належних санітарно-гігієнічних умов. Під час об’їзду працівники відповідних служб стежили за дотриманням цих вимог. Про результати бактеріологічного обстеження води,  про висновки пожежників та санслужби ми поінформуємо пізніше. Також матимемо певний фінансовий аналіз підготовки до навчального року, який ще готують.

   Любов МАРШАВКА.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет