Перший День села у Білому Потоці
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 1-09-2017, 10:16
Переглядів: 145

   Якщо для більшості сіл Путильщини святкування Дня села вже стало традицією, то у Білому Потоці (Усть-Путильська ОТГ) в день Успіння Пресвятої Богородиці його відзначили вперше. Виявилося, що місцеві жителі не тільки зразкові господарі-трудівники, а й набуткові гуцули. Близько сімдесяти осіб різних вікових категорій прийшли до сільського клубу, куди приїхали культпрацівники з Мариничів та Усть-Путили. Незважаючи на поважний вік, посходилися літні люди, залишивши вдома болячки та недуги. Усім було цікаво, що то має бути за свято.

   Погода посприяла, щоб захід провели на подвір’ї клубу. У віночку зелених гір імпровізована сцена з натовпом глядачів виглядала яскравою клумбою. Усть-Путильський сільський голова Іван Чев’юк та Мариничівська староста Марія Григоряк щиро дякували усім присутнім за те, що живуть і працюють у такому віддаленому краї. За те, що розвивають своїм трудом край, привчають до цього дітей і внуків. Іван Прокопович пообіцяв тримати на контролі питання надання Білому Потоку статусу села. Адже громада із 270 осіб – це зовсім не хутір. Тут проживають дев’ять багатодітних сімей, матері яких мають звання матері-героїні. На хуторі виховують багато діток, які є перспективою розвитку майбутнього села. Працюють багато талановитих майстрів, ґазди активно розвивають особисті селянські господарства. Єдиний мінус проживання цих життєрадісних і працелюбних людей – віддаленість від центральної дороги та відсутність магазину з товарами першої необхідності.

   Зате ці люди надзвичайно дружні. Вони завжди прийдуть на допомогу одні одним, хоча живуть на кілометрових відстанях. Ось і цього дня зібралися жителі з усіх куточків і пагорбів, щоб під запальну гуцульську музику відпочити та набратися сил для нових трудових днів. А ще – добре посміятися. Якщо сміх і справді продовжує життя, то у Білому Потоці будуть лише довгожителі. Бо справжній заряд сміху подарували учасники аматорського театрального колективу СБК с. Мариничі на чолі з Оксаною Ватаманюк. Викликали бурхливі овації невигадані життєві історії у живому виконанні про двох кумів; бабцю, яка потрапила в райцентр; молодицю, яка вийшла заміж за старого і не знає куди його спекатися.

   Відомі пісенні композиції звучали у виконанні Тетяни Скидан, Оксани Ватаманюк, Юрія Григоряка. Троїсті музики час від часу нагадували, що у горах свято, і розкотисто лунала від пагорба до пагорба запальна мелодія. У такій невимушеній обстановці пощастило святкувати день народження місцевій жительці Марії Шешур. Приємною несподіванкою для жінки стало музичне привітання з нагоди її свята.

   На хвилі піднесення люди танцювали, веселилися і оберемками яскравих осінніх квітів дякували аматорам культзакладів за подароване свято. Тож із гарним почином, білопотоківчани! Сподіваємося, що започатковане цього року свято стане традиційним у вашому календарі сільських святкувань.

   Людмила ФЕДЮК.
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет