Щоб не допустити незаконної вирубки ялинок
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 11-12-2017, 11:40
Переглядів: 68

   Щороку перед новорічними святами лісові господарства Путильщини заготовляють ялинки. Придбати їх можуть всі бажаючі, до того ж за помірними цінами. За інформацією начальника відділу лісового господарства ДП «Путильський лісгосп» Дмитра Івановича Михайлюка, з кожним разом лісгосп зменшує заготівлю новорічних ялинок із метою збереження лісових культур. До новорічних свят підприємство планує заготовити і реалізувати 1000 ялинок за ціною від 60 грн за одну.

   А державне підприємство СЛАП «Карпатський держспецлісгосп заготовить 3000 ялинок. Ціна однієї ялинки – від 50 до 85 грн. Про це розповів головний лісничий підприємства Іван Михайлович Генцар.

   У лісових господарствах затверджені накази, де прописаний весь комплекс заходів щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування у передноворічний період. Створені оперативні рейдові групи з відповідними графіками чергувань, куди входять державна лісова охорона підприємств, лісова охорона Карпатського ДСЛ АПК та представники підрозділів національної поліції. Оперативні рейдові групи перевірятимуть стан лісових насаджень району, пункти їх реалізації, а також неорганізовані та стихійні місця продажу новорічних ялинок.
      Особливу увагу приділятимуть заходам щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок на територіях лісових масивів лісництв та на територіях природно-заповідного фонду. Заготівлю будуть проводити за рахунок розчистки сільськогосподарських угідь, прорубки квартальних просік, розчистки трас ліній електропередач, шляхів, а також у порядку проведення рубок формування та оздоровлення лісів.
    Дирекція лісогосподарських підприємств застерігає: новорічну ялинку краще виписати законним шляхом, ніж займатися самовільними рубками. Інакше ви ризикуєте сплатити чималий штраф та зіпсувати собі святковий настрій. За кожне зрубане або пошкоджене дерево діаметром 10 і менше сантиметрів розмір штрафу складає 399,27 грн, діаметром 10,1-14 сантиметрів – 703,47 грн та діаметром 14,1-18 сантиметрів – 1806,22 грн.

   Звертаємося до всіх жителів району! Не пошкоджуйте лісові культури та особливо цінні реліктові насадження природно-заповідного фонду. Адже це  золотий запас гірського краю Путильщини, який потрібно зберегти для наступних поколінь.

Дирекція ДП «Путильський лісгосп» 

та ДП СЛАП «Карпатський ДСЛ».
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет