Волонтерство – поклик душі
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 11-12-2017, 11:44
Переглядів: 55


За три роки ми стали великою дружною родиною, яка, незважаючи на проблеми  і скруту,  намагається допомогти, підтримати та захистити всіх, хто цього потребує

  Дорогі путильчани, ось уже минуло три роки з того часу, як наша благодійна організація «Волонтери Путильщини з Україною в серці» завдяки допомозі небайдужих забезпечує всім необхідним  земляків,  бійців російсько-української війни. 

           Починали ми так само, як і волонтери по всій Україні, спонтанно, неорганізовано. Ми не знали що і як, але працювали на великому ентузіазмі та бажанні  допомогти хоч чимось нашим захисникам, які пішли зупиняти ворога мало не голіруч. Озброєння не було, забезпечення не було  ні продуктами, ані одягом. Часто бувало, що хлопці дзвонили звідти і просили елементарного – їжі та одягу. Тоді вони були реально босі та голодні. Завдяки величезній хвилі патріотичного настрою, після Майдану та віроломного вторгнення «братської» Росії, тисячі людей кинулися самовіддано допомагати українській армії. Вони продавали свої будинки, автомобілі, бізнес, щоб закупити для військових все необхідне – від озброєння до нижньої білизни. Інтернетом ширився жарт, що волонтери не забезпечили армію ядерною зброєю тільки тому, що про це їх не попросили військові. 

          Не винятком була і наша команда. Ілля Косован одним із перших в районі почав забезпечувати всім необхідним путильчан, які пішли воювати, не шкодуючи ні часу, ні грошей. Із червня 2014 року він за власні кошти споряджав  автомобілі, і разом із Дмитром Малишем, Миколою Грамажорою, Михайлом Дячуком, Борисом Чев'юком розвозили необхідне у зону  бойових дій.  А з листопада 2014 року до цієї справи приєдналися Наталія Кочерган, Оксана Забродоцька, Микола Юрнюк. Пізніше підключилися Діана Жмурик та Ганна Торак. Подружжя Олексія та Галини Кери люб'язно надали нам у безоплатне користування складське приміщення, де ми зберігали речі та продукти до відправки на схід. Величезну допомогу надає  подружжя Миколи та Марії Ковальчуків. Вони забезпечують нас необхідним військовим одягом  за оптовими цінами і здебільшого в борг, який ми віддаємо по мірі можливості. Завдяки їм можемо відправити нашим бійцям берци, бушлати, військові костюми відразу після замовлення, навіть якщо в  той час немає коштів.

    Також хочемо подякувати голові райдержадміністрації Миколі  Савчуку та працівникам усіх структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради за постійну підтримку і допомогу в будь-яких питаннях, які стосуються учасників бойових дій. Особлива подяка директорам наших лісових господарств –Петру Фрею та Василю Бураку. Без їхньої щедрої матеріальної допомоги нам було би набагато тяжче забезпечувати хлопців необхідним. Відрадно, що активну участь у волонтерській діяльності беруть діти. Звісно, завдяки батькам, за три роки ми відправили на схід тони продуктів харчування, зібрані у дошкільних установах та у школах району. Найдорогоцінніші подарунки для бійців –  дитячі малюнки та обереги. Ми бачили сльози на очах дорослих чоловіків, коли вони читали листи від маленьких путильчан.

  Багато підприємців району не стоять осторонь та допомагають, чим можуть. Підприємці Путильського ринку Олександр Кошматов, Василь Торак, Катерина та Микола Унгурян, Олег Господарюк, Володимир та Людмила Рубани, Михайло Мороз, Володимир Пентюк, Дмитро Микитюк, Олександр Лукін, Анатолій Ткачук, Ніна Мартищук завжди дають необхідний товар для хлопців за оптовими цінами. Також Віктор Томнюк та Наталія Шемберко продають нам продукти за зниженими цінами. Завдяки Оксані Чорней ми маємо змогу закуповувати ліки на фронт по оптових цінах. Велике спасибі колективу редакції газети «Карпати» та особисто редактору Людмилі Басюк за безкоштовне висвітлення наших публікацій. Ще хочемо подякувати нашим друзям із Чернівців, волонтерам  ГО «Буковинська Громада». Вони заключили договір із перевізниками і, маючи картки із бонусними сумами на пересилку, діляться із нами цими бонусами, щоб ми могли  безкоштовно передавати адресні посилки Новою Поштою. Дякуючи їм,  ми зекономили декілька тисяч гривень  за пересилку. Адже із настанням загальної кризи, благодійні внески майже припинилися, бо у людей  просто не вистачає коштів. Тому ми більше  не в змозі особисто відвозити посилки хлопцям, бо  це потребує дуже великих грошей на пальне і ми змушені відправляти Новою Поштою.

   Найвагомішу допомогу на даний момент ми отримуємо завдяки Наталії Кочерган, Оксані Рудницькій, Людмилі Мясіщевій, Антоніні Вицизі, Тамарі Дерен, Наталії Пластарі, Мирославі Боднар та багатьом  іншим  небайдужим  українцям, які працюють в Італії, в місті Болонія. Кожного тижня, незважаючи на погодні умови, наша Наталія йде у парк, де стоять буси на Україну, і збирає пожертви. Звісно, і там немає тієї можливості, яка була раніше, але для нас і 20 чи 50 євро, які вона назбирає за тиждень – величезна підмога. А ще жінки пересилають вживаний одяг, який ми продаємо і маємо додаткові надходження у наш фонд. Так і працюємо.

  Бути волонтером – це поклик душі, це психологічна залежність, від якої, раз спробувавши – неможливо вилікуватися. Як говорить народна мудрість, якщо ти можеш комусь допомогти, то просто зроби це і радій, що Бог втілив у життя чиюсь молитву через тебе. Тому я бажаю всім нам захворіти на цю хворобу і заражати нею інших, щоб у світі запанували любов, добро та взаємодопомога.

   Від імені наших воїнів, дякуємо кожному жителю Путильщини за будь-яку допомогу. Для них дуже важливо відчувати, що народ їх підтримує і не забув про них, вирішуючи власні проблеми.

   Звіт БО «Волонтери Путильщини» за період з 15 березня по грудень 2017 року.

  У першу чергу, просимо вибачення за те, що довго не звітували. Все через нестачу часу. На жаль, навантаження велике, а помічників катастрофічно не вистачає.

         Надходження: залишок із поїздки в зону бойових дій – 13380 грн та 200 літрів солярки; українці, які працюють в Італії, відправили  1000 євро безпосередньо військовим на схід для придбання приладу нічного бачення, 2 біноклів, 2 компасів, бензопили, для спорядження автомобіля у зону АТО волонтерові з Хмельницької області та на ліки для тяжкохворого учасника бойових дій. Також 875 євро та 35 упаковок вживаного одягу Наталія Кочерган передала нам. З них 100 євро пожертвувала Наталія та ще 100 євро – Мирослава Боднар;  виручили за вживаний одяг – 20000 грн. Вилучили із благодійних скриньок по смт Путила – 2000 грн; Косован Ілля, с. Яблуниця –11700 грн; Петро Фрей, директор держлісгоспу – 8500 грн; Василь Бурак, директор держспецлісгоспу – 4950 грн; Андрій Лихавчук, смт Путила – 3000 грн;  Василь Поляк, с. Дихтинець – 1500 грн; Микола та Марія Ковальчуки – 1500 грн; Микола Федорчак, с. Нижній Ялівець – 1000 грн; Оксана Забродоцька, смт Путила – 1000 грн; Борис Чев'юк, с. Плоска – 600 грн; Ілля Томояга, с. Яблуниця – 500 грн; Дмитро Логош, с. Яблуниця – 500 грн; Василь Шміляк, с. Яблуниця – 300 грн; Володимир Дроняк, с. Яблуниця – 400 грн; жителька смт Путила – 500 грн; Василь Журавець, с. Розтоки – 500 грн; о. Василій, настоятель Свято-Миколаївської церкви смт Путила – 500 грн; Олеся Космацька, смт Путила – 500 грн; Іван Паучек, с. Довгопілля – 200 грн; Оксана Чорней, смт Путила – 400 грн; Петро Лахман, с. Яблуниця – 100 грн; Путильський  територіальний центр – 200 гр; Дарія Логош, смт Путила – 500 грн; Валентина Космацька, смт Путила – 100 грн; Анатолій Бондарашик, смт Путила – 5 трьохлітрових банок із домашньою ковбасою, салом та смальцем; Любов Коваль, магазин «Камелія» - 50 грн; пересилка Новою Поштою від ГО «Буковинська Громада» - 3024 грн; Путильська ЦР бібліотека та філії бібліотек району – 11 ящиків із продуктами харчування; учні 3-В класу Путильської школи, класний керівник Наталія Йосипівна Бевза – 2 ящики продуктів харчування та обереги для бійців.

        Витрати: матеріальна допомога учасникам бойових дій – 24260 грн; ліки -  14000 грн;  різне (рукавиці, рюкзаки, нижня білизна, сокири, молотки, лопати і т. п.) – 16726 грн; пересилка НП від ГО «Буковинська Громада» - 3024 грн; пересилка НП – 367 грн; берци, 16 пар – 13350 грн; військові костюми, 7 шт. – 3650 грн; бушлат – 700 грн; розгрузочний жилет – 1200 грн; електричний провід, 350 м – 6540 грн; електрогенератор бензиновий – 4527 грн; 2 комплекти розвідних ключів – 1400 грн; електрокамін – 2000 грн; 4 рулони поліетиленової плівки – 3240 грн; на святкування «Полонинської ватри», Дня Незалежності та Дня Гідності – 15250 грн; із 200 л солярки – 65 літрів вибрали на поїздки на похорон, у Чернівці на змагання з мотокросу, на перевезення хворого атовця. За 135 літрів взяли готівку – 3000 грн.

   Щиро дякуємо кожному, хто долучився до благородної справи – допомоги Героям, які захищають нашу Україну від віроломного загарбника! Хай Бог поверне вам сторицею за ваше добро!

  Благодійна організація «Волонтери Путильщини з Україною в серці».


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет