Яблунчани бояться стати черговими жертвами водоканалу міні-ГЕС
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 11-12-2017, 11:50
Переглядів: 72

   Розвиток інфраструктури району, інвестування у будівництво промислових об’єктів у горах – дуже добра справа, кажуть жителі Яблуниці, але якщо все це робиться по-господарськи. Інакше жодні фінансові вливання у життя громади не будуть виправдані, особливо, коли діяльність структури становить загрозу життю місцевих жителів.

   А мова йде про функціонування міні-ГЕС на території села. До редакції від імені яблунчан звернулася вчитель-пенсіонер Марія Дроняк з листом, в якому задає одне запитання: «Скільки ще має загинути людей, щоб нарешті повністю загородили канал Яблуницької міні-ГЕС?» Пам’ятаємо сумний випадок, коли кілька років тому через необережність втопився місцевий житель. Тоді поставили кілька метрів огорожі саме на тій злощасній ділянці. А три місяці тому черговою жертвою неогородженого водоканалу стала місцева жителька, яка ввечері гнала додому корову. Як на зло, на місці нещасного випадку, де впала у канал жінка, не було навіть дорожнього відбійника.

   «…І знову заклали 20 метрів паркану, - пише Марія Петрівна, - як пам’ятник загиблій. То скільки ще має загинути людей, щоб канал нарешті огородили повністю? Ми віримо, що підприємство за роки діяльності вже заробило коштів на те, щоб звести паркан і дозволити людям жити спокійно». Бо від того дерев’яного паркану, який заклали ще у рік запуску міні-ГЕС, залишилася лежати  на землі три прогнилі стовпи.

   Жінка проживає якраз біля водоканалу, тому не з чуток знає про усі нюанси. А для того, щоб внуки, які приїжджають на канікули, почувалися в безпеці, вони з чоловіком повністю огородили своє подвір’я та не випускають дітей на вулицю без нагляду. Люди, які живуть поблизу каналу, вже не переймаються тим, що замість родючих городів у них тепер пасовища для худоби, бо ґрунт замокає і втратив родючість. Тепер їх хвилює безпека перебування поблизу водойми, адже там живуть і бігають діти, пасе худоба. І всім хочеться спокійно виходити на вулицю.

   Шукаючи відповіді на поставлене запитання, ми звернулися до сільського голови Володимира Кумариці. Він пояснив, що з письмовими зверненнями до нього місцеві жителі не приходили, в іншому випадку їх обов’язково було б розглянуто. І лише на підставі таких звернень він міг би зв’язуватися з керівництвом міні-ГЕС. Розповідає, що підприємство розпочинало діяльність при його попередниках, і з якими правами та обов’язками щодо громади об’єкт здавали в експлуатацію, знати не може. В тому числі й що стосується огорожі водоканалу.

   Оскільки у нас уже є письмове звернення від яблунчан, то на цих підставах ми зв’язалися з начальником Путильської дільниці міні-ГЕС Миколою Малишем. Він розповів, що з яблунчанами уже вели мову про огорожу каналу і більшість підтримала пропозицію – огородити водойму зі сторони вулиці, моста та навпроти житлового сектору. А там, де канал проходить через пасовища, залишити. Але однозначно стверджує, що керівництво підприємства прислухається до людей, якщо нинішній стан водоканалу викликає у них занепокоєння.

   Хочеться вірити, що прохання яблунчан будуть почуті. А згодом ми обов’язково повернемося до цієї теми, щоб дізнатися, чи убезпечили людей від можливих нещасних випадків.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет