Іван ПОВІДАШ: «Маємо працювати на спільний результат»
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 11-12-2017, 11:53
Переглядів: 65

   Незабаром у кожній установі чи організації традиційно будуть підводити підсумки діяльності за прожитий рік. Не виняток і Путильська селищна рада. Цікаво, яким чином наповнювався місцевий бюджет та на які потреби були спрямовані видатки? Чому путильчани не поспішають ні з ким об’єднуватися та які перспективи їх очікують – про це у розмові з селищним головою Іваном Петровичем ПОВІДАШЕМ.

 

 - Іване Петровичу, розкажіть, будь ласка, які основні чинники формують дохідну частину селища і як спрацювали за 10 місяців цього року?

 - Протягом звітного періоду до селищної ради надійшло доходів у сумі 3917953,61 грн по загальному та спеціальному фондах. Дохідну частину бюджету загального фонду виконали на 112,2 відсотка. Основну питому вагу власних надходжень складають єдиний податок з юридичних та фізичних осіб, а це 1458713,85 грн або 37,7 відсотка до загальної суми надходжень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року ця цифра більша на 13,9 відсотка. Плата за землю становить 826657,63 грн або 21,4 відсотка, що також більше на 11 відсотків, ніж у минулому році. А от акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів цього року надійшло на 12,4 відсотка менше - 771640 грн або 20 відсотків до загальної суми надходжень.

   Податок на нерухоме майно, який сплачують юридичні та фізичні особи, склав 216582,62 грн або 5,6 відсотка до загальної суми надходжень. 113447,30 грн або 2,9 відсотка склала рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів. Надходження до спеціального фонду протягом 10 місяців склали 51252,55 грн. Також, згідно рішення сесії селищної ради, до бюджету розвитку перерахували 990000 грн із коштів загального фонду.

 - Першочергово видатки, згідно законодавства, спрямовують на захищені статті. На які з них потрібно коштів найбільше?

   - На захищені статті спрямували 741345,90 грн, з них 718623,66 грн (80 відсотків до плану) використали на оплату праці працівників селищної ради, 21122,24 грн сплатили за спожиті енергоносії (електроенергія і дрова) та здійснили дві виплати у сумі 1600 грн на соціальне забезпечення.

- За останні роки в селищі  покращився благоустрій. Чистота на вулицях значною мірою залежить від працівників виробничого управління житлово-комунального господарства. Скільки коштів виділили Путильському ВУЖКГ та на які потреби?

 - Витрати на благоустрій селища склали 1259548,3 грн (одержувач - ВУЖКГ). З них 513484,99 грн спрямували на оплату праці, 137933,50 грн – оплату електроенергії, 447561,71 грн – транспортні послуги, 64808,10 грн – придбання матеріалів, облаштування сміттєзвалища – 89860 грн та чистка дренажів комунальних вулиць – 5900 грн.

 - Принагідно хочу поцікавитися, чому ще не працюєте в новій  адмінбудівлі селищної ради і скільки коштів затратили на благоустрій її території.

 - До нового адмінбудинку працівники ще не перейшли, бо триває процес здачі її в експлуатацію. Однак вже завершили роботи по реконструкції господарських будівель. Кошти у сумі 942740,40 грн (93 відсотки) використали з бюджету розвитку. За них провели експертизу проектно-кошторисної документації на реконструкцію гаража біля нової адмінбудівлі (2582,40 грн), здійснили самі роботи по реконструкції (633564 грн), придбали гіпсополімерні писанки (14600 грн), а Путильському ДНЗ на придбання матеріалів для капітального ремонту водопостачання, шляхом видатків районному бюджету, виділили 15000 грн.

 - У Путилі приємно пройтися новим тротуаром, відремонтовані деякі дороги комунального значення, а на окремих ділянках з’явився асфальт…

 - Так, останнім часом вдалося зробити чимало. Видатки на утримання та розвиток інфраструктури доріг в сумі 202680,28 грн (80 відсотків до плану)   використали, зокрема, на ямковий ремонт по вулицях Довбуша, Федьковича та прилеглої території по вулиці Українській, поточний ремонт заїзду провулку з вулиці Української до школи та тротуарів біля прокуратури (асфальтне покриття), поточний ремонт заїзду на вулиці Довбуша (підйом до школи) та інші.  Загалом на проведення капітального ремонту тротуарів у селищі спрямували 375160 грн.

   Як приклад для наслідування, Іван Петрович розповідає про вулицю Гірську (вище лікарні; депутат Василь Миколайович Несторяк), де за ініціативи місцевих жителів (зібрали 30 тисяч гривень) та частки співфінансування селищної ради (15 тисяч гривень) вдалося облаштувати добротну дорогу. Люди, які вклали сюди власні кошти та сили, зацікавлені у подальшому цю ділянку підтримувати від руйнувань.

 - Здається, люди поволі починають розуміти, що не завжди варто розраховувати на державне фінансування. То якщо об’єднаємо спільні зусилля, можемо претендувати на самостійну територіальну громаду?

 - Нещодавно я отримав листа від очільника крайової влади Олександра Фищука, який пропонує об’єднати навколо себе села і присілки, які не ввійшли до складу створених трьох громад. Але, щоб прийняти таке важливе рішення, потрібно, як то кажуть, сім разів відміряти й один раз відрізати. Я не бачу перспективи в такому об’єднанні, це погіршить добробут путильчан. Якщо вже на те пішло, то путильська громада може бути спроможною.      

  А взагалі наш гірський район без державної дотації обходитися не може: тут немає ні заводів, ні інших надпотужних підприємств, ні розвитку інфраструктури в цілому. Але посадовці нічого не аналізують, а прості люди від цього страждають.

  

 - Країни, які пережили подібні реформи, теж роками не бачили економічного просвітку, але згодом все стало на свої місця. Українці живуть із надією на кращі часи і це дає сили рухатися вперед. Які ж у Вас плани на майбутні роки відносно селища?

 - Найбільшою проблемою нині є заміна системи водопостачання. Мережа пролягає по всьому селищу і тому на це потрібні значні кошти, починаючи від документації і завершуючи виконаними роботами. Також будемо дооблаштовувати очисні споруди. Щоб вони запрацювали на повну потужність, там необхідно створити штучні перепони на шляху потоку нечистот, щоб бактерії встигали їх очищати.

   Останнім часом дорожчає електроенергія і люди шукають альтернативу. На Закарпатті вже є навіть цілі села, які використовують енергію від сонячних батарей. Я мав розмову з народним депутатом України Іваном Рибаком і він обіцяв сприяти в цьому питанні. Адже, щоб втілити задуми в реальність, потрібен спеціальний проект та відповідне співфінансування.

   На контролі залишаються ремонт комунальних доріг та мостів, а також прокладення тротуарів у напрямку автостанції і районної лікарні. Та для економії часу й ефективної роботи найперше мусимо закупити відповідну техніку. Бо є кошти, матеріал, погода сприяє, а підрядник або підприємець мають свою роботу.

   Проблема з ремонтом комунальних доріг та доріг місцевого значення полягає в тому, що заборонено вибирати гравій із річки. Кар’єрів на Путильщині також немає, і люди, які живуть у віддалених селах, не мають ні вуличного освітлення, ні добротної дороги, ні підвозу дітей до школи. Тому й надалі будемо звертатися до вищих державних органів та народних депутатів, щоб допомогли нам це вирішити.

Дякую за розмову.

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет