Що намагаються приховати депутати? Або кому потрібна публічність не на публіку…
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 11-12-2017, 11:55
Переглядів: 59

   Виборці повинні бути в курсі всіх подій і одночасно не розуміти до кінця про що йдеться у проектах рішень, яким готуються дати життя депутати Путильської районної ради. Такі враження складаються у громадських активістів та посадовців Путильщини, які вникають у зміст і можливі наслідки кожного документа районної ради, на якому висихає поліграфічна фарба після надання попереднього висновку відповідної профільної комісії.

   17 листопада на офіційному сайті районної ради з’явився черговий цікавий документ. Після процедури оприлюднення має минути не менше 20-ти робочих днів і депутати зможуть узаконювати його своїм рішенням. Але що узаконювати? Те, що порушили попередніми рішеннями?

   Мова йде про проект рішення «Про внесення змін до рішення VІІІ сесії районної ради VІІ скликання від 13. 10. 2016 року № 83-8/16 «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу, призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників підприємств, закладів, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селища Путильського району та вирішення окремих питань щодо контрактної форми трудового договору». Тобто депутати намагаються трьома додатково вписаними словами «шляхом таємного голосування»у пункті 7.2. згаданого Положення внести зміни у публічну і відкриту процедуру поіменного голосування при вирішенні питань продовження терміну дії контракту, укладення його на новий термін із керівником закладу або щодо звільнення його з займаної посади у зв’язку з закінченням терміну дії контракту. 

   У відвертість перед виборцями, публічність та відкритість депутатів районної ради нинішнього скликання в питаннях призначення, звільнення керівників комунальних закладів чи продовження їм контракту на певний термін навряд чи повірить горянин, який дружить із здоровим глуздом. 14 вересня, не продовжуючи дію контракту головному лікарю ЦРЛ Михайлу Дячуку, депутати фактично офіційно визнали свою некомпетентність або ж причетність до зговору. І не тому, що людина пенсійного віку залишилася без роботи через завершення дії контракту. А через те, що кулуарним домовленостям більшості з них не завадила навіть буква закону. Адже закон без докорів совісті просто переступили і навіть не почервоніли. Нагадаю, депутат Володимир Тринька вніс пропозицію прийняти необхідне рішення шляхом таємного голосування. Пропозицію підтримали 15 депутатів, які фактично затягнули в аферу решту. Бо далі 24 депутати брали участь у таємному голосуванні (14 голосів - «проти» і 10 - «за»), прямо порушуючи процедуру голосування та ігноруючи регламент районної ради. Стаття 59 (пункт 3) ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням. Таємне голосування у районних радах передбачене при:  обранні голови ради, відповідно заступника голови, звільнення їх із посади; прийнятті рішення про недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації; внесенні до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови відповідної місцевої державної адміністрації.

   Отже, у Путильській районній раді спочатку таємно проголосували з питання, яке мало би бути абсолютно відкритим. Тепер же, маючи козирі в руках, кілька активних депутатів знову керують всією колодою. От і вирішили узаконити попереднє рішення «заднім числом», вносячи зміни до згаданого вище положення. Доречно згадати, що деякі норми положення у 2016 році також приймали  депутати всупереч вищестоящим законодавчим актам (з питань освіти).

   Та парадокс в іншому: людський фактор. Чи розуміють жителі Путильщини, якщо проект стане рішенням, то дозволить кільком особам (за попередніми кулуарними домовленостями) вирішувати долю всіх керівників об’єктів комунальної власності району. Без врахування позиції колективів, без прозорості й логічності обґрунтування кандидатур, без дотримання засад демократії, без врахування громадської думки, вимог законодавства, без реального представництва інтересів виборців, без персональної відповідальності за прийняті рішення.

   За логікою депутатських дій і подій, вимальовується така першопричина внутрішніх міжусобиць: підвладність виключно особистим інтересам. Страшно подумати, чим керується в роботі нинішній склад районної ради. Доки за депутатську лояльність будуть розраховуватися посадами й обіцянками? Хто чергова жертва сліпої помсти депутатів, яким не скорилися?

   І нарешті: плоди депутатської праці, як завжди, пожинатиме той же народ, який надав мандат довіри перевертням у краватках.

  

  Коментарі до теми:

  Голова районної ради Микола Шевчук:

   - Є письмове звернення за підписами 13-ти депутатів, у якому вони просили внести зміни до положення. Це питання обговорено на комісії. Потреба у прийнятті змін щодо таємного голосування виникла тому, що керівники різних рангів, різних сфер вдаються до погроз депутатам, які під час відкритого поіменного голосування демонструють позицію, що суперечить цілеспрямованому бажанню керівника залишитися на займаній посаді. У положенні про порядок призначення і звільнення керівників  взагалі не пише яким чином депутати районної ради мають голосувати питання керівників-контрактників комунальних установ. Ми не змінюємо прописані законом норми, а вносимо доповнення у положення про порядок призначення і звільнення керівників-контрактників з метою забезпечення вільного волевиявлення депутатів. У питанні Михайла Дячука депутати порушили регламент, але закон – ні. Профільна комунальна комісія надала по Михайлу Дячуку  висновок на прийняття рішення про  продовження контракту і винесення питання на сесію районної ради. Рішення депутатів спрогнозувати неможливо. Головне, уникнути переслідувань і погроз щодо громадських обранців.

   Начальник юридичного відділу виконавчого апарату Чернівецької обласної ради Степан Чернушко: 

 - Путильська районна рада може вносити згадані зміни. У положенні варто прописати, що контракт укладається за рішенням ради шляхом відкритого або закритого голосування. Можна передбачити і таку позицію: результати таємного голосування затвердити шляхом відкритого поіменного голосування і зафіксувати протокольно. Це не суперечитиме вищестоящому законодавству і є технічним моментом, який місцева рада може врегулювати. Вважаю, що таким чином можна уникнути допустимих конфліктів інтересів та стороннього впливу на рішення депутата.

   Депутат районної ради Андрій Дутчак:

   - Ще на сесії 14 вересня я попереджав депутатів про грубе порушення статті 59 Закону про місцеве самоврядування. Тому голосував проти пропозиції Володимира Триньки. Але колеги не прислухались. Питання контрактів, призначення, звільнення керівників комунальних закладів повинні вирішуватися виключно шляхом відкритого поіменного голосування. А депутати, скориставшись нормою, яка на сьогодні відсутня в тексті Закону, самочинно встановили непередбачений Законом вид голосування з важливого питання місцевого значення. Районна рада фактично підмінила законодавця і вийшла за межі повноважень, наданих органам місцевого самоврядування.

   Незалежна точка зору

   Депутат Конятинської ОТГ, депутат районної ради трьох скликань, директор Довгопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник комунального закладу з 17-річним досвідом Юрій Маротчак: 

   - Останнім часом органи місцевого самоврядування різних рівнів виносять різні питання на загал без вивчення законодавства і консультацій з грамотними юристами. Питання контрактів не нове. Норми згаданого положення районна рада намагалася застосувати і до директорів шкіл Путильщини шляхом переведення їх із довгострокової форми трудового договору на строкову (контракт). Це протизаконно. У Законі про освіту написано, що директори призначаються на контрактній основі, можуть мати не більше двох контрактів з терміном дії по шість років кожен. Але це може стосуватися новопризначених директорів, а не тих, які працювали і працюють нині. Діючі директори можуть лише надати добровільну письмову згоду. Є роз’яснення Конституційного суду  про те, що не можна приймати рішення, яке призводить до погіршення умов праці громадянина.

    Я і мої колеги не боїмося контрактної форми трудового договору. Але все потрібно робити за рядком закону. Так і Путильська районна рада має приймати рішення, що не суперечать законодавству.  

   Ще запитання до депутатів: для чого ховатися за словами «таємне голосування»? Через панібратство? Статус депутата зобов’язує до чіткої державницької позиції на користь територіальної громади. Перш ніж застосовувати владні повноваження, треба вивчити законодавство, яке не має зворотної дії.

   Виконавчий директор благодійної організації «Волонтери Путильщини з Україною в серці», голова громадської ради при райдержадміністрації Оксана Забродоцька:

   - Проблеми в Путильському районі через  відсутність співпраці між райдержадміністрацією та райрадою виникли ще два роки тому, відколи  Микола Шевчук став головою районної ради. Про це вже неодноразово друкували на сторінках газети, говорили на сесіях та писали у зверненнях громадські активісти. Та, як  в Україні зараз стало модно, нас звинуватили у тому, що лобіюємо інтереси голови адміністрації (дякуємо, що не сказали, що ми є агентами кремля), і продовжують робити свою справу, незважаючи на невдоволення путильчан. Не буду розповсюджуватися про те, що сесії районної ради перетворилися на безкоштовний  цирк, про це вже також неодноразово писали і кожен може переконатися, прийшовши на засідання сесії та послухавши. Як кажуть у народі, було би дуже смішно, якби не було так сумно.     

   З огляду на критичну ситуацію в країні, зовсім не радує ситуація, коли окремі депутати районної ради на чолі з головою ради замість того, щоб вирішувати нагальні проблеми виборців, зводять власні рахунки з своїми опонентами, використовуючи службове становище. Методи їхні, прямо скажу – зовсім не коректні. Жертвою наклепу з боку пана Шевчука та депутата Євдокії Фрей стала і я. Тільки за те, що вступилася  за головного лікаря Путильського центру ПМСД Світлану Пилипко. Її незаслужено цькували, бо не взяла на роботу людину, яку вказав голова ради, та не дала лікарняний лист чоловікові пані Фрей, бо це було незаконно. Вони звинуватили мене в тому, що розкрадаю волонтерські кошти. Звісно, на сесії з допомогою учасників бойових дій я довела свою невинуватість, бо звітність ведеться за  кожну копійку, та й хлопці в будь-який час підтвердять, куди я витрачаю зібрані кошти. Але суть у тому, що ці люди для досягнення своєї мети не гребують навіть такою відвертою брехнею. На початку року завдяки підтримці людей, яких зібрався повний зал засідань, Світлану Петрівну ми відстояли. А тепер, коли закінчується термін контракту, наші депутати вирішили піти шляхом порушення закону, аби тільки довести, хто в районі господар.

   Я не є юристом, але зараз кожен може відкрити Інтернет і прочитати будь-який закон.  Стаття 8 Конституції України: в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

   23 лютого 2016 року був опублікований Закон про забезпечення поіменних голосувань в органах місцевого самоврядування. Для виконання Закону місцевим радам необхідно зробити дві речі: привести у відповідність регламент місцевої ради та забезпечити поіменне голосування з кожного питання порядку денного.

   Щоб отримати грамотну юридичну консультацію, я звернулася до декількох кваліфікованих фахівців, які підтвердили, що в даному випадку не може бути ніяких доповнень, бо в Законі чітко вказано, виключно в яких випадках можна голосувати таємно. Прикро, що цей Закон був прийнятий саме через таких  нечесних депутатів, які лобіюють власні домовленості  через норму законності, сподіваючись на юридичну недосвідченість пересічних українців.  Тому хочу звернутися до тих депутатів у Путильській районній раді, які мають честь та совість, і щиро хочуть змінити на краще життя путильчан – будь ласка, не піддавайтеся впливу окремих людей, які вирвалися до влади тільки заради влади. Адже люди все бачать, розуміють і прийде час, коли всім доведеться відповідати за свої дії.

Тему досліджувала Людмила БАСЮК.     
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет