Насправді я готую людей до реальності
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 26-12-2017, 16:22
Переглядів: 8

Голова райдержадміністрації Микола Савчук розповідає про ефективність цьогорічної роботи виконавчої влади району

  Досить непростий рік залишається позаду – емоційний, фінансово напружений. Що вдалося зробити, на що не вистачило коштів, часу, можливостей? – про це та інше ми запитали у керівника виконавчої гілки влади району. Отож, голова райдержадміністрації Микола Петрович Савчук відповідає на запитання про підсумки року.

- Минає ще один рік. Підводимо підсумки, аналізуємо зроблене. Яку подію в районі чи досягнення Ви б назвали подією року?

- На жаль, у нас не було дуже  яскравих подій. Думаю, для жителів району і для влади найкраще – те, що почали робити дороги, якісні, за сучасними технологіями.

- Ви звітували, що до кінця року мають бути освоєні 62 мільйони гривень, що виділяли на будівництво доріг та мостів. Щось не помітно такого масштабного результату роботи.

 - За ці кошти зробили 600 метрів берегоукріплення і три кілометри дороги, а це два відрізки в с. Підзахаричі  та відрізок дороги  у с. Мариничі. Залишилися  два мости-довгобуди  у Розтоках. Служба автодоріг розпочала роботи, на які виділено 30 млн грн. Наразі  влаштували під’їзний шлях та робочу площадку. Але ще не вирішили технічні питання з підрядником.

 - Тобто освоїли половину коштів?

 - Так.  Окрім того додатково 5 мільйонів  направлені на дорогу, яка мала бути зроблена у Хоровах. Але у Службі автодоріг, куди спрямували ці кошти, виникли проблеми з документацією.  Ці кошти залишаються на 2018 рік і, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України, будуть використані на ремонт дороги в Розтоках.  Може, це і добре, бо не будуть робити поспішно.  Думаю, у 2018 році  будівництво мостів та доріг продовжиться посиленими темпами.

 - А як же дорога у Селятинському напрямку? 

 - Це дорога також державного значення, але не включена у перелік першочергового фінансування. Наступного року ремонт таких доріг фінансуватимуть із  Дорожнього фонду, в якому Законом про держбюджет передбачено майже 47 мільярдів грн. Яку суму буде виділено на нашу область і район,  буде відомо після розподілу в Держслужбі автодоріг України. Також орієнтовно нам виділять 2 млн 700 тис. грн на ремонт комунальних доріг.  За участю голів сільських рад ми розписали потребу в коштах по селах.

- Це десь у далекій перспективі. А тепер як доїжджати до Селятина, коли скрізь – яма на ямі?

- Минулого тижня ми виїжджали в цьому напрямку разом із незадоволеними водіями автобусів, начальником та майстром райавтодору. Проблемні ділянки зараз частково ремонтують. Хоча коштів на це немає, але роботи проводяться на паливно-мастильних матеріалах, що взяли в борг. Допомагає також підприємець Різак І. І. Ще одна проблема - працівники райавтодору не отримують заробітну плату з вересня. Ось така ситуація. З нового року про відрізок дороги від Сергіїв до Шепота повинна буде піклуватися громада.

 - Тривають процеси децентралізації.  Якщо всі громади будуть створені, що ж тоді буде з райдержадміністрацією?

  - Це правильні процеси, децентралізація потрібна. Бо на місцях звикли, що їх мають усім забезпечити. Сьогодні держава вчить людей рахувати кошти, ефективно їх використовувати. Це – найбільший плюс. Доведеться на місці рахувати кожну копійку. На місцях потрібно буде питати, чому хтось не платить податки, не оформляє працівників, чому батьки не доглядають за дітками, а діти - за престарілими родичами. Досі було абсолютно неефективне використання коштів. Так, будемо збільшувати батьківську плату за харчування в садочках, коли не буде коштів із району – тепер кажуть голови громад і сільських рад.

  Я казав із самого початку, що кращий варіант, коли люди утворять свої громади. Основна мета децентралізації – укрупнення сільських рад. Уже закрили 5 сільських рад своїми руками. Думаю, в Путилі буде одна об’єднана громада з 6-7 укрупнених сільських рад. Бачу перспективи об’єднання всіх громад у одну. Але цей процес добровільний, райдержадміністрація не може в нього вмішуватися.

   Сьогодні вже є  законопроект, якщо більше половини району об’єднається, райдержадміністрація та райрада не будуть потрібними. Ми йдемо до самоліквідації. Я це пояснюю людям, тому не заповнюємо 16 вакантних посад. Процес реформування органів управління невідворотній, але до законодавчого його врегулювання будуть працювати і райдержадміністрація, і районна рада. Робити все поспіхом  не потрібно, бо розвалити найлегше, а основне  завдання сьогодні - створити нову і ефективну систему управління.

- На районному святі виходу на полонини цього року демонстрували процес обробітку вовни. А саме підприємство, яке колись займалося цим виробництвом, стрімко йде на дно. Ви якось пробували допомогти «Гуцульським візерункам» вийти з кризи, чи так і будете спостерігати, як каменя на камені не залишиться з фабрики?

 - Ми дуже зацікавлені, щоб приміщення фабрики не пропало, але самі власники не зацікавлені. Пайовики не зберегли землю, продали прибудови, котельню, землі відчужені. Залишається одне приміщення і багато металолому. Є також борги по пільгових пенсіях. Через безгосподарність і безвідповідальність селищна рада може заставити їх звільнити землю. Для вирішення проблеми ми пропонували замінити голову ліквідаційної комісії, доручити керівникові діяти від імені всіх пайовиків, а також визначитися з реальною ціною продажу. Ми не зможемо допомогти «Гуцульським візерункам» без реальної оцінки стану справ. Оскільки власники (пайовики) на жодну із пропозицій продажу не погоджувалися, приміщення далі руйнується. Я знаю випадки, коли подібні приміщення розбирали і віддавали як будматеріали, щоб звільнити землю. Люди думають, що держава має все дати. Але сьогодні – інші підходи.

- У Путилі є ще одне приміщення, яке руйнується. І за рік проблему не зрушили з місця. Це – районний будинок культури. Взагалі, є шанси, що цей об’єкт колись оживе?

   - У планах на наступний рік будинок культури – питання номер один. Наш район єдиний в області, який існує без будинку культури. І ми цілий рік не змогли нічого зробити, хоча використовували всі можливі важелі. Зате вдалося  добитися фінансування на інфекційне відділення центральної районної лікарні – 7,6 млн грн. Паралельно працюємо з документами на ремонт  музею  Юрія Федьковича, де протікає дах, і будівлю біля музею.

- Цей рік запам’ятався конфліктами виконавчої та представницької влад району. Як оцінюєте співпрацю з районною радою?

Полюбовна робота двох гілок влади - з одного боку добре, з другого – не дуже корисно. Тут діє так звана система стримування і противаг. Мусимо співпрацювати, бо всі фінансові питання проходять як через райдержадміністрацію, так і через районну раду. Іноді виникають труднощі, бо депутати райради хочуть щось витягнути на свій округ, попіаритися. Вони подеколи забувають основне правило депутатів «Працювати від імені громади і в інтересах громади». Це ж треба так додуматися, щоб утворити центр управління освітою при райраді з фінансуванням із місцевого бюджету, при тому як сектор у сфері управління освітою отримує фінансування з державного бюджету. Щоб працевлаштувати своїх наближених, районна рада створює ще один «відділ освіти» із штатними одиницями.

- Які перспективи розвитку району бачите на наступний рік, над чим працюєте?

- Розкажу про завершення цього року. Ми з великими потугами завершуємо рік без заборгованості по заробітній платі. На заробітну плату нам виділили стабілізаційну дотацію у сумі 6 млн 173 тис. грн, це 55,6 % від потреби. На зарплату працівників бюджетних установ уже з травня ми витрачали кошти з вільного залишку та місцевого бюджету. Таким чином витратили понад 10 млн гривень. За ці кошти ми могли б і будинок культури зробити, і придбання шкільних автобусів проспівфінансувати, відремонтувати стадіон. Зате люди залишилися на робочих місцях. Тільки оптимізували незначну кількість посад. Штати бюджетних установ штучно розширені. Це в окремих випадках свого роду бізнес – так навчилися деякі керівники. А нас ситуація вчить інакшого – економити.

 - Уточнюю: Як це немає заборгованості? Люди нам не повірять… 

Офіційної заборгованості не буде. Люди отримають аванс за грудень. А до 7 січня наступного року – заробітну плату. А як же техпрацівники, які досі сподіваються отримати матеріальну допомогу на оздоровлення? Техпрацівники не отримають матеріальні допомоги, це не передбачено законодавством. Ми розраховували на два транші стабдотації, але отримали один. Тож потрапили в ситуацію, коли нас покинули один на один із заборгованістю по зарплаті. Про соціально-економічний розвиток району поки що не йдеться, бо є кримінальна відповідальність за невиплату зарплати.

- Ви задоволені своєю роботою на посаді голови РДА?  

- Можливо, я не все зробив для того, щоб район розвивався. Але є ситуації, які не від мене залежать. Ми більш як на 90 % дотаційні. Я не граюся в політику, не роблю показуху. Вважають, що подеколи занадто жорстко відношуся до бюджетників. Насправді я людей готую до реальності. Людей розпестили політики. Вони в багатьох випадках не хочуть працювати. Хочуть лиш отримувати допомоги від держави. Ті, які ніде не працюють і отримують допомоги, ще й найбільше висловлюють невдоволення. Працювати треба! Я - не на обраній посаді, не обов’язково мені подобатися людям. Думаю, люди з часом це оцінять. Готовий робити жорсткіші кроки, щоб підготувати людей до реального майбутнього. Щоб люди зрозуміли: аби нормально жити, потрібно працювати. Багато запитань виникає, коли не вистачає коштів, це викликає недовіру.

 Чи я зробив, що обіцяв? Насправді я багато не люблю обіцяти. Обіцяв відновити довіру до влади. Довіра до влади є, до нас приходять як до останньої інстанції, зі скаргами. Якщо йдуть скаржитися, значить, довіра є. Обіцяв все зробити щоб будувались дороги. Хоч не такими темпами, але робота йде. Мої функції – бути менеджером і ефективно управляти районом, хоча розвивати його дуже важко.

-  Чого чекаємо кращого?

- Будемо надалі робити все, щоб людина, яка працює, могла отримувати нормальну винагороду. А ті, які лиш перебиваються, мали би розуміти, що сьогодні кожна копійка на рахунку. Всім родинам бажаю оптимізму, впевненості  у завтрашньому дні. Нас ніхто не закидає грошима. Кожен має працювати на себе і на державу.

- Дякую за розмову! Бажаю успіхів!

Любов МАРШАВКА.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет