Нарешті наш Павлик удома!
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 9-01-2018, 13:26
Переглядів: 144

Військового розвідника

звільнили з ворожого полону шляхом обміну

  

   Події минулої п’ятниці були для жителів Путильщини особливо хвилюючими. Після півторарічного перебування у полоні сепаратистів додому нарешті повернувся 21-річний сергіївчанин, молодший сержант, командир відділення розвідного взводу Павло Васильович ЮРБАШ. Із довгоочікуваним поверненням його щиро вітали рідні, знайомі, волонтери, односельчани та небайдужі люди.

   Нині військовий Павло Юрбаш перебуває вдома і поволі адаптовується до звичного ритму життя. У телефонній розмові журналістам повідомив, що оговтався від переїзду лише на другу добу, проте почувається добре. Має направлення на обстеження до Чернівецького військового госпіталю, тому невдовзі повинен туди поїхати.

   Про пережите згадувати не хоче, та й ми не наполягали, щоб не зачепити ще зовсім свіжі гіркі спогади. Тільки каже, що морально було тяжко від усвідомлення самого факту, де знаходився і в яких умовах. Надії повернутися додому не втрачав ні на мить, бо знав, що для його визволення рідні роблять усе можливе. Вдячний всім людям, які за нього вболівали і збирали гроші на викуп, із яким сепаратисти постійно тягнули час.

   Про долю військового у полоні майже нічого не було відомо. Мобільний зв'язок із ним за місяць чи два обірвався. Та рідним передавали листи від Павла, а вони писали йому. Це було рідко, але кожна письмова звістка – наче крапля надії і зміцнення віри в те, що скоро все минеться. 

   Нагадаємо, що 8 липня 2014 року Павло Юрбаш підписав військовий контракт терміном на три роки. Досвіду строкової служби хлопець не мав, але твердо вирішив виконувати свій громадянський обов’язок у той момент, коли на Україну зазіхнув агресор. Ще у військкоматі Павло знав, що буде направлений у зону АТО, але не злякався, бо був не один. Та влітку 2016 року перша розвідка молодого бійця обернулася жахом, бо не зміг залишити на полі бою пораненого побратима Сергія Потарайка. Павло потрапив до ворожого полону, а життя Сергія обірвалося…  

    Про те, що серед військових є буковинець, стало відомо у середу, 27 грудня. Цю інформацію на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук оприлюднила волонтер Галина Абрам’юк. А згодом у Києві Павла вже зустрічали тато Василь Юрійович, дядько Микола Юрійович і бойові побратими. Словами не передати, якою хвилюючою і приємною була ця зустріч. Та військовий ще не до кінця усвідомлював, що ворожий полон – позаду.

   У п’ятницю зранку юнака зустріли в Чернівцях. Серед знайомих облич Павло побачив кохану дівчину Іванну. Емоцій, які переповнювали пару в той момент, словами не описати. А по обіді розвідника вітали на центральній площі в Путилі. Та найтеплішими і найбажанішими були обійми матері Калини Георгіївни, яку Павло так давно мріяв побачити. Господь почув її щиру молитву і в передноворічні дні подарував усій родині справжнє диво.

   У рідних Сергіях хлопця зустрічали і дорослі, і малі. По обидві сторони дороги з плакатами, кульками і квітами вишикувалися родичі, друзі, знайомі і небайдужі односельчани. Щойно до них почало наближатися авто, в якому їхав Павло, як у височінь злинули радісні вигуки «Вітаємо!». Його обіймали зі сльозами на очах і вітали з довгоочікуваним поверненням. Приголомшений хлопець щиро дякував за теплі слова, подарунки і моральну підтримку. А наприкінці зустрічі голосно вигукнув «Слава Україні!», на що односельчани хором відповіли «Героям Слава!».

   І от нарешті наш Павлик удома. Великих планів на майбутнє поки не будує, бо тяжко так одразу про все забути і розпочати нове життя. Але після реабілітації мріє знайти роботу й житло у місті, а також навчатися, щоб надолужити втрачене. У спілкуванні хлопець настільки щирий і стійкий, що його витримці і мужності можна тільки подивуватися. Тож нехай Господь допомагає йому здійснити все задумане, а ми радіємо його поверненню разом із родиною.

Марина ЮРЧЕНКО.

Фото із соціальних мереж. 
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет