РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ ПЕРЕДАВ 25% ПОДАТКУ
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 19-01-2018, 13:52
Переглядів: 94

на доходи фізичних осіб до новостворених

Селятинської та Конятинської ОТГ

   Дві об’єднані громади, що налічують 6 сільських рад і відповідно 20 сіл, з 2018 року перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Які зміни це спричинило у районному бюджеті, а також яким буде фінансовий рік для сфер Путильщини та сільських рад – інформує начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна НАЗАРОВА.

   Прогнозні показники доходів районного бюджету зменшилися на 2 млн 39,4 тис. грн в порівнянні з 2017 роком. Цьогорічний бюджет складає 233 мільйони 455 тисяч гривень. З них доходи загального фонду складають 232 млн 223,1 тис. грн, а спеціального – 1 млн 231,9 тис. грн.

   Суттєві зміни у фінансуванні пов’язані з передачею установ з комунальної власності спільної територіальної громади сіл, селища у комунальну власність Селятинської та Конятинської об’єднаних територіальних громад. Так на фінансування з місцевого бюджету Конятинської ОТГ перейшли 4 школи, 4 дитсадки, 4 клуби, 2 амбулаторії ЗПСМ, 3 сільські будинки культури, 5 ФАПів та 7 бібліотек. У Селятинській ОТГ – це 5 шкіл, включаючи школу-інтернат та Руськівський НВК, одна амбулаторія, 8 ФАПів, 3 будинки культури, 3 дитсадки, 2 клуби та 5 бібліотек.

   Проте новоутворені громади делегували повноваження в частині фінансування з районного бюджету в цьому році установ медицини І та ІІ рівнів, щоб їхні жителі могли скористатися послугами закладів. А Селятинська ОТГ буде перераховувати ще й субвенцію на роботу методкабінету сектору управління в сфері освіти райдержадміністрації та утримання класу музичної школи, де навчаються їхні діти. Поки що громада вважає недоцільним з фінансової точки зору створювати ці установи, тому делегує повноваження району.

 

З чого формуватиметься дохідна частина

   Районний бюджет у 2018 році окрім субвенцій формується з основних джерел доходів, які за підрахунками становлять 19 млн 328 тисяч гривень. Серед них найвагомішими є податкові та неподаткові надходження, власні надходження бюджетних установ та надходження від плати за надання послуг. Офіційних трансфертів Путильщина отримає 214 млн 127 тис. грн. Базова дотація склала 6 млн 485 тис. 900 грн, що менше на 628 тис. 300 грн за минулорічну. А додаткова дотація місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я склала 11 млн 400 тис. грн.

   Через фінансове управління райдержадміністрації місцевим бюджетам надаватимуться міжбюджетні трансферти в загальній сумі 6397,7 тис. грн. для утримання сільських дошкільних закладів та установ культури.

   Перелік субвенцій на 2018 рік:

- на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, а також тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи – 119 млн 433 тис. 500 грн;

- на надання пільг та житлових субсидій населенню – 9 млн 893 тис. 900 грн;

- на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 592 тис. 700 грн;

- на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки – 801 тис. 500 грн;

- освітня субвенція – 51 млн 533 тис. 900 грн (у порівнянні з минулим роком сума збільшилася);

- медична субвенція (крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв) – 13 млн 913 тис. 900 грн.

Коштів вистачить на вісім з половиною місяців

   Оскільки в районі функціонують три об’єднані територіальні громади, то крім районних установ, тільки у п’ятьох сільських радах (Підзахаричі, Розтоки, Дихтинець, Киселиці, Сергії) будуть проводитися видатки за рахунок субвенцій, наданих з районного бюджету. За прогнозами коштів, закладених на 2018 рік, вистачить на вісім з половиною місяців. В процесі виконання бюджету будуть вишукуватися додатковий фінансовий ресурс з метою забезпечення утримання установ до кінця бюджетного періоду 2018 року. Порівняно з минулим роком, коли кошти були розраховані на сім з половиною місяців, цей прогноз є більш оптимістичним.

   Із загальної суми видатків передбачено кошти на харчування дітей із пільгових категорій та пришкільних інтернатів у сумі 660 тис. грн. На соціальну програму «Турбота» цього року закладено 300 тис грн, програму підтримки учасників АТО та їхніх сімей – 100 тис грн, програму оздоровлення дітей -100,0 тис. грн. Всього у 2018 році будуть планується профінансувати 10 програм на загальну суму 879 тис. 900 грн.

   Цього року збільшилося фінансування фізкультури і спорту. Якщо в 2017 році сума становила 478,1 тис. грн, то цього року вже складає 644,8 тис. грн. збільшилися і видатки на фінансування районної ради на 405 тис. 500 грн. і становлять 1 млн 451 тис. 900 грн.

   Вкотре за розпорядниками коштів місцевих бюджетів залишається не тільки право, а й необхідність раціонально та ефективно використовувати бюджетні кошти. Забезпечити в першу чергу потребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ. При цьому застосовувати всі можливі варіанти економії, виходячи з обсягів відповідних кошторисних призначень.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет