У Путилі провели другий фестиваль колядок
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 19-01-2018, 14:00
Переглядів: 114

Цього року кількість учасників зросла майже вдесятеро 

   12 січня на родинній садибі Юрія Федьковича відбулося незвичайне новорічно-різдвяне дійство. Ніби на гостину до українського письменника зійшлися колядники і коляднички чи не з усього району. Дівчата і жінки – у великих хустках, запасках, чоловіки і хлопці – у кептарях, капелюхах та із власноруч виготовленими атрибутами свята. Вони колядували, щедрували, посівали та віншували горян із новим роком.

   На районному фестивалі-конкурсі васильківських колядок «Радуйся, земле! Син Божий народився!» учасники та поціновувачі українських традицій зібралися вдруге. Цьогоріч свої творчі здібності продемонстрували аж 17 колективів у двох вікових категоріях. І нікому цього дня не завадила примхлива погода з холодним вітром та снігом. Як діти, так і дорослі пробудили січневу Путилу дзвінкими голосами, а пісні про народження Божого Сина злинули аж до неба.

   На обійстя Буковинського Соловейка завітали церковна коляда Свято-Миколаївської церкви селища Путила, колективи Розтоківського, Сергївського, Дихтинецького, Киселицького, Селятинського, Паркулинського, Довгопільського сільських будинків культури та РБК (дорослий і дитячий), Розтоківської, Сергївської, Дихтинецької, Киселицької шкіл, Путильської музичної школи, Путильської гімназії та гурт із с. Плоска.

   Присутніх на добрий і щедрий рік благословив настоятель Свято-Миколаївської церкви селища Путила отець Василій (Кемович). А згодом під його керівництвом хористи заспівали кілька церковних колядок, розпочавши фестиваль-конкурс. Одні за одними на імпровізовану сцену поспішали колективи. Дехто навіть демонстрував невеличкі театралізовані сцени, коли господарі запрошують коляду додому та ще й просять заграти до танцю.

   Готувалися до конкурсу не тільки учасники, а й їхні музичні керівники та наставники. Вони розучили багато нових колядок, а традиційним піснеспівам  надали сучасного звучання. Оригінальність кожного колективу оцінювали поважні члени журі, серед яких директор учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк та заслужений артист України Василь Данилюк.

   Микола Шкрібляк, зокрема, наголосив, що українські колядки – це автентичні твори, які у новорічно-різдвяні свята завжди звеселяють душу, і жодна сучасна пісня з ними порівнюватися не може. Побажав, щоб українська, гуцульська коляда лунала не лише в Україні, а й в усьому світі. До привітань також приєднався голова районної державної адміністрації Микола Савчук, закликав горян свято берегти прадідівські традиції та побажав учасникам вдалих виступів.

   А між тим, як учасники змагалися за перемогу, січень ніби нагадував, що не буде таким лагідним, як грудень. Глядачі і приспівували, і тупцювали, і біля багаття грілися, і чай пили, бо ж хотілося послухати колядок, які наступного разу зазвучать аж через рік.

   І, нарешті, коли всі учасники виконали свою місію, журі оголосили результати конкурсу. Так, у дорослій віковій категорії перше місце виборов колектив Сергіївського сільського будинку культури, друге – Дихтинецького, а третє – Селятинського. А сімейний гурт із села Плоска отримав приз глядацьких симпатій.

   У дитячій віковій категорії гран-прі здобув колектив Путильської музичної школи. Перше місце виборов колектив Киселицької школи, друге – Розтоківської школи, а третє –  Путильської гімназії. Переможців і призерів фестивалю нагородили дипломами та подарунками. А нарік, як Господь допоможе у мирі та здоров’ї діждати цих веселих свят, будемо чекати ще більше конкурсантів та гостей.

   21 січня колектив Путильської музичної школи під керівництвом Тетяни Михно братиме участь в обласному фольклорно-етнографічному святі «Від Різдва Христового до Йордану», що проходитиме в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту. Тож організатори фестивалю щиро дякують всім за активну участь в районному етапі та бажають перемоги дітям на обласному рівні. 

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет