Відлунює у пам’яті афганська війна
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 19-02-2018, 11:22
Переглядів: 125

Напередодні 29-ої річниці з дня виведення українських військ із Афганістану у методичному кабінеті районного будинку культури відбулася зустріч із воїнами-інтернаціоналістами, які свого часу пройшли страшні кола війни.

   Не стерти з історії тих страшних подій, які безпощадно забирали життя і здоров’я українських військових, та імен, які навічно викарбувані на її сторінках. Кожному ветерану афганської війни боляче згадувати минуле, втрату побратимів, розлуку з рідними. Нам залишається тільки подякувати їм за подвиг, мужність та героїзм.

   Через пекло десятилітньої війни в Афганістані пройшло більше 160 тисяч українців, з них 2 378 загинули, а 4 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 носіїв звання «Герой Радянського Союзу» є 11 українців. Не поверталися додому і військові з нашого району, а серед учасників бойових дій є інваліди. Із плином життя долі деяких бійців обірвалися, але живуть ті, хто заслужив на вдячність, шану і повагу.

   Світлу пам'ять про полеглих присутні вшанували хвилиною мовчання. Якби ж то побратими знали, що майже через три десятки років таке горе увірветься на їхню рідну землю… Вони, без сумніву, теж робили б усе можливе, щоб спинити наступ агресора.

   Чи можна цю річницю назвати святом – сказати непросто. Так, війна закінчилася, українські війська вивели з чужої землі, але минулих подій не змінити. Не повернути щасливі посмішки чоловіків, синів і братів, не повернути час, щоб застерегти від кулі. Чорними тюльпанами квітне та перемога і відроджує у пам’яті моторошні воєнні картини.

   Подякувати воїнам-інтернаціоналістам прийшли не тільки представники районної влади. Патріотичними піснями їх вітали діти: тричі дипломант 24 міжнародного Гуцульського фестивалю в м. Коломия Інна Микитюк, дипломант І ступеня фестивалю мистецтв в Сонячній Долині Марія Микитюк, володар гран-прі 23 міжнародного Гуцульського фестивалю у м. Рахів Василь Чигрин, дипломант І ступеня фестивалю дитячої творчості в Сонячній Долині Христина Чечул.

   Ведучі Ольга Кандішора та Ілля Косар вели стежками історії, в якій залишилися жити жахливі факти та гіркі історії українських воїнів. А пісні, які, можливо, не раз співали біля багаття солдати, виконували Володимир Бубен та Світлана Шинкарюк.

   Під мелодію духового оркестру Путильської музичної школи воїни-інтернаціоналісти пройшли до алеї парку біля РБК та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Так, вони прийшли на концерт, поспілкувалися між собою, пригадали молоді роки, просякнуті болючими спогадами. Але українська влада, на жаль, крім слів, не може забезпечити їм гідного життя.

Марина ЮРЧЕНКО.
Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет