Сплата аліментів по-новому
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-03-2018, 10:42
Переглядів: 51

Якщо боржника не може змусити совість сплатити кошти дитині, 

то допоможе буква закону

   За статистикою 30% українських родин стикаються з проблемою розлучення і стягнення аліментів на користь дітей. Чимало батьків намагаються різними способами уникнути виконання свого обов’язку і навіть законодавчі норми не завжди можуть на них вплинути, розповідає начальник відділу державної виконавчої служби Путильського районного управління юстиції Ілля ЛІКАР.

   З 2018 року мінімальний розмір аліментів на дитину до 6 років становить 746 гривень на місяць, а від 6 років – 930 гривень. Також є підстави зобов’язати батька сплачувати аліменти і по досягненню дитиною повноліття, якщо вона навчається у вузі або має проблеми з фізичним чи психічним здоров’ям. Названі суми не є настільки захмарними, щоб людина, яка самоусунулася від повного виховання своїх дітей, не змогла заплатити. Однак часто доводиться застосовувати примусові методи впливу.

Як змушуватимуть боржників сплачувати аліменти

   Тому цього року Президент України підписав оновлений закон щодо сплати аліментів, який передбачає введення додаткових засобів їх примусового стягнення. Так за піврічну несплату аліментів боржника можуть змусити виконувати суспільно корисні роботи терміном до 240 годин. На відміну від громадських робіт, вони є оплачуваними, а зароблена сума буде направлена на рахунок дитини. Чоловік не буде мати права використовувати вогнепальну та мисливську зброю і керувати транспортним засобом до повного погашення заборгованості. Права на водіння не будуть відбирати тільки у тих осіб, для кого водійське посвідчення є основним видом заробітку, або якщо чоловік проходить військову службу. Також боржник, який не сплатив аліменти, тимчасово не зможе виїхати за кордон. І це є найбільшим стимулом до того, щоб повертати борги перед колишньою родиною.

Злісні неплатники з’являться у відкритому Реєстрі

   Відтепер при визначенні розміру також будуть брати до уваги рухоме і нерухоме майно, Для більшої результативності по ліквідації заборгованості будуть створені спеціальні групи за участю поліції, державних та приватних виконавців.

   А для того, щоб результативно змусити боржників замислитися над ухилянням від сплати аліментів терміном три місяці і більше, їхні дані будуть оприлюднюватися в Єдиному реєстрі злісних неплатників аліментів у відкритому доступі. Нині у реєстрі є вже понад 160 тисяч електронних записів таких боржників. З березня має запрацювати система моніторингу даних про неплатників аліментів у всіх регіонах.

   Кор. «Карпат». 


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет