Білий сніг засипає слід, що залишив на подвір’ї учитель
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-03-2018, 10:43
Переглядів: 54

   Кожна людина залишає свій слід на цій землі і запис у книзі Життя. Така участь не оминула великого сина гуцульського народу Чигу Юрія. Учитель, письменник або, як його називали в селі Нісіпітул в Румунії, пан професор залишив нас, відійшовши у вічність.

   Раптово обірвалося його життя, сповнене великої любові до православної церкви і Гуцульщини. Тужливо задзвонили подуші в Ульмівській церкві, скорботну звістку дістав із Румунії його приятель Петро Петрович Габур, колеги з Путильщини, а священиків сповістили, щоб відслужили панахиду.

   У своїх віршах Юрій писав:

Життя – це прогулянка, так би сказати,

Перед довгим незвіданим сном,

Спішіть в творчій праці себе відшукати

І їй вже віддайтесь цілком…

   Чига Юрій відшукав себе у праці над книгою «Ой, багата Гуцулія». Учитель, гуцул-українець родом із села Лупчина, жив і працював у Ніпітулі, цінував те, що у пам’яті гуцулів-старожилів зберігаються численні співанки, балади, коломийки – великий скарб Гуцульщини.

   Гуцульський православний народ співає прадавні пісні на весіллі, хрестинах, над колискою, на полонинських святах, похороні, грає в телєнку і трембіту, колядує, пише писанки. Народні пісні Юрій зібрав у книгу «Ой, багата Гуцулія». Він написав десятки спогадів, роздумів, статей і віршів, що публікувалися в українських часописах, газетах і журналах в Румунії.

   Він любив Путильщину, радісно зустрічав людей із нашого краю, вів духовні бесіди, записував пісні, вірші, молитви. Його душа злетіла на широкі простори білих Карпат, слухаючи нашу молитву і службу Божу в нашій церкві. На жаль, закінчилося його земне життя, яке було яскравим спалахом, творчим сповненням святості і добра, що сприяло збереженню православної віри і фольклору на Гуцульщині.

   У четвер чин похорону в Нісіпітулі відправив собор священиків під головуванням  панотця Костянтина Хімюка з Ульми. Гуцульщина прощалася з учителем, який віддав їй усе своє життя. Вічна Вам пам'ять, Юрію!

Олег КОРИЦЬКИЙ,

митрофорний протоієрей, 

настоятель Свято-Троїцької церкви села Киселиці.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет