Кожен господар має зареєструвати худобу
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-03-2018, 10:45
Переглядів: 49

Інакше не отримає державну підтримку

 

   У проект держбюджету на 2018 рік включили питання про підтримку галузі тваринництва. Мова йде і про можливу видачу дотацій, на які умовно заплановано більше двох мільярдів гривень. Зокрема, у перспективі передбачено виплати за утримання та збереження молодняка ВРХ, на поголів’я корів м’ясного напрямку продуктивності, тварин, які продані на забій.

   Нині проект знаходиться в стадії опрацювання та обговорення, тому говорити про конкретні суми ще не на часі. Однак господарі – власники худоби повинні знати, що навіть, якщо система видачі бюджетних дотацій запрацює, то отримати кошти вони зможуть тільки на зареєстровану худобу. Чому ідентифікація пологів’я необхідна – розповів начальник Путильського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Василь КУШНІР:

    - Насамперед, наявність паспорта на худобу – це запорука для самих господарів як в отриманні можливої дотації, так і в відповідності м’яса та молока. У нашому районі налічується близько 12 тисяч голів, однак дуже мізерна кількість худоби ідентифікована. Це пов’язано з кількома чинниками. Одні господарі не хочуть реєструвати худобу через особливі погляди на ідентифікацію та все пов’язане з нею. Інші ж не вважають за потрібне, бо заготівельники не вимагають жодних документів від господарів. Адже їм не вигідно показувати реальну кількість зданих голів. У результаті цього на пункти м’ясопереробних цехів потрапляє неперевірена сировина. Відбувається порушення, а через накладений черговий мораторій на діяльність Держпродспоживслужби до 31 грудня цього року, ми не можемо контролювати цей процес.

   Однак люди, які розводять та утримують худобу, мають свідомо ідентифікувати поголів’я. Особливо це стосується індивідуальних господарств, оскільки власники фермерських господарств, яких у районі налічується близько 33, систематично реєструють поголів’я.

   - Скільки коштує процедура реєстрації худоби?

   - Господар – фізична особа має заплатити 46 гривень за одну голову ВРХ і зробити це може, починаючи з семиденного віку. Юридичні особи (фермери) оплачують процедуру в банківських установах в іншому порядку. Обов’язковою умовою отримання паспорта на худобу є проведення усіх необхідних профілактичних щеплень та діагностичних процедур.

   - Чи передбачена відповідальність за недотримання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»?

   - Звісно. У результаті виявлених порушень господарів можна притягнути до адміністративної, цивільної, дисциплінарної, а в окремих випадках – кримінальної відповідальності. І після зняття мораторію інспекція Держпродспоживслужби зможе контролювати ведення ідентифікації худоби. Тому закликаємо населення реєструвати худобу для того, щоб отримати згодом дотацію. Та й проведені щеплення стануть запорукою здорового розвитку худоби та її безпечної здачі і забою.

   - Дякуємо за роз’яснення.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет