Відділ культури стане сектором
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-04-2018, 11:22
Переглядів: 30

Яких іще рішучих кроків вимагатиме від нас період реформ?

   На початку березня на сайті райдержадміністрації оприлюднили розпорядження голови РДА Миколи Савчука, видане 1 березня 2018 року за № 52-р «Про упорядкування структури районної державної адміністрації». Згідно документу, ряд структурних підрозділів підпадає під реорганізацію. Одні відділи стануть секторами, інші – навпаки, з секторів набудуть статусу відділів. Ліквідація окремих відділів компенсується створенням інших. У списку опинився і відділ культури райдержадміністрації.

   Нині у цьому відділі працюють два спеціалісти і начальник Василь Нестор. Розпорядженням передбачається перетворення відділу в сектор з вивільненням одного спеціаліста. Чи вмотивованим є це рішення і на яких підставах буде впроваджуватися в життя – прокоментував голова райдержадміністрації Микола Петрович САВЧУК. 

   Він зазначає, що у процесі  децентралізації майже половина населення відійшла в об’єднані територіальні громади , а також відійшли заклади культури (будинки культури, клуби, бібліотеки). В громадах утворені свої відділи, які будуть управляти цими установами. Тому треба думати над тим, як упорядкувати діючу структуру в районі так, щоб вона була ефективною та дієвою і змогла забезпечити  співпрацю з громадами та розвиток цієї та інших галузей. А для цього кожен сучасний керівник має бути менеджером та організатором, відповідальним, рішучим та вимогливим до себе і підлеглих. Водночас для кожного керівника незамінною якістю є вміння працювати з документами, бути комунікабельним, вміти спрямовувати роботу колективу та налагоджувати контакти з партнерами. Цього він вимагає від нинішнього очільника культури, нагадуючи, що кожен начальник структурного підрозділу має пам’ятати, що він є працівником райдержадміністрації і мусить не тільки керувати підлеглими, а й виконувати розпорядження, вболівати за ввірену ділянку роботи та нести відповідальність за стан справ на цьому поприщі.

   Микола Петрович стверджує, що саме ці лідерські якості допоможуть покращити роботу та посилити позицію культури у районі в цілому. У тому, що відділ райдержадміністрації стане сектором, немає ризиків для самої культури. Навпаки це робиться для спонукання покращення роботи та посилення відповідальності службовців адміністрації, які управляють сферою культури.

 Надалі є ймовірність об’єднання структурних підрозділів освіти, культури та молоді і спорту райдержадміністрації в одне управління. У цьому перелічує і позитивні моменти, і мінуси, але однозначно заявляє, що зробить все можливе аби всі ці галузі могли  розвиватися у взаємовигідній співпраці.

Щоб ми не загубилися у вирі змін…

   Натомість начальник відділу культури Василь Юрійович НЕСТОР не розуміє, як можна утворювати з відділу сектор та з двох спеціалістів скорочувати одного, якщо вони обидва мають рівнозначне суттєве навантаження різного характеру. Незважаючи на утворення громад, співпраця з ними ведеться, адже часто учасники одного ансамблю чи колективу можуть бути жителями різних громад. Тому у відділі роботи не поменшало.

   Реорганізація для працівників відділу прозвучала як неспроможність культури на теренах району. Тож Василь Юрійович, щоб почути об’єктивну думку про роботу колег, попросив начальника управління культури облдержадміністрації Віру Китайгородську проаналізувати ситуацію. У відповідь вона надіслала клопотання до голови РДА Миколи Савчука з проханням не вдаватися до радикальних змін у структурі даного підрозділу, адже «економія бюджетних коштів у даному випадку буде незначною, а збитки, завдані культурі, непоправними…».

   Тим не менше, з 1 травня задумана реорганізація відбудеться, про що Василя Юрійовича заздалегідь попередили офіційним документом. Як далі складеться ситуація – залишиться він на посаді завсектором чи поступиться місцем більш перспективним на погляд керівництва кандидатам, нинішній керівник не береться прогнозувати. Вважає, що за вісім років, які він пропрацював у культурі, зробив усе, що дозволяли можливості. І гордиться результатом, який час від часу проявляється у перемогах та призових місцях на різних культурних дійствах. Обмежене фінансування часто не дозволяло втілити в життя різні плани і задуми, люди на власній ініціативі та за свої кошти здійснювали поїздки по Україні та за кордон. Тому позиція Василя Юрійовича нині – зберегти вже надбане і заохочувати людей у роботі. А в тому, що заплановані нині кроки є саме таким поштовхом у плані розвитку культури, щиро сумнівається.

…хоча йти у ногу з часом все таки мусимо

   А голова профспілки культури району Марія Никифорівна КОВАЛЬСЬКА розмірковує, що ми мусимо йти в ногу з часом, і окремі реформи є неминучими. Те, буде відділ культури сектором чи ні – не залежить від бажання самих працівників, тому треба з розумінням пристосовуватися до ситуації. Звісно, коли мова йде про вивільнення працівників, скорочення та об’єднання посад – це складно сприймати, але упорядковувати штати необхідно.

   Вона підтримує сучасні реформи у тому, що треба дозволяти працювати тим, хто хоче, а не тягнути тих, хто не зацікавлений у роботі. Бо чи може повноцінно функціонувати бібліотека, завідувачка якої отримує 0,25% від посадового окладу? Тут про матеріальний стимул нема мови, а, значить, і віддача працівника буде аналогічною. Краще утворити гарні центральні бібліотеки, де працівник буде повністю віддаватися роботі, а люди будуть навідуватися з задоволенням. На такому прикладі можна розглядати і роботу інших закладів культури.

Упорядкування штатів не уникнути

   У центральній районній бібліотеці, яка скоро змінить статус на центральну бібліотеку, також має відбутися упорядкування штату з вивільненням 3,5 одиниць. Але оскільки директор закладу Світлана Бойчук звільнилася з займаної посади за станом здоров’я та буде переведена на посаду заввідділом обслуговування, то цей процес тимчасово призупинився. Однак колектив разом із виконуючою обов’язки директора Любов’ю Чев’юк, профкомом та профспілкою культури вже обговорюють статут нової організації, колективний договір та готуються працювати за новими умовами та вимогами.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет