Щоб ціна насіння відповідала якості врожаю
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 13-04-2018, 11:11
Переглядів: 22

  Цього року, як і минулого, весна змінила зиму за кілька днів. Ще вчора – хуртовина і морози, а нині – до 20-ти градусів тепла. І якби не тиждень свят після Великодня, то ґаздині точно б узялися перекопувати город. Втім, від весняних клопотів чи цього тижня, чи наступного нікуди не подітися. Тому в процесі підготовки до садивної кампанії вирушаємо на селищний ринок знайомитися з цінами на насіння.

   Ми досліджуємо ціни на різну продукцію час від часу, спілкуємося з продавцями, самі купуємо все, що треба, але коли справа доходить до розрахунку, емоції стримати просто неможливо. От купляю в однієї жіночки буряк, моркву і чую по сусідству таку розмову:

   - А чого у вас цибуля така дорога? (За літр просять від 25 гривень).

   - Та хіба це дорога? Самі подумайте, скільки треба часу, щоб розвести насіння, а проїзд як подорожчав, а постояти цілий день на ногах. А долар, кажуть у новинах, взагалі має за 30 гривень перевалити…

  - Та при чому тут долар? Ви що насіння з Європи везете?..

  Продавець ще довго виправдовується, і врешті жінка таки купує в неї банку цибулі, бо дешевше і так ніхто не продає. Розписувати прейскурант цін на насіння не будемо, але наведемо приклад із власного досвіду. За два пакетики довгого буряка та 50-грамовий стакан домашнього, чотири пакетики моркви різних сортів, 2,5 літра цибулі, пакетик кропу і петрушки довелося віддати аж 300 гривень! Можливо, комусь аж по два пакетики насіння й не потрібно, але часто буває, що ті зернини можна висипати на долоню і порахувати.

  Хто має багато місця для грядок, крім цього треба ще придбати огірки, кабачки, квасолю, редиску, для посіву – ще й салат, кормовий буряк, капусту, помідори, кукурудзу, кабачки, гарбузи і, звичайно, квіти. Словом, грошей ще треба і треба. І не факт, що все насіння зійде або дасть хороший урожай. Та продавці зацікавлені у вигоді, тому припрошують до покупок і так, і сяк. Одна жінка навіть продемонструвала, що в довгастій цибулі перед посадкою треба прирізати ножицями верх, аби рівномірно і гарно родила. Хтозна, треба буде спробувати.

   Насіння пропонують усіляких сортів, але на запитання «яке краще?» відповідають просто: купіть – і не пожалкуєте. Приміром, цибуля є солодка, голландська, закарпатська, дрібна та інша. Візуально від звичайної нічим не відрізняється, а от перевірити чи справді добре вродить можна буде лише восени.

   Одні насінини оброблені (правда, не кажуть чим), інші – у пакетиках чи мішечках. Яке краще зродить, домашнє чи запаковане, теж неможливо передбачити. На вигляд – ніби здорове, але не раз доводиться пересаджувати. Тому часто купуємо упаковку насіння іншого сорту про запас.

   Ціни з кожним роком ростуть, як гриби під дощем, та якість врожаю на городах горян від інфляції і курсу долара аж ніяк не залежить. Вкотре переконуємося, нам що не залишається вибору: щоб мати – мусиш купити.

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет