Сила та кмітливість – риси юних патріотів
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 14-05-2018, 10:21
Переглядів: 43

У грі «Джура-Кордон» школярі продемонстрували кращі результати військово-патріотичного виховання

   Це насправді треба було бачити, як 27 квітня на території відділу державної прикордонної служби „Селятин” Чернівецького прикордонного загону мужньо й організовано шикувалися красиві, сильні, відважні хлопці та дівчата. У формах, що відповідають військовому стилю, школярі виглядали, наче справжні бійці. Їм належало змагатися між чотирма командами. У грі, яку організував відділ освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Селятинської сільської ради ОТГ спільно з прикордонниками, взяли участь юнаки та дівчата з Путильського, Плосківського, Селятинського загальноосвітніх закладів середньої освіти І-ІІІ ступенів та Селятинського ЗЗСО-інтернату І-ІІІ ступенів.

  Перед початком змагань учасників привітали голова Селятинської ОТГ Валерій Полянчук, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Роман Косар, т. в. о. начальника відділу державної прикордонної служби „Селятин” Чернівецького прикордонного загону Валерій Стадніков. А маленькі селятинські дошкільнята «Гірські дозорці» додали усім гарного настрою чудовим виступом, показали свою військову і творчу вправність.

  Перший конкурс строю та пісні «Впоряд» - Козацька забава був непростим домашнім завданням. Спільно з педагогами школярі підготували виконання стройових команд та пісень. Із прапорами та емблемами рої (команди) чітко рухалися строєм, виконуючи команди ройового. Цікаво, що путильську та плосківську команди очолювали дівчата, які на рівні з хлопцями вміло організовували свої рої. У цьому конкурсі найкраще виступила команда «Карпатські козаки» Путильської школи.

   Зате у конкурсі підтягування на перекладині не було рівних команді «Едельвейс» Селятинської школи-інтернату. Три учасники в сумі підтягнулися 54 рази, тоді, як інші змогли підтягнутися від 35 до 45 разів разом.

  Показати силу та чіткість дій треба було під час метання гранати Ф-1 на дальність. Тут теж абсолютними рекордсменами стали учні школи-інтернату, в сумі здобувши 50 балів (інші команди отримали 15-20 балів).

   Як годиться селятинцям, жителям прикордонної зони, вони на диво добре вміють стріляти. Стрільба із пневматичної зброї принесла учасникам команди «Опришки» Селятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів перемогу в цьому заліку. На кілька балів менше отримали учні школи-інтернату, але теж показали чудові навики стрільби з пневматичної зброї.

  Розбирання та збирання автомата Калашникова найкраще вдалося путильським школярам, які конкурували в цьому конкурсі із плосківчанами. А у спорядженні магазину набоями лідирувала плосківська команда «Патріот».

   Захоплюючим був конкурс транспортування потерпілого. Команди у протигазах транспортували учасника, який начебто отруївся чадним газом. Найшвидше дистанцію вдалося подолати «Карпатським козакам», які лише на частку секунди випередили плосківських «Патріотів».

   Вирішальним силовим конкурсом було перетягування линви. У цьому поєдинку путильчани поступилися учням школи-інтернату, яким вдалося перетягнути канат на свою сторону.

  На кожному етапі змагань ми спостерігали за поведінкою школярів. Емоційні, з бажанням перемогти, показати кращий результат, не підвести свою команду, юнаки та дівчата виступали так натхненно, що цей дух передавався усім глядачам. Навіть прикордонники, які були присутні на кожному етапі гри, захоплювалися наполегливістю молодого покоління та згадували свою військову науку. Значну підтримку діти отримували від своїх наставників – вчителів предмету військово-патріотичного виховання. Наставники були суддями у конкурсах і чесно оцінювали всі успіхи та невдачі учасників.

  Коли настав урочистий момент оголошення переможців, кожна команда вже оцінила свої здобутки, сильні та слабші сторони. Та варто відзначити, що участь у таких поєдинках – це вже вагомий досвід для молодого покоління і заряд енергії для наступних звершень. За результатами усіх конкурсів почесне перше місце в змаганнях виборола команда «Карпатські козаки» Путильського ЗЗСО ЗОШ І-ІІІ ступенів (військовий керівник І. Л.Сирбов). Друге місце посіла команда «Едельвейс» КЗ «Селятинський ЗЗСО-інтернат І-ІІІ ступенів» (військовий керівник Я. Я. Попюк). Третє місце розділили між собою команди «Опришки» Селятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (військовий керівник Ю. Л. Пінчук) та «Патріот» Плосківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (військовий керівник П. П. Габур). Команди отримали почесні грамоти. А путильчани – ще й почесну місію представити район у обласному етапі  військово-патріотичної спортивної гри  «Сокіл-Джура».

   Любов МАРШАВКА.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет