Лісівники закликають берегти рекреаційні куточки Путильщини
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 1-06-2018, 10:01
Переглядів: 37

   Державні лісові підприємства Путильщини постійно дбають про добробут горян. Вони працюють не лише над збереженням та відновленням лісів, а й щороку облаштовують рекреаційні куточки для відпочинку. Головне, щоб місцеві жителі й туристи поважали клопітку роботу лісівників і залишали після себе порядок.

   Директор ДП «Путильське лісове господарство», депутат обласної ради Петро Прокопович Фрей постійно скеровує роботу колективу у напрямку розвитку туризму та рекреаційної мережі. На цьому непростому шляху є багато напрацювань, але зупинятися на досягнутому керівник не збирається. В недалекому майбутньому у гірських куточках Карпат можуть з’явитися нові відпочинкові комплекси.

   Начальник відділу лісового господарства ДП «Путильський лісгосп» Дмитро Іванович Михайлюк розповідає, що територія підприємства знаходиться на високо-гірському рельєфі буковинських Карпат. Порівняно з іншими природоохоронними об’єктами тут найбільший відсоток лісистості. Саме вічнозелені гори, свіже повітря, чиста джерельна вода завжди приваблюють туристів. І лісівники докладають максимум зусиль, щоб гості могли відпочити з комфортом. Зокрема, працівники підприємства облаштували ряд рекреаційних ділянок та промаркували кілька екологічних стежок. Деякі з них ведуть до полонин.

   В огородженому рекреаційному куточку розміщені альтанка, що надійно захищає від дощу, мангал, де можна приготувати шашлик, і, навіть, вбиральня. Крім цього передбачені місця для автостоянки та сміттєзбірники, щоб не засмічувати прилеглу територію. А на спеціальних стендах є цікава інформація про ту чи іншу місцевість або історична довідка.

   Загалом на території ДП «Путильський лісгосп» є близько 30-ти таких відпочинкових пунктів. Щороку працівники підприємства їх облагороджують та працюють над будівництвом нових. Цієї весни на облаштування таких куточків підприємство спрямувало близько 250 тисяч гривень. У комплекс робіт входять також розчищення природних джерел та потічків, удосконалення існуючих та створення нових туристичних маршрутів.

   За словами Дмитра Михайлюка, територіальна організація рекреаційної діяльності – складний процес, який потребує постійного розвитку. На це впливає ряд чинників, зокрема соціально-економічна діяльність суспільства, демографічна ситуація. Однак, як визнає Конгрес національних парків, будь-яка рекреація негативно позначається на стані рослинного покриву, фауні та флорі. Зокрема, відпочиваючі в місцях розкладання наметів та розпалювання вогнища витоптують рослини, у тому числі й рідкісні, або ж повністю знищують рослинний покрив, засмічують територію побутовим сміттям та різними хімічними засобами; відлякують тварин та птахів гучними криками, співами, іграми, вирубують дерева, ламають гілки для заготівлі дров тощо.

   Щоб уникнути небажаних наслідків, на території лісгоспу розміщено більше 100 інформаційних стендів на природоохорону тематику. Адже облаштування рекреаційних ділянок – це клопітка робота, спрямована не лише на охорону навколишнього середовища, а й краще спілкування з природою.

 

Прес-служба ДП «Путильський лісгосп».


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет