Карпатських вівчарів урочисто провели на полонинське літування
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 1-06-2018, 10:17
Переглядів: 45

Минулої неділі у центрі Путили запалала традиційна полонинська ватра. Для місцевих жителів та гостей краю організували майстер-клас із виготовлення овечої бринзи та продемонстрували всі етапи переробки вовни. А ватагом цього року обрали молодого, але поважного ґазду.

   Вже 53-ий рік поспіль на автентичне гуцульське свято до гостинної Путили з’їжджаються на набутки гості з різних куточків України. Це велелюдне дійство знаменує початок літування худоби на квітучих схилах карпатських полонин та згуртовує трудівників сільського господарства району. А ще – це чудова нагода зустрітися з друзями, родичами, придбати на пам'ять вишиванку або унікальний сувенір та познайомитися з цікавими людьми.

    Щойно понад ранковими горами, вкритими легкою завісою туману, полинув звук трембіт, на стадіон «Карпати» з усіх куточків і закутків посходилися люди. Рясний дощ наче привітав делегацію високоповажних гостей, які прибули на свято під супровід троїстих музик. З нагоди урочистої зустрічі щирі вітання жителям Путильщини адресували представники районної влади, а також заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець, голова Чернівецької облради Іван Мунтян, народні депутати України Іван Рибак та Василь Омельченко, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Варжевський, голова управи Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк та інші.

   Вони вручили десятки грамот та подяк горянам, які, незважаючи на складані економічні умови в країні, продовжують розвивати сільське господарство. А народні обранці запевнили, що будуть робити усе для того, щоб до Путили нарешті вела добротна дорога, а в Руській та Шепоті відкрили пункти пропуску.

   За збігом обставин, 20 травня в Україні відзначали також День пам’яті жертв політичних репресій. Щоб увіковічнити пам'ять про людей, які зазнали утисків із боку тодішнього режиму влади, та загиблих героїв на сході країни, зі сцени пролунали слова молитви за упокій усопших. Бо чи в неділю, чи будь-яке інше свято ми не маємо права забувати імена тих людей, які віддали  життя за мирне небо над українським народом.

Ватагом обрали молодого, але перспективного ґазду

   У розпалі свята ведучі, як годиться за традицією, запропонували обрати ватага, який старшуватиме над полонинниками протягом усього сезону літування худоби. Чоловіки довго вирішували кому з поважних ґаздів надати перевагу і доручили цю почесну місію путильчанину, директору СОК «Дари Гуцульщини» Сергію Васильовичу ТЕРЕНУ. Молодий ватаг обрав собі у помічники кремезних парубків, які продемонстрували свою вправність під час переходу колоди із коромислом та повними відрами води.

   А після цього усть-путильчанин, колишній ватаг «Полонинської ватри» Микола Андрійович Штефуряк провів для гостей та новообраного ватага майстер-клас із виготовлення справжньої овечої бринзи. Люди настільки захопилися цим видовищем, що спустилися із трибун знімати цей процес на телефони.

   А між тим помічники ватага варили в казанах кулешу, ґаздині пригощали традиційними наїдками, а на сцені продовжували співати і танцювати аматори художньої самодіяльності. Підприємства, установи та організації під час святкової їзди презентували свою продукцію і тематично оформлені підводи. Веселий дитячий сміх лунав на майданчику з атракціонами. А на завершення свята позитивом та запальними ритмами присутніх потішив виступ Заслуженого артиста України Василя Данилюка та інших майстерних виконавців.

   Словом, свято вдалося на славу. Можливо, не всім догодила погода чи деякі організаційні моменти, але попри все треба сказати, що «Полонинська ватра» у Путилі потрібна! Адже вона об’єднує різні когорти людей в одну велику родину і свідчить про збереження та примноження споконвічних традицій наших предків.

Марина ЮРЧЕНКО.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет